Baldur's Gate 2 » NPC


  Haer'dalis

  Działy gier » Baldur's Gate 2 » Opisy » NPC
  Autor: Oress
  Utworzono: 20.06.2003
  Aktualizacja: 10.09.2009

  Haer'dalis, zapytany o swą przeszłość, mówi, iż pochodzi z Sigil, wiecznie zmieniającego się królestwa Pani Bólu, gdzie splatają się wszystkie sfery egzystencji. Twierdzi, iż nie może tego lepiej wytłumaczyć, gdyż natura sfer sprawia, że są niemal niemożliwe do opisania. Haer'dalis podróżował z trupą aktorów - jemu podobnych sfero-tkniętych diabelstw. Wystawiali wspaniałe przedstawienia, które zachwycały zarówno kambiony, jak i zwykłych trepów. Pewne nieporozumienie zmusiło ich do ucieczki do Pierwszej Sfery Materialnej... czyli tutaj. Haer'dalis jednak się tym zbytnio nie przejął. Trupa się rozdzieliła, jednak bard jest pewien, że zyska w ten sposób nowe doświadczenia. Twierdzi, że należy do frakcji Straż Zagłady, która wierzy w nieunikniony rozkład wszystkiego, by powstało miejsce dla tego co nowe.

  Statystyki:

  • Płeć - Mężczyzna
  • Rasa - Diabelstwo
  • Klasa - Fechmistrz (podklasa barda)
  • Charakter - Chaotyczny Neutralny

  Cechy:

  • Siła - 17
  • Zręczność - 17
  • Kondycja - 9
  • Inteligencja - 15
  • Mądrość - 13
  • Charyzma - 16

  Miejsce:
  Haer'dalisa możemy spotkać w kryjówce Mekratha w kanałach pod dzielnica świątyń.

  Opinia:
  Kolejna niedoceniana postać - mimo faktycznie niskiej kondycji Haer'dalis jest postacią silną, a przede wszystkim ciekawą, poza tym jest jedynym bardem w grze, więc naprawdę warto go zabrać do teamu. Problem może się pojawić jedynie wtedy, jeżeli w teamie mamy również Aerie i mamy z nią romans - wtedy konflikt między główną postacią a diabelstwem może doprowadzić do rozpadu drużyny. Pomimo pewnych minusów polecam Haer'dalisa do każdej drużyny, może nie jest tak potężny jak Edwin czy Sarevok, ale gra się nim naprawdę łatwo i przyjemnie.

  Zalety:

  • Jedyny bard w grze.
  • Bardzo ciekawa osobowość.
  • Nie najgorzej radzi sobie w zwarciu.

  Wady:

  • Niska kondycja.
  • Konflikt z głównym bohaterem, jeżeli w drużynie mamy Aerie.
  Ocena:    6 / 10
  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 53 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · 2 · (3) ·

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 9
  Temat: Hear\'dalis jest bardzo dob...
  Dodany: 25.06.2010 o 21:48  

  Hear'dalis jest bardzo dobrą do walki i nie wiem dlaczego niektórzy go besztają.

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 1
  Temat: Nie doceniacie tej postaci...
  Dodany: 16.09.2010 o 20:14  

  Nie doceniacie tej postaci:) oprócz świetnych dialogów to jak i dla mnie niezły też wymiatacz...

  Keeper
   

  Wędrowiec
  Temat: besztają go ponieważ jego k...
  Dodany: 14.10.2010 o 0:36  

  besztają go ponieważ jego kondycja jest straszna a jego zdolności są mało uzyteczne. piesn barda nie rozwija sie wiec mamy slaby bonus, a korzystanie z harf... no coz nic specjalnego. Ale przyznaje charakter postaci i glos kusi by go przylaczyc. Tylko jak wspomniale kondycja... nie pasuje do zawdnika na pierwsza linie.

  Atomos
   

  Wędrowiec
  Temat: Mi się podoba w nim to, że ...
  Dodany: 16.10.2010 o 2:55  

  Mi się podoba w nim to, że posiada krótki miecz który obniża wrogom zręczność tak jak Ilithidzi inteligencję :D.

  andrzejos
   

  Wędrowiec
  Temat: Plusy: zrecznosc , klasa ba...
  Dodany: 21.12.2010 o 21:45  

  Plusy: zrecznosc , klasa barda.
  Minusy: sila , kondycja , inteligencja , charakter i osobowosc , bieglosc w krotkich mieczach zamiast dlugich
  Moja ocena : 4+/10

  mizeriowy
   

  Wędrowiec
  Temat: [quote=\"Keeper\"]Tylko jak...
  Dodany: 09.02.2011 o 0:07  

  [quote="Keeper"]Tylko jak wspomniale kondycja... nie pasuje do zawdnika na pierwsza linie.[/quote]

  Ochronne czary maga czynia z niego swietnego tanka, kondycje wystarczy podbic pasem wzmocnienia(pozniej wymieniasz na pas sily). Swietna postac 8/10

  doman18
   

  Wędrowiec
  Temat: Wszystkie złe opinie o Haer...
  Dodany: 02.04.2011 o 23:02  

  Wszystkie złe opinie o Haer'dalisie wynikają albo z bardzo małego doświadczenia w graniu BG2, małego doświadczenia w prowadzeniu HD który wymaga cierpliwości i uwagi. Wynika to z tego że jest to najbardziej ofensywna postać w grze. Na początku conajmniej dobry bo z Kundunem w łapie i ofensywnym piruetem ma 4 ataki na rundę, z defensywnym piruetem -11 KP (z tą kolczugą co dostajemy w jego misji). Oczywiście kapłan musi mieć Swobodę działania w zanadrzu a po czarowięzach trzeba HD dać pierścień swobody działania żeby mógł się poruszać w def.pir. Dodatkowo jako diabelstwo ma fajne modyfikatory obrony: +15% ataki fizyczne, +25% ogień i elektryczność oraz +50% zimno zwykłe i magiczne. Od razu mamy też harfę która rzuca zamęt na pobliskich wrogów. Natomiast późniejszych stadiach gry gdy dostajemy takie fajne czary jak przemiana tensera. Akceleracja, Większy Unik to w połączeniu z innymi czarami ochronnymi, piruetami, Mieczem Maska +4 z twierdzy strażnika naprawdę daje koleś czadu. Fakt ta kondycja słaba ale jeżeli nie trwonimy czasu to Pas Wzmocnienia dający 18kon na 8h powinien spokojnie wystarczać. Dodatkowo jeszcze można mu wrzucić pierścień regeneracji (Zachowywania jeżeli mamy Upgrade Item Mod) oraz któryś z regeneracyjnych Kamieni Ioun (ten ze wzgórz Umar na początek i ten z Enklawy Sendai później) i naprawdę nie można narzekać. Dodajmy do tego wszystkiego że HD ma "Użycie dowolnego przedmiotu" w późniejszej fazie gry i mamy naprawdę potężnego woja który śmiało mógłby stawać przecikwo Sarevokowi którym wszyscy chcą zastąpić HD.

  44
   

  Wędrowiec
  Temat: Jeszcze go nie wypróbowałem...
  Dodany: 28.03.2012 o 19:04  

  Jeszcze go nie wypróbowałem w prawdziwej walce, a już go lubię. Dołączyłem go w ToB, a on zaczął podrywać Imoen. Tak, Imoen. Tą spokojną, cnotliwą i zalęknioną Imoean. Może powinienem zacząć do niego mówić "szwagrze"? Tak czy siak, pełen szacun za teksty!

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 22
  Temat: Haerdalis na pewno jest świ...
  Dodany: 08.06.2012 o 10:25  

  Haerdalis na pewno jest świetny w zwarciu. Dzięki kamiennej skórze, lustrzanym i rozmyciu w ogóle nie oberwie, w przeciwieństwie do Korgana czy Sarevoka. Przemiana tensera i ma Trak0 lepsze niż wojownik. U mnie jeszcze przed Brynnlaw i TS miał -7 i -3 (Mask+4 i Kundan). Dzięki kundanowi ma bonusowy atak i ma wtedy 4ataki, a na ul. przysp. 8. Na pewno jest dobrym wojownikiem, a do tego wystarczającym magiem. Jest takim szybciej awansującym wojo/magiem.

  Co do kondychy z 60 HP, po uzyciu pasa wzmocnienia i tensera robiło mu się 160 HP.

  cycek
   

  Wędrowiec
  Temat: @up no dobra dobra, tylko n...
  Dodany: 19.06.2012 o 19:52  

  @up no dobra dobra, tylko niech mu sie czary skończą to wypuść takiego na sarevoka np. Bez szans. Takie tam czarowanie przed walką dobrze sie sprawdza ale nie zawsze jest taka opcja a pozatym to strasznie czesto trzeba odpoczywac jako ma mało slotów. Jak dla mnie taka gra przypomina nic wiecej jak katorgę i męczarnię. Pozatym duzo wrogow (szczególnie po zainstalowaniu tactics'a) używa rozproszenia magi itp. co dyskwalifikuje go z miejsca. Jak dla mnie to 5te koło u wozu.

  smil33xd@gmail.com
   

  Wędrowiec
  Temat: Taki, zniewieściały Chłop! ...
  Dodany: 24.07.2012 o 23:24  

  Taki, zniewieściały Chłop! :D JA zanim, nigdy nie przepadałem ;) Chociaż, wiem że wbrew pozorom fechmistrz, ma WIELKIE MOŻLIWOŚCI! :)))

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 51
  Temat: Wiele razy brałem go do tea...
  Dodany: 04.09.2012 o 7:58  

  Wiele razy brałem go do teamu i nigdy nie żałowałem, świetna postać, niezła w zwarciu, może czarować. Niska kondycja ? Pas który zdobywamy po podczas wykonywania zadania z niewidzącym okiem rozwiązuje ten problem( co prawda wnerwiające jest ciągłe używanie go no ale .... ) Polecam lubię gościa.

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 14
  Temat: Grałem Z Haerdalisem równie...
  Dodany: 01.12.2012 o 23:53  

  Grałem Z Haerdalisem również z utruniaczami takimi jak Tactics/Ascension i nie miałem problemu z rozproszeniem jego osłon. Zresztą, jest magiem, może się przed tym zabezpieczyć. Od czego jest zaklęcie Niepodatność na czary?

  Grałem z nim też na SCS II, a TU jest większy kłopot z rozproszeniami osłon i tak był świetny, bo może się zabezpieczyć bez RM czy UM.

  Haery jest naprawdę wybitnym NPC. Trzeba tylko rzucać czary. Jak ktoś chce grać bez czarów, to niech zagra H&S typu Diablo.

  Moja ocena to: 10-/10.

  Minus za strefy antymagii na III poziomie TS i kondycję.  Ten artykuł skomentowano 53 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · 2 · (3) ·

  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw