Baldur's Gate 2 » Solucja


  Brynnlaw

  Działy gier » Baldur's Gate 2 » Poradniki » Solucja
  Autor: Mystral
  Utworzono: 20.09.2005
  Aktualizacja: 23.03.2011


  Niezależnie od tego, jakich sprzymierzeńców wybierzemy, ostatecznie i tak trafimy do Brynnlaw. Dostaniemy się tam za sprawą Saemona Havariana, tajemniczego kapitana, którego nieraz jeszcze dane nam będzie przeklinać. Naszym głównym celem jest dostanie się do Przytułku. Są na to dwa sposoby. Każdy z nich wiedzie przez dom uciech Lady Galveny. Aby dowiedzieć się jak dostać się do Przytułku udajemy się do Wulgarnej Małpy[1] - miejscowej tawerny, gdzie, jak mówi Saemon znajdziemy Sanika- człowieka, który ułatwi nam dostęp do przytułku. Nie udaje nam się jednak niczego dowiedzieć, gdyż na naszych oczach Sanik zostaje zamordowany. Z pomocą przychodzi nam oberżysta, który wskazuje Klarę - żonę Sanika, jako osobę, która może mieć potrzebne informację. Ta jest jednak przetrzymywana w Gildii Lady Gaveny[2], gdzie musimy się udać. Żeby dostać się do środka, mamy trzy możliwości:
  1. Wycinamy w pień wszystkich strażników.
  2. Przy boku Kurtyzany przed wejściem do budynku, za opłatą 100SZ dostajemy się do środka (po czym już w środku wycinamy w pień wszystkich strażników).
  3. Od kurtyzany dowiadujemy się o istnieniu medalionu, który pozwoli nam wejść do środka, zagadując jedynie strażnika (ponownie musimy wykorzystać Pierścień wpływu na ludzi, gdyż to czy zostaniemy wpuszczeni jest kwestią charyzmy), co jednak również kończy się rzezią...

  Tak czy inaczej, wyrżniemy strażników.

  Kiedy pokonamy wszystkich wrogów i uwolnimy Klarę, uzyskamy informację, że do Czarowięzów może wysłać nas Desharik - kapitan piratów. Możemy też zdobyć kamień strażniczy od miejscowo Zakapturzonego - Adepta Pertha[3].

  Pierwszy sposób jest po prostu banalny - udajemy się do kapitana Piratów - Desharika[4]. Przy wystarczająco wysokiej charyzmie (Pierścień wpływu na ludzi załatwia sprawę) możemy przekonać Desharika żeby ten po prostu osadził nas w Przytułku udając wariata (odpowiedzi- 1, 1, 4, 2, 1, 1, 1, 1).

  PD: 38500/ członka drużyny

  Drugi sposób to najprostsze w świecie zlikwidowanie Pertha w jego domu[3]. Uzyskujemy w ten sposób Kamień Strażniczy, który pozwala dostać się do Czarowięzów bezpośrednio frontowymi drzwiami.


  PD: 20000 za zabicie Adepta Pertha
  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 31 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · (2) ·

  bio
   

  Wędrowiec
  Temat: Po uwolnieniu Klary sposobe...
  Dodany: 09.08.2009 o 0:46  

  Po uwolnieniu Klary sposobem opisanym przez Ivora (środek nasenny) i rozmowie z kpt. Golinem na nabrzeżu wracamy do kucharki w domu uciech i zagadujemy do niej. Kucharka dziękuje i wszyscy w dróżynie dostają po 2250 PD. I tu niespodzianka: zagadujemy ją ponownie i... znowu dostajemy po 2250 PD na głowę. :D I tak w kółko. Niezły kasztan.:)

  szywon
   

  Wędrowiec
  Temat: jest jeszcze jeden sposob n...
  Dodany: 18.08.2009 o 11:21  

  jest jeszcze jeden sposob na dostanie sie do przytulku - idziemy gadac z desharikiem i mowimy mu ze jestesmy oblakani i chcemy tam trafic. Jak sie odpowiednio poprowadzi rozmowe to desharik powie ze faktycznie cos mamy z umyslem i nas tam odsyla. Nie wiem czy potrzebne sa jakies cechy (cha?).

  A.R.C.H.I.
   

  Wędrowiec
  Temat: Nie wiem czy jest to błędem...
  Dodany: 21.09.2009 o 11:54  

  Nie wiem czy jest to błędem ale JEŻELI zdecydujecie się na dostanie się do Czarowięzów dzięki Minscowi to NIE DOSTANIECIE expa. Tak było u mnie (sprawdzałem 3 razy) natomiast jeśli to nasza postać załatwi sprawę to exp będzie i to niemało.

  monika
   

  Wędrowiec
  Temat: a.r.c.h.i. ja dostalam expa...
  Dodany: 26.09.2009 o 23:35  

  a.r.c.h.i. ja dostalam expa jak minsc zaczal gadac. expa dostaje sie za dostanie sie do czarowiezow

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 5
  Temat: ktoś zapomniał dodać, jak m...
  Dodany: 10.10.2009 o 20:11  

  ktoś zapomniał dodać, jak mamypierścień co daje 18 charyzmy, kurtyzana co jest przy wejściu proponuje 100 szt złota, można to załatwić bez kasy, proponujemy że on będzie wolna jak nas zaprowadzi, dodatkowo jak jestem już z nią w pokoju to ona proponuje napój co wszystkich uśpi, idziemy do kuchni ale zaczepią nas strażnicy, trzeba powiedzieć zę jesteśmy nowi, idziemy do kuchni i zaczepiamy tą szczuplejszą, jak dobrze poprowadzimy rozmowę to sie zgodzi dolać tego środka do piwa, idziemy za nią, ona podaje piwo strażnikom a oni poprostu zasypiają, to razem dostaliśmy 4k exp, a strażnoków i tak tłuczemy, dużo wiecej nie zyskaliśmy, ale zawsze ciekawsza alternatywa załatwienia strażników

  A.R.C.H.I.
   

  Wędrowiec
  Temat: [cytat]a.r.c.h.i. ja dostal...
  Dodany: 13.10.2009 o 17:23  

  Cytat:
  a.r.c.h.i. ja dostalam expa jak minsc zaczal gadac. expa dostaje sie za dostanie sie do czarowiezow  Też mi się tak wydawało dlatego sprawdziłem kilka razy i gdy rozmawiałem Minsciem to nie było wpisu na pasku że drużyna dostała expa. Może mam błąd xD

  Kidawson
   

  Wędrowiec
  Temat: U mnie byla dosc dziwna syt...
  Dodany: 06.03.2010 o 23:55  

  U mnie byla dosc dziwna sytuacja bo zalatwilem tego czarodzieja zabralem kamien, a jak wchodze do czarowiezow to kamien znika, a drzwi w srodku sie nie da otworzyc. Dostalem sie sposobem na "szalonego" z tym, ze jak mamy ze soba Yoshimo, Desharik postanawia nas zabrac, niezaleznie od tego co wybierzemy :)

  MsWhite
   

  Wędrowiec
  Temat: Kurde, ja mam nieprzyjemneg...
  Dodany: 04.11.2010 o 22:47  

  Kurde, ja mam nieprzyjemnego buga. Po przypłynięciu do Brynnlaw nie można zachować gry, dopiero po walce. Po zdradzie kapitana statku wampiry rzucają na moją drużynę czary, jeśli choć jedna osoba stanie z mojej drużyny staje się wrogiem (chyba czar dominacja) to trzeba magiem mu usunąć ten efekt, nie można czekać aż sam minie - bo inaczej Sime nie chce ze mną gadać, tylko pojawia się kwestia o Saemanie, że jest dziwny i żeby sprawdzić o co mu chodzi.

  Hippie
   

  Wędrowiec
  Temat: hmm nie ma nic o chłopcu, k...
  Dodany: 26.04.2012 o 14:36  

  hmm nie ma nic o chłopcu, który kradnie nam pieniądze i o jego siostrze, można im pomóc, krótka i łatwa misja a i pkt zawsze się przydadzą.

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 2
  Temat: POMOCY!! jestem drugi raz w...
  Dodany: 01.06.2012 o 13:27  

  POMOCY!! jestem drugi raz w brylmlaw i nie moge sie dostac do przytułku, a jak nie będe w mojej twierdzy za tydzien to mi ja odbiora!

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 3
  Temat: wczytaj grę przy auto zapis...
  Dodany: 06.09.2012 o 7:10  

  wczytaj grę przy auto zapisie
  Potem znowu przejdź do brylmlaw i idź do Desharika jak masz yoshimo ton wyślę cię do przytułku  Ten artykuł skomentowano 31 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · (2) ·

  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw