Baldur's Gate 2 » Solucja


  Przed walką z Bodhi

  Działy gier » Baldur's Gate 2 » Poradniki » Solucja
  Autor: Oress
  Utworzono: 25.11.2003
  Aktualizacja: 12.08.2008

  Po wyjściu z Podmroku powinniśmy się udać w stronę Athkatli, uzupełnić zapasy i wypocząć, by móc w pełni sił stanąć twarzą w twarz z wampirzycą Bodhi, która ukradła Rhynn Lanthorn - artefakt, który jako jedyny potrafi otworzyć bramy Suldanesselaru, elfiego miasta opanowanego przez złowrogie siły maga Jona Irenicusa.
  Po drodze do stolicy Amn napotkamy jednak pewną grupę poszukiwaczy przygód, pewną bardzo znaną grupę?będzie to drużyna pod dowództwem Drizzta Do'Urdena, sławnego mrocznego elfa z Doliny Lodowego Wichru.
  Możemy spróbować swoich sił w walce z nim, co jednak odradzam, bo nie pozostawia po sobie dużej ilości doświadczenia, ani tym bardziej dobrych przedmiotów. Możemy także po miłej pogawędce po prostu się z nimi pożegnać. Istnieje także trzecie rozwiązanie, rozwiązanie przeznaczone dla graczy, którzy nie czują się na siłach, aby pokonać potężną wampirzyce samemu, otóż możemy poprosić drowa by pomógł nam w pokonaniu Bodhi. Jeżeli dobrze przeprowadzimy rozmowę, a nasza reputacja będzie odpowiednio wysoka, Drizzt na pewno nam pomoże, wystarczy mu jedynie wskazać odpowiednie miejsce, a elf będzie tam na nas czekał.
  Teraz spokojnie udajmy się do Athkatli, gdzie uzupełnimy zapasy oraz w której możemy znaleźć sojuszników - wystarczy tylko dobrze poszukać...
  Tuż po przybyciu do stolicy Amn okaże się, że jesteśmy ścigani przez Kruina, dzikiego maga Gythianki, poszukującego Srebrnego Ostrza, który dał nam Saemon Havarian uciekając z Brynnlaw. Mamy teraz dwa wyjścia - albo oddać dobrowolnie miecz albo walczyć z magiem o niego, proponuje jednak to drugie rozwiązanie, ponieważ ów oręż jest bardzo potężny i warto się o niego bić.
  Teraz po niezbyt miłym przywitaniu proponuję odwiedzić kuźnię Cromwella gdzie będziemy mogli wykłuć na prawdę potężne bronie(w tym zdobyty właśnie Srebrny Miecz), jeżeli tylko podczas naszej podroży starannie zbieraliśmy wszystkie części do artefaktów.
  Kolejnym miejsce wartym naszych odwiedzin jest Targ Przygód gdzie będziemy mogli zaopatrzyć się teraz w naprawdę potężne czary i bronie, oraz sprzedać niepotrzebne przedmioty.
  Zaopatrzeni w nowy ekwipunek musimy sobie jednak odpowiedzieć jeszcze na jedno ważne pytanie. Mianowicie: czy jesteśmy na tyle silni by stawić czoła potężnej wampirzycy?
  Jeśli jednak dalej uważamy, że nasz team jest za słaby, udajmy się do siedziby Zakonu Promiennego Serca w Dzielnicy Świątyń i porozmawiajmy z Prałatem Wessalenem wyjaśniając mu cała sprawę, a ten na pewno wyśle kilku swoich paladynów do Dzielnicy Cmentarnej, którzy będą służyć nam pomocą.
  Kolejna a zarazem ostatnią grupą, która pomoże nam w walce z wampirami, jeżeli tylko tego będziemy chcieli są Złodzieje Cienia (oczywiście pod warunkiem, że wcześniej nie współpracowaliśmy z Bodhi przed wypłynięciem do Brynnlaw). Wystarczy, że udamy się do ich głównej siedziby w Dokach i odszukamy Arana Linvaila, który na pewno udzieli nam pomocy swoich złodziei, gdyż jemu także zależy na śmierci Bodhi.
  Zebrawszy w taki sposób sojuszników i załatwiwszy wszelkie sprawy w mieście możemy wreszcie udać się do Dzielnicy Cmentarnej by wypełnić misję powierzoną nam przez Elhana...
  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 49 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · 2 · (3) ·

  bgoliasz
   

  Wędrowiec
  Temat: byłem u arana i mi mówił że...
  Dodany: 22.01.2011 o 12:31  

  byłem u arana i mi mówił że musi sie do czegoś przygotowac korzystałem z jego pomocy aby dostac sie do brynlaw i jeszcze podobno wyslał mi złodziei do pomocy ale nadal nie moge wejsc do podziemi w czym problem pómóżcie!

  bgoliasz
   

  Wędrowiec
  Temat: do niczego z taką solucją w...
  Dodany: 23.01.2011 o 8:25  

  do niczego z taką solucją wszystkie odpowiedzi znalazłem na innej solucji tak czy siak jest po problemie wystarczyło sprawdzic gdzie prowadzą drzwi w dzielnicy cmentarnej

  Dakota
   

  Wędrowiec
  Temat: No. ja zwerbowałam Drizzta ...
  Dodany: 26.02.2011 o 20:40  

  No. ja zwerbowałam Drizzta i paladynów, walka była banalna, nie rozumiem, o co cały ten hałas. Ale PD jest dużo :D.

  zizunaczek
   

  Wędrowiec
  Temat: Mam problem. Miałam romans ...
  Dodany: 05.03.2011 o 20:18  

  Mam problem. Miałam romans z Soulafeinem i Bodhi mi go porwała. Teraz jak już chce się bić z wampirzycą to jest to walka nie do wygrania . Nie dość że Sola jest odporny na - chyba wszystko to przysyła do walki pająki zemsty które odrazu rzucają pajęczą sieć i mnie za chwile zabijają jednym ciosem. uż nawet użyłam czaru swobody ruchu ale to i tak mnie zabijają . Pomóżcie - jak to przejść ?

    
   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 20
  Temat: Rzuc na Solaufeina zwoj och...
  Dodany: 14.03.2011 o 8:13  

  Rzuc na Solaufeina zwoj ochrony przed magia, ten zielony, ponoc dziala tak, ze pozbawia Sola magii i wtedy w miare latwo mozna go pokonac.

  vika
   

  Wędrowiec
  Temat: mam problem... podczas walk...
  Dodany: 30.04.2011 o 16:47  

  mam problem... podczas walki z Bodhi zniknęły mi dwa przedmioty: krótki łuk, który nie potrzebuje strzał (nie pamiętam nazwy) i szata złego arcymaga.. przeszukałam lokacje i nie ma tego. miał ktoś podobnie? da się jakoś odzyskać przedmioty?

  vika
   

  Wędrowiec
  Temat: ach, przypomniałam sobie, ż...
  Dodany: 01.05.2011 o 14:41  

  ach, przypomniałam sobie, że ten łuk jest od drużyny Dizzta, wiec wiadomo. ciekawe tylko co z szata..

    
   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 27
  Temat: Mi ostatnio zniknal amulet ...
  Dodany: 15.08.2011 o 11:41  

  Mi ostatnio zniknal amulet mocy - nie wiem co sie z nim stalo. Stworz sobie te rzeczy kodami :)

  Miksman2442
   

  Wędrowiec
  Temat: Zgadzam się Bodhi jest tru...
  Dodany: 11.07.2016 o 15:43  

  Zgadzam się Bodhi jest trudnym przeciwnikiem, ale na pewno łatwiejszym od Yxunomei z Icewind Dale 1  Ten artykuł skomentowano 49 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · 2 · (3) ·

  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw