Warning: Undefined array key "autologin" in /usr/home/peronczyk/domains/insimilion.pl/insimilion/twierdza/index.php on line 25 Baldur's Gate 2 • Dobry czy zły ? Sprawa c... • INSIMILION

    Baldur's Gate 2


    Dobry czy zły ? Sprawa charakteru w BG2

    Działy gier » Baldur's Gate 2 » Opisy
    Autor: Elhan
    Utworzono: 25.06.2003
    Aktualizacja: 14.06.2009

    Drogi czytelniku. Zapewne nieraz tworząc postać w grach z serii Baldur's Gate zastanawiałeś się, jaki wpływ na rozwój gry ma charakter twojej postaci. Odpowiedź nie jest prosta, jednak postaram się przybliżyć Ci wszystkie aspekty wyboru charakteru.

    Po pierwsze do wyboru masz 9 typów charakteru. Chaotyczny zły, Neutralny zły, Praworządny zły (prawda, że głupio brzmi?), Chaotyczny neutralny, Neutralny, Praworządny neutralny, Chaotyczny dobry, Neutralny dobry i Praworządny dobry.Całe to lanie wody z podręczników można sobie odpuścić, gdyż wszystko sprowadza się w praktyce do 3 podstawowych charakterów: dobry, neutralny i zły, które można określić krótko:

    • Zły - nie uznaje żadnych zasad ani organizacji, nie kieruje się żadnymi zasadami moralnymi, liczy tylko na zysk.
    • Neutralny - ani zły ani dobry, wierzy w równowagę sił.
    • Dobry - kieruje się przede wszystkim zasadami moralnymi i pomocą słabszym.

    Najłatwiej jest grać wbrew pozorom postacią dobrą. Wystarczy tylko po kolei wypełniać zadania zleceniodawców idąc po sznureczku do celu, a będziesz postrzegany jako postać dobra. Inaczej jest w przypadku neutralnego. Tutaj jest już szerszy wachlarz zachowań, jednak trzeba uważać, aby nie skłaniać się cały czas w jedną, albo drugą stronę. Najciekawiej jest grając postacią złą. Jest to najtrudniejsze, ale zaawansowanym graczom daje dużo więcej satysfakcji. Osobiście przechodząc 2 raz Baldur's Gate 2 postacią złą, odkryłem wiele nowych sposobów ukończenia tej samej misji oraz zupełnie inny ciąg skutków pewnych wydarzeń. Grając czarnym charakterem poziom trudności nieznacznie się zwiększa, jednak sprawia, że gra jest nieliniowa i można ją ukończyć na wiele sposobów.

    Kolejnym aspektem jest dobór drużyny. Wprawdzie zwerbować możesz każdego, jednak po paru decyzjach, wypowiedziach, czy czynach takie postaci jak Anomen, czy Keldorn będą niezadowolone z twojego postępowania i towarzystwa, gdy grasz postacią złą. Niezadowolenie przerodzi się w konflikt, co spowoduje odejście tych dwóch postaci. Niektórzy mogą sobie poradzić bez nich, jednak dla mnie Anomen to jedna z lepszych postaci w grze. Wojownik, który potem rozwija swoje umiejętności kapłańskie jest bardzo wszechstronny. Werbując go do drużyny nasza drużyna zyskuje sporą siłę ognia i kapłana leczącego rany w jednej osobie. Keldorn też jest bardzo dobrym wojownikiem, jednak jego można zastąpić w drużynie złej Korganem. Natomiast grając drużyną dobrą podobna sytuacja jest z Edwinem i Korganem. Korgan jest typowym killerem i najlepszym zabijaką w grze, natomiast Edwin najlepszym magiem. W każdym razie równowaga zostaje moim zdaniem zachowana.

    Podsumowując, uważam iż dla początkującego gracza, najlepszym rozwiązaniem jest charakter dobry. Po przejściu gry polecam spróbować jeszcze raz zagrać tym razem postacią złą, dzięki czemu można doświadczyć wielu nowych przyjemności płynących z gry, a także zbudować zgoła odmienną, a jednak równie silną drużynę. Jeśli jesteś zaawansowanym graczem i grałeś już w wiele gier cRPG, a siadasz po raz pierwszy do Baldura to tobie pozostawiam wybór charakteru. Zapewne dasz sobie rade grając każdą postacią. No cóż, wybór należy do Ciebie.

    Charaktery

    (Autor: Orick Raven)

    Praworządny Dobry - Krzyżowiec

    Praworządna dobra postać działa tak, jak można tego oczekiwać od dobrej osoby. Łączy w sobie poświęcone w walce ze złem i dyscyplinę niezbędną do wytrwałej walki. Mówi prawdę, dotrzymuje słowa, pomaga potrzebującym i sprzeciwia się niesprawiedliwości. Praworządna dobra postać nie znosi widoku zła, które nie zostało ukarane. Charakter praworządny dobry jest bardzo pozytywny, łączy w sobie honor i współczucie.
    Ten charakter jest spotykany głównie u paladynów dobrych bóstw.
    Odgrywanie postaci: Postacie Praworządne dobre pomagają innym w ciemno, nie patrząc na bezpieczeństwo. Ślepo wierzą w dobro i często kierują się wielkimi hasłami, jak "Honor, Bóg, Tradycja, Rodzina, Miłość". Jeżeli Twoja postać jest Praworządna dobra, pomagaj innym niezależnie od tego, co da Ci w zamian, a jeżeli nagroda nie jest Ci potrzebna, oddaj ją temu, kto chciał Cię wynagrodzić, albo biednej rodzinie. Nie zdradzaj przyjaciół i kompanów i zawsze śpiesz im z pomocą. Nigdy nie pomagaj osobom, które wydają Ci się podejrzane, a jeżeli jesteś pewny, że są zamieszani w ciemne interesy - Powiadamiaj straż.

    Neutralny Dobry - Dobroczyńca

    Neutralna dobra postać stara się zawsze czynić dobro i poświęca się pomaganiu innym. Współpracuje z królem i urzędnikami, ale nie czuje się z nimi związana. Na przykład kapłan, który pomaga innym w potrzebie, jest neutralny dobry. Neutralny dobry to dość wygodny charakter, ponieważ postać nie jest ani zwolennikami, ani przeciwnikiem hierarchii.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u kapłanów.
    Odgrywanie postaci: Neutralna dobra postać to postać dobra z zasady. Pomaga innym, choć nie stroni od nagród, które mogą jej pomóc. Postacie Neutralne dobre pomagają innym intuicyjnie, ale nigdy przeciw własnym zasadom. Zazwyczaj mają zaufanie do większości napotkanych osób, ale nie stronią od zemsty, jeżeli zostaną oszukani. Staraj się nie zdradzać kompanów i bądź lojalny i szczery. Postacie Neutralne dobre wierzą w siłę przyjaźni i są mniej fanatyczni, od postaci praworządnych dobrych.

    Chaotyczny Dobry - Buntownik

    Chaotyczna dobra postać działa tak, jak nakazuje jej to sumienie. Nie zwraca zbytniej uwagi na to, czego oczekują od niej inni. Podąża własną drogą, ale jest uprzejma i dobroczynna. Wierzy w dobro i sprawiedliwość, ale nie ma poszanowania dla praw i przepisów. Nie znosi, gdy ktoś próbuje mówić innym, co mają robić. Postępuje według swojego sumienia, które, choć jest dobre, nie musi zgadzać się z większością społeczeństwa. Na przykład łowca, który nęka poborców podatkowych barona, jest chaotyczny dobry. Chaotyczny dobry jest ulubionym charakterem wielu osób, ponieważ łączy dobre serce z pragnieniem wolności.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u wojowników i bardów.
    Odgrywanie postaci: Postacie Chaotyczne dobre to anioły z przypadku. Pomagają innym tylko dlatego, bo wiedzą, że to może im przynieść korzyść. Jednak pomagają wtedy, jeżeli czują, że to im się opłaci, albo, gdy nie przeczy to z ich intencjami. Postacie chaotyczne dobre nie przepadają za władzą i często popadają w konflikty z władzą, jednak zazwyczaj wychodzą z nich bez szwanku i z podniesioną głową, oczyszczeni z zarzutów. Postacie Chaotyczne dobre wierzą, że "Jutro będzie lepiej" i walczą o to, żeby świat był lepszy.

    Praworządny Neutralny - Sędzia

    Praworządna neutralna postać postępuje tak jak nakazuje prawo, tradycja albo kodeks honorowy. Porządek i hierarchia to dla takiej postacie najważniejsze sprawy. Może ona wierzyć w kodeks honorowy albo w ład i porządek, jaki niesie ze sobą silna władza. Na przykład mnich, który kieruje się dyscypliną i nie przejmuje się osobami w potrzebie ani nie ulega pokusom zła, jest praworządny neutralny. To wartościowy charakter, ponieważ oznacza, że postać jest godna zaufania, honorowa i daleka od fanatyzmu.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u mnichów i czarodziei.
    Odgrywanie postaci: Postacie Praworządne neutralne wierzą w Sprawiedliwość. Dla nich nieważne jest, czy ich celem będzie potężny demon, czy Wielki Inkwizytor - Jeżeli tylko cel zasłużył na karę, wykonają zadanie bez mrugnięcia okiem. Praworządne Neutralne postacie to lojalni żołnierze, którzy nie kwestionują rozkazów i nigdy nie zdradzą tego, w kogo wierzą. Jeżeli masz od kogoś spodziewać się ciosu w plecy, z pewnością nie oczekuj tego od postaci praworządnej Neutralnej. Bohaterowie o tym charakterze uznają wszelkie zasady za świętość i nigdy ich nie złamią.

    Neutralny - Niezdecydowany

    Neutralna postać czyni to, co uważa za właściwe. Nie czuje się związana z ideami dobra czy zła, prawa czy chaosu. Większość neutralnych postaci wykazuje się brakiem zdecydowania lub zainteresowania, rzadziej jest to prawdziwe dążenie do zachowania neutralności. Taka postać uważa, że dobro jest lepsze od zła - przecież lepiej mieć dobrych sąsiadów i władców niż złych, ale nie czuje się zmuszona do walki o dobro ani w prawdziwej, ani abstrakcyjnej postaci. Na przykład czarodziej, który poświęcił się swojej sztuce i nudzą go moralne debaty, jest neutralny. Niektóre postacie poświęcają się jednak neutralności z pobudek filozoficznych. Postrzegają dobro, zło, porządek i chaos jako uprzedzenia i niebezpieczne skrajności. Dowodzą, że środkowa, neutralna droga jest najlepsza i najbardziej zrównoważona. Charakter Neutralny jest bardzo wygodny, gdyż pozwala działać neutralnie, bez uprzedzeń i współczucia.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u Tropicieli i druidów.
    Odgrywanie postaci: Charakter ten jest najtrudniej odegrać. Postacie neutralne są ciche i małomówne, raczej podążają z nurtem. Mają własne zdanie tylko wtedy, gdy dotyczy to ich osoby, albo jeżeli drużyna popada w skrajność. Takie postacie zazwyczaj są uzależnione od reszty drużyny, po prostu wykonując swoją robotę. Jednak gry w grę wchodzi zaburzenie zasad Równowagi albo Zasad prywatnych postaci, bohater zapewne będzie starał się przekonać grupę do zmiany planów, lub po prostu odejdzie z drużyny.
    Postacie Neutralne często nie wierzą w Dobro i Zło, nazywając je innymi słowami: Potęga i Słabość, Ład i Chaos czy Czerń i Biel.

    Chaotyczny Neutralny - Wolny duch

    Chaotyczna neutralna postać robi, co jej się podoba. To przede wszystkim indywidualista. Ponad wszystko ceni swoją wolność, ale nie będzie walczyć, by chronić wolności innych. Unika władzy, odrzuca uprzedzenia i rzuca wyzwanie tradycji. Chaotyczna Neutralna postać nie działa celowo na szkodę organizacji czy rządów, nie szerzy anarchii. Aby to robić, musiałaby być zmotywowana dobrem (i pragnieniem uwolnienia innych), albo złem (i pragnieniem, by cierpieli ci, którzy są od niej odmieni). Postać chaotyczna neutralna może być przewidywalna, ale jej działania nie są przypadkowe. Nie jest też tak, że równie chętnie skoczy z mostu, jak po nim przejdzie. Na przykład bard, który wędruje po świecie, żyjąc z własnego talentu, jest chaotyczny neutralny. Charakter chaotyczny neutralny jest przez niektórych uważany za najlepszy, ponieważ oznacza prawdziwe uwolnienie się od ograniczeń społeczeństwa i zapału dobroczyńców.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u łotrzyków, bardów, barbarzyńców i zaklinaczy.
    Odgrywanie postaci: Postać Chaotyczna neutralna nie wierzy w zasady. Dla niej zasady, prawo i kodeksy są tylko po to, aby ograniczać człowieka. Postacie Neutralne są osobnikami najmniej godnymi zaufania, spośród wszystkich charakterów. Nigdy nie wiadomo, czy owa postać nie obudzi się w nocy i nie włoży Ci sztyletu w gardło, ponieważ ktoś mu za to zapłacił. Postacie Chaotyczne Neutralne są chciwe i łatwo je przekupić. Bohaterowie o tym charakterze są samotnikami, pracują na własną rękę, bo wierzą, że świat chce im zaszkodzić i że jedyną osobą, której można w pełni zaufać, jest ona sama.

    Praworządny Zły - Tyran

    Bierze to, co chce, w zgodzie z ograniczeniami swojego kodeksu i nie dba o tych, których krzywdzi. Jest wierny tradycji i przestrzega prawa, ale nie dba o wolność, godność ani cudze życie. Gra zgodnie z zasadami, ale bez litości i współczucia. Dobrze się czuje w hierarchii i chciałby rządzić, ale gotów jest także służyć. Potępia innych nie za ich czyny, ale za ich rasę, religię, ojczyznę albo status społeczny. Niechętnie łamie prawo lub obietnice. Ta niechęć wynika częściowo z jego natury, a częściowo z tego, że korzysta z ochrony prawa przed tymi, którzy są jego moralnymi przeciwnikami. Niektórzy praworządni złoczyńcy mają "honorowe" zwyczaje, na przykład nie zabijają nikogo z zimną krwią (niech lepiej podwładni się tym zajmą), albo nie krzywdzą dzieci (jeśli da się tego uniknąć). Takie osoby wyobrażają sobie, że dzięki temu stoją ponad złoczyńcami bez zasad. Baron, który walczy o władzę i wyzyskiwanie swoich podwładnych, jest praworządny zły. Niektóre praworządne złe postacie i istoty poświęcają się złu z zapałem równym temu, z jakim krzyżowiec poświęca się dobru. Zawsze są gotowe krzywdzić innych i szerzyć zło. Mogą też czynić zło, czując się związane ze złym bogiem albo władcą. Praworządny zły bywa nazywany "diabolicznym" charakterem, ponieważ czarty są wcieleniem tego charakteru. Praworządny zły to niebezpieczny charakter, ponieważ zło metodyczne, zamierzone i często skuteczne.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u Upadłych Paladynów i Złych kapłanów, oraz u Skrytobójców.
    Odgrywanie postaci: Zło w całej swej postaci. Nie liczy się honor, miłość czy rodzina - Ważne są pieniądze i własne zadowolenie. Postacie te zabijają dla czystej przyjemności. Brzydzą się wszelkim dobrem i pomaganiem, a nagrodę za swe wysiłki często dobiera z martwego ciała zleceniodawcy, gwałcąc jego żonę. Postacie Praworządne Złe postacie są śmiertelnie skuteczne i precyzyjne, dążą do celu, nie zważając na przeszkody zgodnie z zasadą "Po trupach do celu". Postacie te ufają tylko innym, im podobnym oraz znacznie potężniejszym istotom.

    Neutralny Zły - Złoczyńca

    Neutralna zła postać robi, co chce, jeśli może jej to ujść na sucho. Żyje tylko dla siebie. Nie żal jej osób, które zabiła, nieważne, czy zginęły, one dla zysku czy zabawy. Taka postać nie kocha prawa i nie ma złudzeń, że przestrzeganie zwyczajów czy kodeksów honorowych uczyni ją lepszą. Jednak z drugiej strony, nie jest ona tak bezlitosna i żadna konfliktu jak chaotycznie zła postać. Przestępca, który rabuje i morduje, żeby zdobyć to, czego chce, jest neutralny zły. Niektóre Neutralne złe postacie czczą zło jako ideał. Zazwyczaj są to wyznawcy złych bogów albo członkowie tajnych stowarzyszeń. Neutralny zły jest niebezpiecznym charakterem, ponieważ przedstawia czyste zło, bez honoru i niezmiennie.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u Złych Wojowników oraz złych łotrzyków.
    Odgrywanie postaci: Jest to chyba najbardziej egoistyczny charakter. Wszystko, czego pragnie taka postać, to zadowolenie samego siebie, oraz dobra zabawa. Bohaterowie o tym charakterze zazwyczaj pracują dla tego, kto zapłaci najwięcej. Tą postać ciężko odegrać, ponieważ istnieje niewielka różnica między postacią praworządną złą, a neutralną złą. Neutralne złe postaci są bardziej zapatrzone w siebie i zazwyczaj nie przywiązują zbyt dużej wagi do osób czy przedmiotów, raczej rzadko też ciekawi go zdanie innych. Zamyka się we własnym świecie, w którym jest tylko on. Postacie te są jednocześnie najbardziej fałszywe spośród wszystkich charakterów. Są tajemnicze i uparcie dążą do celu - Niezależnie, czy rozumieją przez to zarżnięcie przeciwnika, czy własnego zleceniodawcy - Liczy się tylko sukces.

    Chaotyczny Zły - Niszczyciel

    Chaotyczna zła postać kieruje się tylko swoją chciwością i żądzą zniszczenia. Jest porywcza i nieprzewidywalna. Jeśli kieruje się tylko własnymi żądzami, jest bezlitosna i brutalna. Jeśli poświęciła się szerzeniu zła i chaosu, jest jeszcze gorsza. Na szczęście działania takiej postaci są często przypadkowe, a wszelkie grupy, do których dołącza lub które zakłada, są kiepsko zorganizowane. Zazwyczaj chaotyczne złe osoby można zmusić do współpracy tylko siłą, a ich przywódca utrzymuje się przy życiu, dopóki nie zostanie obalony lub zamordowany. Obłąkany czarownik, który kieruje się żądzą zemsty lub pragnieniem niszczenia, jest chaotyczny zły. Chaotyczny zły bywa czasem nazywany "demonicznym" charakterem, ponieważ demony są ucieleśnieniem tego charakteru. Chaotyczny zły jest niebezpiecznym charakterem, ponieważ nie tylko reprezentuje niszczenie piękna i życia, ale także porządku, na którym opiera się dobro i życie.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u złych przedstawicieli wszystkich profesji.
    Odgrywanie postaci: Postacie Chaotyczne złe lubują się we krwi i zniszczeniu. Nie obchodzi ich złoto, chwała, przyjaźń - Kochają mord i śmierć. Postacie o tym charakterze są bardzo wybuchowe i łatwo wpadają w szał. Nie przywiązują wagi do niczego i do nikogo, jednocześnie pozostając w kontakcie z resztą świata. Postać Chaotyczna Zła woli atakować niż się bronić i praca przy np. obronie bogatego kupca będzie go mniej interesować, niż zadanie zabicia go, przez pobliską grupę bandytów, niezależnie od tego, kto zapłaci za wykonanie zadania więcej. Postacie te są nielojalne i często kłamią, aby pozostać czystym. Gardzą wszelkim dobrem i pomocą. Jednocześnie ich działania są bardzo przejrzyste i łatwo można je przewidzieć - Sprowadzają się do prostej zasady: Zabij niepotrzebnego oraz usuń z drogi to, co ci przeszkadza.





    Komentarze

    Ten artykuł skomentowano 58 razy.
    Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

    « Starsze · 1 · (2) · 3 · Nowsze »

     

    Mieszkaniec | Komentarzy: 162
    Temat: 62 punkty cech? Przypuszcza...
    Dodany: 06.03.2009 o 11:56  

    62 punkty cech? Przypuszczam, że wcisnęła Ci się nie ta cyfra co trzeba na klawiaturze przy pisaniu tego komentarza, jednak jeśli naprawdę wylosowałaś 62, to Twoja postać będzie słabsza od wszystkich NPC w grze :). Np. Minsc, który generalnie nie ma wysokich cech oprócz siły, ma w sumie chyba 73.

     

    Mieszkaniec | Komentarzy: 162
    Temat: Jeśli chodzi o moje osobist...
    Dodany: 06.03.2009 o 12:18  

    Jeśli chodzi o moje osobiste refleksje w sprawie charakterów, to wydaje mi się, że postacią najbardziej "prawdziwie" dobrą jest neutralny dobry. Praworządny dobry jest w sztywny sposób wierny ściśle określonym zasadom, prawom itd., a to ogranicza go w dążeniu do dobra. Chaotyczny dobry niektórym wydaje się wzorcem dobra, ale jego znowu może ograniczyć druga skrajność - może tak skoncentrować się na tym kroczeniu swoją własną ścieżką, że nie zauważy, iż nie jest to już tak do końca ścieżka dobra. Natomiast dla neutralnego dobrego dążenie do dobra jest jedyną rzeczą, która się liczy i tylko temu podporządkowuje swoje postępowanie. Czynienie dobra może wymagać zarówno przestrzegania pewnych stanowionych praw, jak i czasami przeciwstawienie się im - neutralny dobry nie jest w tym niczym ograniczony i zawsze wybierze po prostu te rozwiązanie, które jest dobre.

     

    Mieszkaniec | Komentarzy: 24
    Temat: Drogi Rotghgarze.Jestem zmu...
    Dodany: 06.03.2009 o 18:48  

    Drogi Rotghgarze.
    Jestem zmuszona uświadomić ci, że chodzilo mi o sumę punktów zebraną po cofnięciu wszystkich cech do minimum. Podsumowując, w chwili obecnej moja postać ma takie oto cechy:
    Si: 18
    Zr: 18
    Kon: 18
    Int: 18
    Mdr: 18
    Ch: 6 (podwyższona pierścieniem do 18)

     

    Mieszkaniec | Komentarzy: 24
    Temat: * RothgarzeSorry za literów...
    Dodany: 06.03.2009 o 18:54  

    * Rothgarze
    Sorry za literówkę ^^"

     

    Mieszkaniec | Komentarzy: 162
    Temat: Za literówkę się nie gniewa...
    Dodany: 06.03.2009 o 22:43  

    Za literówkę się nie gniewam :). Nie pomyślałem jakoś, że mogło Ci chodzić o taką sumę, a to faktycznie imponujący wynik - ostateczna suma wszystkich cech wynosi 96, czyli o 1 więcej niż u Sarevoka. To w sumie tak, jak powinno być, bo jeśli się nie mylę to właśnie główny bohater/bohaterka gry jest najpotężniejszym dzieckiem Bhaala, więc powinno to mieć odzwierciedlenie w cechach :)

      
     

    Mieszkaniec | Komentarzy: 66
    Temat: Moim ulubionym charakterem ...
    Dodany: 04.04.2009 o 11:32  

    Moim ulubionym charakterem jest chaotyczny neutralny, ponieważ w jakiś sposób odzwierciedla on moje zachowania na co dzień. Postacie dobre są dla mnie zbyt koronkowe (chociaż i tak często nimi gram - w jedynce zazwyczaj po to, by moja postać, wojownik (o ile takowym gram), miała Pałasz Drizzta, Obrońcę +5;]. O postaciach złych się nie wypowiem, z tego względu, że nie grałem nigdy takową. Niedawno zacząłem grać chaotycznym złym magiem, i przyznam, że jest nawet fajnie - szczególnie "miło" zaskoczył mnie moment, kiedy Anomen nie dostał święceń i na wszystkich wokół się rzucał :D
    Reasumując - ja jestem za neutralnym charakterem:D:)

    Oo
     

    Wędrowiec
    Temat: mi po godzinie po zminimali...
    Dodany: 04.04.2009 o 18:47  

    mi po godzinie po zminimalizowaniu wszystkich punktow cech wylosowalo sie 71 punktow do rozdania =]

    Silimaure
     

    Wędrowiec
    Temat: chaotyczny-neutralnyMoj cha...
    Dodany: 12.08.2009 o 17:59  

    chaotyczny-neutralny

    Moj charakter w BG zawsze i na codzien

    Sheenaz
     

    Wędrowiec
    Temat: pytanie
    Dodany: 10.09.2009 o 22:44  

    Czy istnieje jakakolwiek mozliwosc (jakis mod etc) zmiany charakteru postaci w trwającej juz kampanii?
    zmieniła mi się odrobinę koncepcja na moją postać,a rozgrywke prowadze juz pewien czas, wiec skzoda zacyznac od nowa.
    Moze edytor postaci jest tu rozwiazaniem?
    Prosze o jakas rade

    Sheenaz
     

    Wędrowiec
    Temat: :)
    Dodany: 10.09.2009 o 22:52  

    Juz sobie poradziłam edytorem postaci, znalezionym w necie :)

    Softon
     

    Wędrowiec
    Temat: Praworządny Zły - Statystyki
    Dodany: 27.09.2009 o 14:11  

    "a nagrodę za swe wysiłki często dobiera z martwego ciała zleceniodawcy, gwałcąc jego żonę. "

    Ktoś tu ma chyba wybujałą fantazję. :]

    A w ogóle Ostrze; jak zrobiłaś takie statystyki ? Słyszałem o bugu w grze, że po odjęciu wszystkich cech do minimum robią się na maxa, ale to bzdura, bo mi nigdy tak się nie stało, chyba, że charyzma musi być na 6. No nie wiem, jak to zrobiłaś ? Shadowkeeper ? Jak to, to nic godnego podziwu.

    Pavlo
     

    Wędrowiec
    Temat: Praworządny Zły
    Dodany: 08.10.2009 o 17:13  

    Z praworzadnym zlym to troche przesadziles, jak sma nazwa wskazuje postac ta bedzie przestrzegac prawo i trzymac sie zasad. Postac ta nie zabije swojego zleceniodawcty, bo bylo by to niezgoidne z prawem i zasadami. Zachowanie takie jest cecha postaci chaotycnych! a nie praworzadnych.

    Napisles Ze osoby te "Zawsze sa gotowe krzywdzic innych i szerzyc zlo. " co jes nieprawda poniewarz PZ bedzie czynil zlo tylko wtedy kiedy prawo mu bedzie na to pozwalalo.

    Autor: "Zlo w calej swej postaci. Nie liczy sie honor, milosc czy rodzina - Wazne sa pieniadze i wlasne zadowolenie. Postacie te zabijaja dla czystej przyjemnosci."
    To pasuje bardziej do chaotycznej zlej albo neutralnej zlej postaci.

    Napisales ze charakter ten jest najczesciej spotykan u skrytobójców. A przeciez skrytobujca to soba która calkowicie dziala POZA PRAWEM! Wiec nie ma to sensu.

    Opisy innych charakterów sa ok tlko ten PZ musisz poprawic.

    Krówcio
     

    Wędrowiec
    Temat: Praworządny Zły
    Dodany: 08.12.2009 o 15:36  

    Heh, praworządny zły to taki, który działa zgodnie z prawem, ale szerzy zło. Dla niej jedyna granica do prawo, przysięgi. Tak jak przebiegły, chciwy kupiec - jest zły, ale jednak działa zgodnie z prawem.

    monika
     

    Wędrowiec
    Temat: zamiast w praworzadnym zlym...
    Dodany: 27.01.2010 o 16:51  

    zamiast w praworzadnym zlym - tyran powinno byc, praworzadny zly - polityk, bardziej pasuje :)

     

    Mieszkaniec | Komentarzy: 182
    Temat: charakter
    Dodany: 10.02.2010 o 21:57  

    ja zazwyczaj biorę dobry, ze względu na Minsca którego zawsze mam w drużynie. Poza tym dobry ma wiekszą reputację więc jest milej widziany niż zły. Dość często jednak zdarza mi się wziąć neutralny, chyba najbardziej luzacki: guzik nas obchodzi dla kogo walczymy, bo jak ten ktoś zacznie przegrywać, to my przechodzimy na strone tego, co teraz wygrywa :D

     

    Mieszkaniec | Komentarzy: 182
    Temat: dopisek
    Dodany: 10.02.2010 o 21:59  

    A no i zapomniałem o tym , że neutralny faktycznie strasznie trudno odgrywać ale i tak uważam że jest najbardziej wygodny, jak sie nauczyć być neutralnym.

    Jondalar
     

    Wędrowiec
    Temat: Lepiej być złym. Dlaczego?1...
    Dodany: 15.03.2010 o 20:44  

    Lepiej być złym. Dlaczego?

    1. Najlepsi kompani - Korgan, Viconia i Edwin są właśnie źli.

    2. W Piekle bierzemy najlepsze bonusy i nie zmienia się charakter.

    3. Pantalony - trzeba być jednak ciut złym, żeby zabrać okup za szlachciankę (minus do reputacji).

    4. Ludzka skóra - tylko zły ją stworzy i założy (nie żeby to miało duże znaczenie, ale fajny quest).

     

    Mieszkaniec | Komentarzy: 182
    Temat: 1. No faktycznie, ale u dor...
    Dodany: 16.03.2010 o 14:00  

    1. No faktycznie, ale u dobrych też jest parę niezłych postaci. Jako ze ja jednak zazwyczaj gram jak neutralny, albo ch. neutralny, to mam i tych, i tych.
    2.No cóż, w niektórych przypadkach lepsze są nagrody dla zła, ale jest też parę przypadków, gdzie opłaca się być dobrym. Przynajmniej dla mnie.
    3.No, jak sam wspomniałeś, ciut.
    4. Nie wiem dlaczego podoba Ci się obdzieranie ludzi ze skóry.
    Chaotyczny Neutralny najlepszy jak dla mnie, i koniec. Pełen luzik. Nie jesteśmy w nczym ograniczeni. Możemy stać po stronie dobra, pomagając innym, a potem, jak już sie nam znudzi, pozabijać parę sosób bo ktoś nam za to zapłacił. Rzeczywiście "Wolny duch". Robimy, co nam się żywnie podoba. Moim zdaniem lepsze to, niż bycie sztywniakem fanatycznie oddanym dobru, albo krwiożerczym barbarzyńcą, rzucającym się na innych tylko dlatego, że nie podoba mu się ich gęba.

    Jondalar
     

    Wędrowiec
    Temat: Co do Piekła - jak jesteś z...
    Dodany: 18.03.2010 o 21:06  

    Co do Piekła - jak jesteś zly, to wybierasz sobie najlepsze bonusy. Np. tu wezmę +2 do Siły, tam odporności itd. I nie muszę się ograniczać, nie musze tracić statystyk. Olewasz konsekwencje tych decyzji, bo i tak nie mają żadnego znaczenia.
    A skóra... cóż, jeszcze nikogo nie obdzierałem, więc nie wiem jak to jest :) Chodzi tylko o to, że ten quest jest dlugi i interesujący. Najpierw te morderstwa w Dzielnicy Mostów, potem Targowo, tajemniczy handlarz na Wzgórzach Umar, walka z Adalon w Podmroku i wreszcie rozstrzygnięcie. Dobra postać nie pozna całego sekretu.
    PS - w poprzedniej grze byłem paladynem, a jeszcze wcześniej dobrym magiem, więc nie jestem jakimś krwiożerczym potworem :)

     

    Mieszkaniec | Komentarzy: 182
    Temat: \"Co do Piekła - jak jesteś...
    Dodany: 27.03.2010 o 20:07  

    "Co do Piekła - jak jesteś zly, to wybierasz sobie najlepsze bonusy. Np. tu wezmę +2 do Siły, tam odporności itd. I nie muszę się ograniczać, nie musze tracić statystyk."
    Ale jeden bonus lepszy jest dla dobra : odporność na bronie +1 i słabsze :)
    "A skóra... cóż, jeszcze nikogo nie obdzierałem, więc nie wiem jak to jest :) Chodzi tylko o to, że ten quest jest dlugi i interesujący." Cóż, w tej wspaniałej grze jest sporo długich i interesujących zadań ;)



    Ten artykuł skomentowano 58 razy.
    Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

    « Starsze · 1 · (2) · 3 · Nowsze »

    Pseudonim
    E-mail
    Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
    Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw