Baldur's Gate 2 » NPC


  Valygar

  Działy gier » Baldur's Gate 2 » Opisy » NPC
  Autor: Oress
  Utworzono: 20.06.2003
  Aktualizacja: 10.09.2009

  Zzapytany o swoją przeszłość, Valygar długo milczy, a jego twarz nabiera ponurego wyrazu. Wyjaśnia krótko, że jest ostatnim przedstawicielem szlachetnego rodu Corthala, niegdyś jednej z najbogatszych rodzin w Amn. Jednak ród Corthala od zawsze cierpiał z powodu umiejętności magicznych, które jak przekleństwo objawiały się u jego członków. Każdy Corthala, który zaczynał używać swoich talentów, popadał w obłęd i tragicznie kończył żywot. Matka Valygara była ostatnią ofiarą rodowej klątwy, ale łowca nie chciał opowiedzieć żadnych szczegółów. Valygar zamierza wypełnić rodzinną przysięgę, to znaczy odnaleźć i unicestwić swojego przodka Lavoka, a następnie umrzeć bezpotomnie.

  Statystyki:

  • Płeć - Mężczyzna
  • Rasa - Człowiek
  • Klasa - Tropiciel
  • Charakter - Neutralny Dobry

  Cechy:

  • Siła - 17
  • Zręczność - 16
  • Kondycja - 18
  • Inteligencja - 10
  • Mądrość - 11
  • Charyzma - 10

  Miejsce:
  Valygara spotkamy w jego domku w północno-zachodniej części wzgórz Umar.

  Opinia:
  Mimo ograniczeń swojej klasy tropiciela jest on według mnie najlepszym łowcą w grze, ma bardzo dobrze rozłożone cechy, które pozwalają mu walczyć dobrze zarówno w zwarciu, jak i na dystans, poza tym dzięki niemu możemy wejść do kuli sfer - wydawałoby się, że łowca idealny, jednak mnie jakoś nie przekonuje, dla mnie jest nijaki i jak mam wybierać, to wołałbym przygłupiego Minsca, ale to tylko i wyłącznie moja opinia. W każdym razie jeżeli ktoś się nastawia na walkę, to Valygar będzie dobrym rozwiązaniem.

  Zalety:

  • Dobry w zwarciu, jak i na dystans.
  • Może sztyletować.
  • Od 12. poziomu ma dostęp do trzech zaklęć magów. Są to: Przyspieszenie ruchów, Ochrona przed zwykłymi pociskami oraz Mniejsze odchylenie czaru.

  Wady:

  • Ograniczenia jego podklasy.
  • "Bezpłciowość" tej postaci.
  Ocena:    7- / 10
  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 58 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · 2 · (3) ·

  Piątk@5
   

  Wędrowiec
  Temat: Ale jestescie smieszni cytu...
  Dodany: 17.12.2010 o 20:07  

  Ale jestescie smieszni cytuje
  1"Najseksowniejsze pięć pikseli w historii =DDD"
  2"Valygar to drzewo.
  Z głosu=drzewo.
  Z wyglądu=drzewo
  Z charakteru=drzewo.
  Poglądy=drzewo"
  3"Bezpłciowość"
  A swoja droga dla mnie obojetnie czy to minsc czy valygar

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 182
  Temat: @Lucan: jakiego złodzieja w...
  Dodany: 23.12.2010 o 20:54  

  @Lucan: jakiego złodzieja wziąć zamiast Valygara? Ja tam biorę jakiego popadnie, bo żaden nie jest takim drzewem jak Valygar ;) A bardziej na serio - Yoshimo. Zdradza, fakt, ale i tak sto razy bardziej wolę jego niż Valygara, bo Yoshiego jeszcze trawię, a Valygara to już nie. Jesli chodzi Ci o takiego, co by lepiej sztyletował - samemu stwórz sobie zabójcę i na wyższych poziomach nienajgorzej będziesz walić ;) Można też wojownika-złodzieja. Możliwości mnóstwo, a każde dla mnie lepsze niż ten murzyn.

  kordi
   

  Wędrowiec
  Temat: Cytuję: \"Możliwości mnóstw...
  Dodany: 29.01.2011 o 1:38  

  Cytuję:
  "Możliwości mnóstwo, a każde dla mnie lepsze niż ten murzyn"

  ...takie komenty mnie rozwalają <LOL> a swoją drogą Valygar jest lepszym łowcą od Minsca :) ma lepiej rozłożone punkty biegłości, dać mu Furię Niebios i Croma a będzie kosił wrogów jak kombajn zboże :P jedyne "ale" u Valygara to konieczność noszenia lekkiej zbroi :) jednakże jest kilka pancerzy, które nas zadowolą :) co do charakteru to jest on przeciwieństwem Minsca; Minsc drze mordę zawsze i wszędzie (no ile można??) Valygar natomiast jest cichym, skrytym i skromnym myśliwym :) dla graczy, którzy mają dość darcia puchy przez Minsca, polecam :)

  mizeriowy
   

  Wędrowiec
  Temat: Silna postac, ograniczenie ...
  Dodany: 09.02.2011 o 1:14  

  Silna postac, ograniczenie w zbrojach nie jest jakims wielkim problemem, zbroja z lusek smoka cieni daje dobra premie do kp, a mozemy ja zdabyc szybko.

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 182
  Temat: Kordi - może i masz trochę ...
  Dodany: 22.02.2011 o 12:48  

  Kordi - może i masz trochę racji. Tak czy siak, ja tam Valygarowi w życiu Furii Niebios nie dam, bo od niej to raczej jestem ja. Łowcą może faktycznie jest lepszym niż Minsc, ale do Minsca mam jeszcze sentymencik z jedynki. Valygar jest poza tym, jak napisał też autor, taki bezpłciowy i za to nie lubię.

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 9
  Temat: klimatu nie dodaje ale wiąż...
  Dodany: 01.07.2011 o 10:01  

  klimatu nie dodaje ale wiąże się z ni jeden z najciekawszych questów(kula sfer) no i potrafi zabójczo sztyletować

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 22
  Temat: Nie ma złych NPC - ów w BGI...
  Dodany: 02.06.2012 o 23:59  

  Nie ma złych NPC - ów w BGII. Trzeba umieć tylko z każdego "skorzystać".

    
   

  Obywatel Insimilionu | Komentarzy: 95
  Temat: złych nie ma, ale są lepsi ...
  Dodany: 03.06.2012 o 0:07  

  złych nie ma, ale są lepsi i gorsi.

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 2
  Temat: Nigdy go nie miałem w druży...
  Dodany: 24.06.2012 o 18:34  

  Nigdy go nie miałem w drużynie lecz muszę dodać że podklasa tropiciel po prostu miecie. Fakt że jak się ma łowce to lepiej mieć łuk bo jest dużo postaci walczących wręcz ale mój tropiciel (importowany z jedynki) przez całą grę miótł podchodząc wrogów od tyłu. Podklasa warta polecenia

  mk
   

  Wędrowiec
  Temat: Co do kuli sfer to można ta...
  Dodany: 23.07.2012 o 19:50  

  Co do kuli sfer to można tam wejść z jego zwłokami. Ja tak robię, bo przechodząc grę po raz pierwszy miałem właśnie Valygara w drużynie i gość jest tak irytujący że teraz za każdym razem morduje go z uśmiechem na ustach ;)

  smil33xd@gmail.com
   

  Wędrowiec
  Temat: ^UP Hhaha :D Jako ciekawos...
  Dodany: 24.07.2012 o 23:44  

  ^UP Hhaha :D

  Jako ciekawostkę mogę dodać, że Drizzt jest tropicielem ;) Klasa, mocno przegięta, trochę już podchodzi pod takie majstesztyki jak w/m/z , w/m/k, oraz kensai/ mag (możesz solo iść , ale obiecuję Ci, że zero frajdy z tego będziesz miał.. ;/) tylko w dodatku, on jeszcze ma wroga rasowego.. kolejny plusik ;) Jest, jednym z najsilniejszych Npc w grze aczkolwiek (przynajmniej) Ja, gram już od kilku lat tylko, dla for fun-u, klimatu :) Aaaa, Valygar to stttrrraszny nudziarz, i sztywniak. Ale, on w końcu wlś taki miał być... ;) Dla tych, co chcą najszybciej przejść grę, polecam :)

  smil33xd@gmail.com
   

  Wędrowiec
  Temat: P.s Zapomniałem dodać jeszc...
  Dodany: 24.07.2012 o 23:48  

  P.s Zapomniałem dodać jeszcze że zawiadka/mag też jest za baardzo przegięta postacią więc, szczerze NIE POLECAM ! ! !

  mk
   

  Wędrowiec
  Temat: Valygar ma jeszcze świetną ...
  Dodany: 29.07.2012 o 12:17  

  Valygar ma jeszcze świetną zbroję którą może używać woj/mag i czarować ;) Nie dość że zapewnia świetną kp to jeszcze ma odporność na zauroczenia i po 25% na obrażenia od zimna, ognia i magii ;) Także - zabić, zwłoki wykorzystać, zbroję używać!

  kordi
   

  Wędrowiec
  Temat: A tak swoją drogą, czy w st...
  Dodany: 10.08.2012 o 15:09  

  A tak swoją drogą, czy w statystykach Valygara jest gdzieś wzmianka o tym z jakim modyfikatorem sztyletuje?? Bo mam go na wysokim poziomie a u nie mogłem tego w statach znaleźć...a powinno być... A tak swoją drogą łowca w NWN też musi używać lekkiej zbroi by mieć premie do walki dwiema broniami :P

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 51
  Temat: Miałem go raz i całkiem nie...
  Dodany: 04.09.2012 o 9:10  

  Miałem go raz i całkiem nieźle się spisywał z łuską smoka cieni i butami ukrycia + mikstury niewidzialności, można się bawić ze sztyletowaniem a płaszcz niewykrywalności na mnie jest świetny. Jest niedoceniany według mnie, co prawda jest jakiś taki bezbarwny w porównaniu z innymi ale to nie zawsze minus. Brałem go w TOBie czasem i wsadzałem zagładę hindo i byłem z niego zadowolny ;]

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 14
  Temat: Jest gorszym łucznikiem od ...
  Dodany: 02.12.2012 o 1:01  

  Jest gorszym łucznikiem od Mazzy, ale jest lepszy w zwarciu niż Minsc, bo może sztyletować. To bardzo praktyczne. No, ale trzeba mu poprawić siłę i zręczność, a TYCH rękawic może potrzebować z Keldorn albo Korgan. Na pewno się przyda, ale moja ocena wynika z porównania z innymi.

  Zalety:
  - Sztyletowanie!
  - Furia Niebios (biegłość w katanach)
  - 18 kondycji
  - dobra zbroja
  - praktyczne czary

  Wady:
  - Najgorsza osobowość w grze!
  - 16 zręczności
  - 17 siły (to łatwo poprawić)
  - Na dystans lepsza Mazzy
  - brak questu (Kula może być bez niego)
  - brak osłony typu żelazna/kamienna

  Ocena: 7/10

  Fafarafa
   

  Wędrowiec
  Temat: Na pewno jest dobrym NPC-em...
  Dodany: 29.04.2013 o 20:09  

  Na pewno jest dobrym NPC-em, bo można go używać jako sztyletującego woja. Ma bigłości w katanach, co jest bardzo dobre ze względu na Furię Niebios. Ma też fajną zbroję. Nadaje się również na łucznika, chociaż wtedy trzeba mu poprawić zręczność, bo ona ma znaczenie przy dystansówkach, a nie siła.

  Ma kiepskie bantery, nudną osobowość.

  W każdym razie dobra podklasa.

  Irydion
   

  Wędrowiec
  Temat: Bardzo lubię go za osobowo...
  Dodany: 27.08.2021 o 0:16  

  Bardzo lubię go za osobowość, taki flegmatyk z pozytywnym podejściem do świata w stylu "wszyscy umrzemy":D
  Zwykle nie mam serca go usmiercać, a jak już idzie ze mną do Kuli Sfer i nabija level, to szkoda odłączać. Jest jednym z najlepszych NPC, wolę jego od Minsca, Mazzy, czy Keldorna w roli zbrojnego. Ładnie przygotowane punkty biegłości proszą się o Furię Niebios, ktorą można zdobyć bardzo wcześnie. Siłę doładowujemy pasem i gotowe. W późniejszym etapie gry można mu rozdać punkty w długie miecze (Aruvadial), albo bękarty (Postrach Wrogów), bo Furia Niebios ze swoim umagicznieniem +3 w ToB wypada dość blado. Niemożność noszenia zbroi płytowej nie jest dużym problemem, dajemy łuski smoka cienia, a dalej białego smoka. Moim zdaniem szkoda marnować go na łucznika, lepiej wysłać do walki wręcz. Sztyletowanie zbrojnym jest bardzo potężną zdolnością z racji niskiego TraKO, biegłości i możliwości przetrwania po wyjściu z cienia, ceną za to jest obnizony mnożnik x3.

  PS: Ciekawostka, Ostrze rodu Corthala, mimo że jest kataną, nie nadaje się do sztyletowania:D Zapomnialem o tym, że odkrylem ten bug i naciąłem się na niego znowu.  Ten artykuł skomentowano 58 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · 2 · (3) ·

  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw