Baldur's Gate 2 » NPC


  Aerie

  Działy gier » Baldur's Gate 2 » Opisy » NPC
  Autor: Oress
  Utworzono: 20.06.2003
  Aktualizacja: 10.09.2009

  Aerie zapytana o przeszłość milczy przez jakiś czas, pogrążona we wspomnieniach. Urodziła się wśród Avariel, skrzydlatych elfów, ale za młodu została pochwycona przez łowców niewolników. Wzdryga się na myśl o pierwszych latach spędzonych w cyrku. Była wystawiana na pokaz w ciasnej klatce, gdzie z braku ruchu zaczęły zanikać jej skrzydła. Dostała zakażenia... i pewnego wieczora wyciągnęli ją z klatki i brutalnie odcięli skrzydła, aby ocalić życie. Przestała być potrzebna w cyrku i z pewnością by umarła, gdyby nie dobroć Quayla. Wyleczył ją i dał powód do życia. Z wdzięczności za jego dobroć, Aerie postanowiła oddawać cześć gnomiemu bogowi Baervanowi Wietrznemu Wędrowcowi. Mówi o Baervanie z uczuciem, a jednak wciąż czci Aerdrie Faenya i podchodzi do życia poza cyrkiem z mieszaniną niewinności, zaciekawienia i wrodzonej chęci zwalczania niesprawiedliwości.

  Statystyki:

  • Płeć - Kobieta
  • Rasa - Skrzydlaty elf (Avariel)
  • Klasa - Kapłan / Mag
  • Charakter - Praworządny Dobry

  Cechy:

  • Siła - 10
  • Zręczność - 17
  • Kondycja - 9
  • Inteligencja - 16
  • Mądrość - 16
  • Charyzma - 14

  Miejsce:
  Aerie spotkamy już na samym początku gry - jest ona na Promenadzie Waukeen w namiocie cyrkowym.

  Opinia:
  Aerie jest magiem/kapłanem, czyli jedną z najpotężniejszych klas w grze. Mimo że na początku może wydawać się ona słaba - przede wszystkim ze względu na jej niską kondycję oraz stosunkowo niewysoką, jak na maga, inteligencję - niemniej jednak na wysokich poziomach jest nie do powstrzymania, potężne połączenia wysokopoziomowych czarów kapłańskich i mistycznych powodują, iż w rękach gracza ta niepozorna elfka może stać się istną maszynką do zabijania. Kolejnym jej plusem jest fakt, iż możemy mieć z nią romans, który w Tronie Bhaala bardzo ciekawie się kończy. Podsumowując, Aerie, mimo opinii wielu, jest naprawdę ciekawa i potężną postacią, która idealnie wpasuje się w drużynę o dobrym charakterze i nie tylko...

  Zalety:

  • Jej klasa - mag/kapłan, jest jednym z najpotężniejszych połączeń w grze.
  • Możliwość romansu.

  Wady:

  • Stosunkowo bardzo słabo rozłożone cechy - przede wszystkim inteligencja i kondycja.
  Ocena:7+ / 10
  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 97 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · .. · 3 · 4 · (5) ·

  Glegol
   

  Wędrowiec
  Temat: U mnie nie konkurowałeś z H...
  Dodany: 23.03.2010 o 10:03  

  U mnie nie konkurowałeś z Haer'dalisem. A romans poszedł dobrze.

  Glegol
   

  Wędrowiec
  Temat: Rogov każdy mag może identy...
  Dodany: 23.03.2010 o 10:07  

  Rogov każdy mag może identyfikować wystarczy go nauczyć czaru. A co do tego, że wolno zdobywa expa, jak macie Larshę z modów i z jej łukiem wejdziecie sobie na mur w Saradush, ustawicie SI, to po kilku godzinach wbijecie 50lvl każdym ziomem.

  Glegol
   

  Wędrowiec
  Temat: Edwin jest B.E.Z.N.A.D.Z.I....
  Dodany: 23.03.2010 o 10:10  

  Edwin jest B.E.Z.N.A.D.Z.I.E.J.N.Y. Mistrz przywołań to słabizna, ma zablokowaną szkołę magi nie pamientam jakom. Gdyby był mistrzem inwokacji to tak. Ale Aerie jest znacznie lepsza.

  Glegol
   

  Wędrowiec
  Temat: ZAINSTALUJCIE MODY!!! Są ka...
  Dodany: 23.03.2010 o 10:13  

  ZAINSTALUJCIE MODY!!! Są kapitalne, tak jakbyście grali w nowego Baldur's Gate-a. Tyle że trzeba zacząć gre od poczatku.

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 26
  Temat: Aerie wymiata pod każdym wz...
  Dodany: 07.04.2010 o 23:20  

  Aerie wymiata pod każdym względem. Dać jej pas siły albo rękawice ogra i do łapki broń, to z odpowiednią szatą KP 5 od biedy poradzi sobie w zwarciu z czymś średnim, jak to udowodniła w Podmroku w walce na arenie. Imoen by tam nie wytrzymała. Szybko poznaje dużo nowych czarów kapłana. Jak w drużynie jest jeszcze jeden kapłan z czymś (np. Jaheira albo Anomen), to nie potrzeba nic dodawać.

  Futrzak2
   

  Wędrowiec
  Temat: Zgadzam sie ode mnie ma 9,5...
  Dodany: 23.06.2010 o 23:52  

  Zgadzam sie ode mnie ma 9,5/10 bardzo lubie romans z nia a jako postac wymiata. Mialem ja, Nalie i Imoen a z przodu Minsc i Jaheira + ja czyli paladyn kawaler( na koncu 34 level). Melissana nie fiknela...

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 4
  Temat: Aerie jako towarzysz jest b...
  Dodany: 11.07.2010 o 22:15  

  Aerie jako towarzysz jest bardzo przydatna , a jej charakter nie jest taki straszny jak mówią .Ja ją bardzo lubię i jej romans jest najlepszy ze wszystkich moim skromnym zdaniem .

  mk
   

  Wędrowiec
  Temat: W odpowiednich rękach to ch...
  Dodany: 19.09.2010 o 16:24  

  W odpowiednich rękach to chyba najpotężniejsza postać wśród wszystkich npc, szczególnie w mniejszych drużynach gdy może podłapać więcej doświadczenia niż przy 6-osobowym składzie. Tylko ten romans jakiś taki cukierkowo-żygowinowy, ale i tak IMO 10/10.

  andrzejos
   

  Wędrowiec
  Temat: Plusy Aerie to : dobra zrec...
  Dodany: 21.12.2010 o 19:53  

  Plusy Aerie to : dobra zrecznosc, duzy wybor czarow, ciekawy romans , duzo dialogow .

  Minusy: niska sila, inteligencja , madrosc , mala kondycja a tym samym malo pkt zycia, konflikt z korganem

  Moja ogolna ocena tej postaci to : 6/10 , ogolnie jezeli nie planujemy romansu to nie polecam tej postaci

  mizeriowy
   

  Wędrowiec
  Temat: Przecietny npc, nadaje sie ...
  Dodany: 09.02.2011 o 0:20  

  Przecietny npc, nadaje sie tylko do malych druzyn. 6/10

  Dakota
   

  Wędrowiec
  Temat: Ja nie miałam z nią romansu...
  Dodany: 17.02.2011 o 18:25  

  Ja nie miałam z nią romansu (jesteśmy jednej płci), a i tak uważam ją za jedną z najlepszych postaci w grze. Może jest trochę taka ciotowata, ma słabą inteligencję, ale jest naprawdę dobrym NPC.

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 4
  Temat: Orish-->Że niby to nie jest...
  Dodany: 25.11.2011 o 0:47  

  Orish-->Że niby to nie jest fenomenalna postać?Polemizował bym tutaj bo udało mi się(mimo że ledwo, ale i tak)zsolować demi-lisza Kaangaxa(?)z poziomami 11/12.Osobiście uważam że jest to świetny NPC.A jeśli ktoś się czepia że na początku jest słabo no to sorry ale nie znam wielu gier gdzie mag albo kapłan,a tym bardziej ich połączenie było od razu czymś super-wypasionym.Faktem jest że jej teksty z początku są irytujące lecz jest to postać którą trzeba się zaopiekować.A potem z górki.Ogólna ocena to 9/10.

  smil33xd@gmail.com
   

  Wędrowiec
  Temat: Do *Glegol* Mistrz przywoł...
  Dodany: 24.07.2012 o 22:35  

  Do *Glegol*

  Mistrz przywołań jest, słaby?! ;D

  Buahhah, ohhh... Smysny człowieczku, jakbyś nie wiedział to jest naj, naj lepsza podklasa dla Maga. (Ewentualnie jeszcze o 1 miejsce może konkurować Dziki mag). Zaś, mistrz inwokacji z tego co pamiętam też jest ok. Ale mistrz przywołań jest lepszy, bo wszystkie najlepsze czary wchodzą w jego skład. Traci jedynie, coś w typu identyfikacji lub, przyjaźni co jest albo totalnie nie przydatne (w przypadku przyjaźni), albo może być spokojnie zastąpione drugą postacią która para się magia :) Co do Aerie można powiedzieć że ma ładny portret :P Jest ok, ale dla początkującego gracza. Później staję, się nuudna i flaki z olejem możesz z siebie wypruć wysłuchując jej żalów, (Tzn. = jej cały romans :D) Lepszym rozwiązaniem, (na pewno ciekawszym) jest Vicona :) Gorąco Polecam ;>

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 51
  Temat: Świetna postać wsparcia,kon...
  Dodany: 04.09.2012 o 8:38  

  Świetna postać wsparcia,kondycje da się naprawić pasem. Ale preferuję romans z jaheiroą bo jest ciekawszy jak dla mnie :D Ale zazwyczaj od teamu zamiast niej wole anomena albo viconie bo sam gram magiem więc nie potrzebuje hybrydo podobnych magów ;P

  Morrowing
   

  Wędrowiec
  Temat: ^Glegol \" A co do tego, że...
  Dodany: 27.11.2012 o 10:26  

  ^Glegol " A co do tego, że wolno zdobywa expa, jak macie Larshę z modów i z jej łukiem wejdziecie sobie na mur w Saradush, ustawicie SI, to po kilku godzinach wbijecie 50lvl każdym ziomem." -> Phi, to tak samo można wpisać kody i będzie taki sam efekt a przynajmniej nie marnujesz kilka h, tylko jest takie, pytanie po co to robic?!

  I tak baldurII na lajcie się pszechodzi. Po drugie, chyba o to chodzi aby czuc satysfakcje z uczciwej, normalnej rozgrywki, a nie z jakiegos przekretu. Po trzecie wtedy by sie za latwo przechodzilo gre = zero satysfakcji z rozgrywki.

  rabarbar
   

  Wędrowiec
  Temat: Mozliwosc romansu raczej ni...
  Dodany: 06.01.2016 o 23:24  

  Mozliwosc romansu raczej nie zaliczA sie do zalet
  U mnie znalazla miejsce jako 'ciekawostka' bo jako mag i jako kaplan niezbyt sie sprawdza (napoczatku zreszta niezna wielu poteznych czarow ktore imoen lub chociaz pg ma w ksiedze).Ale coz z tej znajomosci wyjdzie moze kilka malych aeriatek:9

  Namiot056
   

  Wędrowiec
  Temat: Postać nadająca się racz...
  Dodany: 13.03.2016 o 9:49  

  Postać nadająca się raczej do podróżowania u boku Asha Ketchuma niż Dziecka Bhaala.  Ten artykuł skomentowano 97 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · .. · 3 · 4 · (5) ·

  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw