Baldur's Gate 2 » Solucja


  Więzienie Sfer

  Działy gier » Baldur's Gate 2 » Poradniki » Solucja
  Autor: Mystral
  Utworzono: 03.08.2004
  Aktualizacja: 09.09.2009

  Wgospodzie "Pod Pięcioma Dzbanami" (dzielnica mostowa), oprócz wielu rodzajów napitków, czeka nas także spotkanie z trupą aktorską i obejrzenie przedstawienia w piwnicy, szybko się jednak przekonamy, że coś jest nie tak, a sztuka, delikatnie mówiąc, trochę im się nie klei... Pojawia się Raelis Shai, która przeprasza za problemy i pyta, czy nie znajdą się jacyś poszukiwacze przygód, chętni, żeby pomóc w rozwiązaniu problemu trupy. Kiedy z nią porozmawiamy, okaże się, że jeden z aktorów został porwany przez czarodzieja imieniem Mekrath. Czarodziej ma swoją siedzibę w kanałach. Raelis poprosi nas o uwolnienie go i przyniesienie jego klejnotu.

  Pozostaje nam udać do domu maga, a kiedy już znajdziemy się w środku i stoczymy kilka walk, odnajdziemy Haer'Dalisa [5], który stał się niewolnikiem Mekratha [3]. Kiedy się do niego udamy mamy dwie możliwości: zabić czarodzieja i tym samym uwolnić Haer'Dalisa lub w zamian za jego uwolnienie pomóc w złapaniu chochlika, który uciekł Mekrathowi i zabrał należące do niego zwierciadło. Jeśli wybierzemy tę drugą możliwość, udajemy się do kanałów, zabijamy chochlika i wracamy do czarodzieja. Teraz ponownie stajemy przed wyborem - oddać czarodziejowi zwierciadło lub zabić go (sugeruję pierwszą możliwość, gdyż zdobędziemy więcej PD niż w drugim przypadku). Kiedy będziemy wracać z komnaty maga spotkamy Haer'Dalisa, który zaproponuje nam swoje towarzystwo. Przed opuszczeniem tej lokacji musimy jeszcze odzyskać kamień należący do aktora, który znajduje się w kaplicy [3] (uwaga na pułapkę!).

  Teraz wracamy do "Pięciu Dzbanów", żeby oddać kamień trupie. Kiedy to zrobimy Haer'Dalis opowiada nam o swoim losie... za głowy aktorów wyznaczono w Sigil nagrodę, aktorów wytropiono, więc chcą uciec do innej strefy. Kiedy Raelis otwiera portal, pojawia się kilka potworów, a na końcu łowca nagród, który zabiera całą trupę przez portal. Pozostaje nam jedynie iść za nimi.

  Na miejscu czeka nas walka z łowcami nagród oraz Tagget [1], który informuje nas jak uwolnić niewolników (możemy tego nie robić i od razu udać się do Strażnika [2], ale znacznie ułatwia to zadanie, jak również daje PD). Żeby to zrobić należy, udać się do Pana Niewolników [3], zabrać mu przedmiot, który pozwala mu sprawować kontrolę nad niewolnikami i zniszczyć go w koksowniku, który mijamy po drodze [4]. Należy też uważać na "portale", przenoszące nas do cel więzienia, gdzie spotkamy różne odrażające kreatury (głównie githyanki i minotaury). Kiedy zniszczymy ów przedmiot - Kulę Nadzorcy, możemy bez przeszkód udać się do Strażnika [2] żeby go zgładzić. Kiedy już uda nam się to zrobić, odbieramy mu klucz i uwalniamy Haer'Dalisa i pozostałych aktorów [5]. Raelis transportuje nas do Pierwszej Sfery Materialnej, a Haer'Dalis postanawia wyruszyć z nami.

  PD: 21250 za zwrócenie kamienia Raelis,
  16000 za zgładzenie pana niewolników,
  24750 za zniszczenie Kuli Nadzorcy,
  10000 za zabicie Strażnika,
  44000/członka drużyny za wykonanie zadania
  Przedmioty magiczne: Berło zmartwychwstania, Kolec Chochlika +3, Harfa Dysonansu (dom Mekratha), Długi miecz +2: Adjatha Wysysacz, stylisko Falii (Strażnik), Kostur Powietrza +2 (pan niewolników), Buty Szybkości "Łapy Geparda" (łowca nagród)
  2577 złota - kambion
  1000 złota za odprowadzenie Haer'Dalisa
  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 14 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  rimmeri
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 20.02.2008 o 20:21  

  oj sprzedalem przez przypadek ten klejnot i niewiem gdzie go teraz moge odkupic;/ moze ktos pomóc i podac przynajmniej jego nazwe to bedzie mi łatwiej znalesc?

  przedchwilą
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 04.03.2008 o 1:31  

  tego questa i...nazwy nie pamiętam...chyba "klejnot "czegośtam""-taka granatowa ostryga z kolcami

  Interfector
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 17.03.2008 o 21:08  

  Klejnot portalu. Jeśli chcesz to stwórz go kodem. Ma chyba oznaczenie MISC6X.

  Zakłopotany
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 02.05.2008 o 13:53  

  A nie znacie kodu na skórę tą z zadania morderstwo w dzielnicy mostowej i ciało w misji dla harfiarzy, bo przez przypadek usunąłem

  lols
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 14.05.2008 o 22:47  

  A propo jak ktoś zna kod na Obroże Niewolnika z tego wiezienia sfer ją każdy niewolik ma to napiszcie plx ......

  ja
   

  Wędrowiec
  Temat: a ja mam chyba jakiś bug al...
  Dodany: 15.03.2009 o 0:26  

  a ja mam chyba jakiś bug albo coś bo tam gdzie powinna wg tej solucji byc cala grupa artystów juz po zabiciu nadzorcy i straznika jest tylko her'dalis ktory mowi tylko jakis tekst do mnie "moj drogi kruku" i nie da sie nic dalej zrobic z tym. wrocic tez nie moge bo nie ma jak. wtf?

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 38
  Temat: Mam pytanie :gram postacią...
  Dodany: 01.09.2009 o 20:49  

  Mam pytanie : gram postacią złą i w momencie gdy przybywają łowcy nagród z innej sfery zdradziłem Raelis i Haer'dalisa wydając ich bez walki w ręce napastników. Później Quest rozwinął się inaczej : podszedł do mnie jakis rezyser i producent sztuk teatralnych i spytał do kogo nalezy teatr. Powiedziałem mu że Raelis i jej trupa odjechali i teatr przekazała w moje ręce. On mi na to odpwiedział, że zgromadzi nowych aktorów a ja będe płacił kase i oglądał przedstawienia, innymi słowy będę dzierżawcą calego teatru. Po tygodniu (w grze upłynął tydzień) zostałem wezwany z powrotem do Pięciu Dzbanów by poznac nową trupę zgromadzoną przez tego rezysera. Gdy tam wchodzę jest otwarty portal do innej sfery przy nim stoi dwóch łowców nagród (człowiek i Yu-an ti) oraz Kirinaldo. Żaden z trzech wymienionych nie chce ze mną rozmawiac, rezysera nie ma. Czy ktoś wie co mam robić dalej by kontynuować questa ?

  6killer
   

  Wędrowiec
  Temat: co zrobic ?
  Dodany: 28.10.2009 o 16:27  

  tam gdzie powinna wg tej solucji byc cala grupa artystów juz po zabiciu nadzorcy i straznika jest tylko her'dalis ktory mowi tylko jakis tekst do mnie "moj drogi kruku jestes poezja jestes muzyka co mam zrobić

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 1
  Temat: problem
  Dodany: 17.12.2009 o 20:21  

  czy chodzi o te kanaly w dzielnicy swiatynnej ? bo szukalem tam i nie moge znalesc

  Jondalar
   

  Wędrowiec
  Temat: Jak mamy Haer\'dalisa w dru...
  Dodany: 08.04.2010 o 13:49  

  Jak mamy Haer'dalisa w drużynie, to warto pogadać z właścicielem "Pięciu Dzbanów". Dostaniemy diament.

  Glegol
   

  Wędrowiec
  Temat: lols wiem o co ci chodzi. A...
  Dodany: 18.04.2010 o 21:11  

  lols wiem o co ci chodzi. Ale to nie tej obroży potrzebujesz tylko tej z podmroku... Masz tego moda co się nowe bronie tworzy u Cromwella no nie?

  Kijak22
   

  Wędrowiec
  Temat: W momencie kiedy oddaję lus...
  Dodany: 30.07.2010 o 19:38  

  W momencie kiedy oddaję lustro Mekrathowi,koło schodów atakuje mnie Haer Dalis. Jednak jeśli szybko do niego podejdę rozpoczyna się dialog w którym (nie zgadzam się aby dołączył do drużyny) prosi o przyniesienie kamienia. Gdy wracam z kamieniem do niego i jego drużyny wszyscy są w czerwonych okręgach. Znowu ta sama sytuacja, gdy podejdę Realis dziękuję mi za oddanie kamienia i uwolnienie towarzysza. Dostaję doświadczenie i tak dalej. Gdy zgadzam się z nimi przenieść cała ekipa mnie atakuję. Co robić? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

  banan
   

  Wędrowiec
  Temat: witam potrzebuje pomocy. ja...
  Dodany: 07.01.2012 o 10:36  

  witam potrzebuje pomocy. jak zabijam pana niewolnikow to wyskakuje mi odrazu blad i wylacza mi sie gra. da sie wyjsc jakos z tej sfery bez zabijania go ? bo najbardziej zalezy mi na butach szybkosci

  dopi
   

  Wędrowiec
  Temat: Witam możemy zarządać wi...
  Dodany: 24.11.2016 o 16:49  

  Witam możemy zarządać więcej złota za kamień czyli 300+ 1200, po oddaniu dodatkowe 1000 za ochronę  Ten artykuł skomentowano 14 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw