Baldur's Gate 2 » Solucja


  Sfera kieszeniowa - próba pierwsza

  Działy gier » Baldur's Gate 2 » Poradniki » Solucja
  Autor: Veronique
  Utworzono: 16.09.2006
  Aktualizacja: 12.08.2008

  Sfera kieszeniowa jest bardzo ważnym miejscem. Przypomina ona wyglądem Piekło, w którym walczyłeś z Irenicusem, jest jego mniejszą wersją. Tu będziesz dowiadywać się o swojej przeszłości i czekającym przeznaczeniu, przejdziesz przez pięć prób, które nastąpią kolejno po śmierci każdego z Piątki. Tutaj także znajduje się Duch przeznaczenia [1] (pn. część głównej "sali", uruchamiany kliknięciem na ścianę), który może przywołać dla Ciebie towarzyszy, których spotkałeś podczas wcześniejszej podróży (za każdego przywołanego dostaniesz 2000 exp). Poza tym Sfera jest bezpiecznym miejscem na odpoczynek, możesz tu przechowywać potrzebne przedmioty, których nie chcesz nosić ze sobą (przechowuj je w pustych pojemnikach). Oprócz tego wszystkiego znajduje się tutaj Cespenar - uroczy chochlik, który chętnie zrobi dla Ciebie świecuszka - potężne artefakty. Wystarczy, że będziesz miał odpowiednie przedmioty do ich wykonania i trochę złota. Aby opuścić Sferę Kieszeniową, musisz kliknąć w wyjście w północnej części głównej "sali" [2] i ewentualnie wybrać miejsce, w którym chcesz się znaleźć. Żeby tam powrócić, należy ze zdolności specjalnych głównego bohatera wybrać "Sfera kieszeniowa". Cała drużyna zostanie tam przeniesiona. Tej zdolności nie można użyć podczas trwania walki. Sfera kieszeniowa zostanie samoistnie zniszczona, gdy opuścisz ją przed finałową bitwą.

  Mapa lokacji

  Na początku pojawi się anielica Solar. Opowie Ci o przeznaczeniu, zapowie, że będzie Twoją opiekunką i przeprowadzi Cię przez trudny, czekający Cię okres czasu. Gdy Solar zniknie, pojawi się nie kto inny, jak duch Sarevoka, którego przecież zabiłeś we Wrotach Baldura, a później ponownie w Piekle. Twój brat złoży Ci ciekawą propozycję - możesz oddać mały fragment swojej duszy, która przywróci go do życia. W zamian zaoferuje Ci informację, jak opuścić Sferę, a także wiedzę o przepowiedniach Alaunda na temat Dzieci Bhaala. Jeśli masz w drużynie Imoen, ona także może przekazać mu fragment swojej duszy. Nie ma większego znaczenia, które z was to zrobi. Oddanie fragmentu duszy nie powoduje żadnego uszczerbku na zdrowiu. Gdy Sarevok zostanie już ożywiony, otworzy przejście, gdzie odbędzie się pierwsza z prób w Sferze kieszeniowej. Następnie powie, że gdy już przejdziesz przez tę próbę, uzyskasz możliwość opuszczenia Sfery. Znajdziesz się wtedy w mieście Saradush, gdzie zacznie się wypełniać przepowiednia. Twój brat zaproponuje Ci także, że będzie Ci towarzyszył. Możesz nakłonić go do złożenia przysięgi, że Cię nie zdradzi i przyłączyć do drużyny (osobiście bardzo polecam, to świetny wojownik i nawet jeśli masz dobry charakter i wysoką reputację, dotrzyma obietnicy i nie opuści Cię). W późniejszym czasie w Sferze kieszeniowej będą odbywać się rozmowy z Solar i próby, po kolejno odpowiednio zakończonych etapach gry.

  PD (oprócz wrogów): 2000 za każdego przywołanego towarzysza
  Inne: chochlik Cespenar, który robi potężne przedmioty

  Próby w Sferze kieszeniowej

  Próby następują kolejno po zabiciu każdego pomiotu Bhaala należącego do Piątki. Do każdej z nich należy się odpowiednio przygotować. Każda z prób jest walką, im późniejsza, tym trudniejsza. Warto przed taką próbą odpocząć, zapamiętać odpowiednie czary i przygotować mikstury. Zalecany save. Gdy już wejdziesz na obszar próby, magiczna energia nie wypuści Cię z niego, dopóki nie wygrasz walki.

  PD (oprócz wrogów):
  Dotyczy każdej z prób!
  30000 dla głównego bohatera i po 25000 dla każdego z członków drużyny; 10000 dla każdego przy rozmowach z Solar i przywoływaniu istot, które mówią o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości (nie dotyczy pierwszej próby)

  Sfera kieszeniowa - próba pierwsza

  Następuje ona po pierwszej rozmowie z Solar i ożywieniu Sarevoka. Gdy wejdziesz na obszar próby [3], pojawi się duch Gavida, jednego z mniej znanych i słabszych pomiotów Bhaala. Opowie Ci trochę o swojej przeszłości. Zaznaczy, że jedynym, czego musisz się bać, to zemsta i kara za dokonane morderstwa. Gdy skończysz rozmowę, Gavid umrze. Zaczną pojawiać się przeciwnicy. Będą oni różni, w zależności od Twojego charakteru - jeśli grasz dobrym, przeciwnicy będą źli i na odwrót. Cała trudność polega na tym, że wciąż pojawiają się nowi wrogowie, coraz silniejsi - np. gdy grasz dobrym charakterem, na początku pojawią się koboldy i słabi nieumarli, potem ogrzy magowie, gnolle i sahuagini, a na koniec drowi wojownicy i kapłani. Gdy już ich wszystkich pokonasz, ponownie pojawi się Gavid, znów wspomni o karze, zemście i zabijaniu. Po zakończeniu próby obszar ten zmieni swój wygląd (na nieco bardziej przyjazny), otrzymasz exp. Teraz w Twoich zdolnościach specjalnych pojawi się zaklęcie "Sfera kieszeniowa", które z dowolnego miejsca przeniesie Cię właśnie tu. Możesz już wybrać się do Saradush.


  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 2 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Spioszeq
   

  Wędrowiec
  Temat: Jak się odda kawałek duszy ...
  Dodany: 09.09.2011 o 18:30  

  Jak się odda kawałek duszy imoen to jeśli miało się charakter dobry to zmienia się na neutralny zły, ale jeśli grało się łowcą albo paladynem to nie zmienia klasy na upadłą. Może tylko u mnie taki bug wystąpił?

    
   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 8
  Temat: Jeżeli podczas walki z Illa...
  Dodany: 11.03.2012 o 9:39  

  Jeżeli podczas walki z Illaserą ma sie jakiś towarzyszy to i oni też zostana przeniesieni do sfery kieszeniowej.  Ten artykuł skomentowano 2 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw