Baldur's Gate 2 » Solucja


  Zadania dla świątyni

  Działy gier » Baldur's Gate 2 » Poradniki » Solucja
  Autor: Orish
  Utworzono: 10.06.2008
  Aktualizacja: 12.08.2008

  Rzeźbiarz Sir Sarles

  Po otrzymaniu zadania zbadania Kultu Niewidzącego Oka porozmawiaj z Sainem, Tellwynem lub Yarrylem - w zależności od świątyni, która zleciła ci tę misję (co z kolei wynika z charakteru twojej postaci). Mają oni dla nas dodatkowe zlecenie. Kościół chce pozyskać usługi znanego i wyjątkowo wybrednego rzeźbiarza zwanego Sir Sarles. W celu porozmawiania z nim udajemy się do posiadłości Jysstevów w Dzielnicy Rządowej (jest zaznaczona na mapie). Jeśli jesteś w tym majątku po raz pierwszy, podejdzie do ciebie lokaj, jeśli nie - zagadaj do niego i zapytaj o artystę. Sir Sarles jest w kuchni. Szybko przekonasz się, że to wyjątkowo wyniosły typ. Życzy sobie pracować w czystym ilicie (domaga się aż 100 kg tego materiału!). Jedyną wskazówką, jaką nam daje, jest to, że może go mieć handlarka Jerlia. Aby z nią porozmawiać, idziemy na Promenadę Waukeen, w miejsce oznaczone jako "Kupiec handlujący rudą". Niestety nie ma ona aż tyle ilitu. Przedstawia nam dwie możliwości: pogadać z jej źródłem dostaw lub kupić tańszy substytut. Poniżej opisuję obie możliwości, choć warto wybrać tę pierwszą.

  1. Płacimy Jerlii 1000 sztuk złota, a ona kieruje nas do "Miedzianego Diademu", do duergara Ungera Ciemne Wzgórze. Dowiadujemy się od niego, że cała dostawa została skradziona przez gnoma o imieniu Neb. W celu rozprawienia się z nim udajemy się do Opuszczonego domu w Dzielnicy Mostowej. Warto mieć pod ręką Prawdziwe widzenie bądź inne podobne zaklęcie. Jesli mamy w drużynie Minsca i/lub Jaheirę, rozpoznają oni w Nebie zabójcę dzieci z Wrót Baldura. Gnom przyzwie cztery duchy dzieci (nie zabijaj ich, ale trzymaj się od nich z daleka, bo wysysają poziomy). Po walce zbieramy wszystko co się da (uwaga na groźną pułapkę w obrazie!) i idziemy do Dzielnicy Rządowej. W budynku Rady Sześciu dostarczamy inspektorowi Bredze głowę dzieciobójcy, za co zostajemy wynagrodzeni złotem w liczbie 2500 sztuk, a nasza reputacja wzrośnie o 1. Następnie zostawiamy ilit u Sir Sarlesa. Teraz pozostaje nam tylko wrócić do świątyni i zgłosić wykonanie zadania. Otrzymujemy w sumie 2500 sztuk złota i Amulet ochrony życia lub Hełm Chwały. Dostajemy także kolejne zadanie.

  PD: 10000 - ocalenie dzieci
  41750 - wykonanie zadania

  2. Jeśli zdecydujemy się na wciśnięcie rzeźbiarzowi tańszego stopu, Jerlia oznajmi, iż będzie to kosztowało 200 sztuk złota i że wróci nazajutrz. Czekamy więc 24 godziny. Kiedy handlarka pojawi się z powrotem, powie, że ma dla nas substytut, jednakże okazuje się, że mamy konkurencę i cena wzrasta do 500 sztuk złota. Płacimy jej i udajemy się do Sir Sarlesa. Niestety artysta ostatecznie rozpoznaje, że nie jest to prawdziwy ilit. Nie mając innego wyboru, idziemy do świątyni. Ku naszemu zdumieniu, kapłani nie znają się ani trochę na sztuce i uznają bryłę materiału za przednie dzieło! W nagrodę otrzymujemy 1500 sztuk złota i Amulet ochrony życia lub Hełm Chwały. Dostajemy także kolejne zadanie.

  PD: 10000 - wykonanie zadania

  Skradziony Pierścień

  Otrzymasz kolejną misję. W przypadku, gdy jesteś neutralny, Telwyn najpierw wyśle cię do Saina, który to dopiero zleci ci wykonanie zadania. Tak czy inaczej: skradziono Pierścień Świtu i my mamy go odzyskać. W tym celu udajemy się nocą do Slumsów i odnajdujemy Travina [1].

  Posiada on informacje na temat miejsca pobytu pasera o imieniu Borinall. Możemy go przekupić (400 sztuk złota) lub przekonać groźbą do ujawnienia ich. Mówi nam, że interesująca nas osoba przebywa w swoim domu [2]. Idź tam. Są trzy możliwe rozwiązania:

  • Przysięgasz, że jesteś kapłanem Talosa (i jesteś nim faktycznie). Borinall odda ci Pierścień bez walki.
  • Przysięgasz, że jesteś kapłanem Talosa, lecz nim nie jesteś. Trafia cię Błyskawica, a paser cię atakuje.
  • Odmawiasz udzielenia odpowiedzi i rozpoczyna się walka.

  Kiedy będziesz już miał Pierścień Świtu, zanosimy go zleceniodawcy. W nagrodę otrzymasz 1000 sztuk złota.

  PD: 16250 - wykonanie zadania
  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 8 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 2
  Temat: Problem
  Dodany: 02.03.2010 o 18:55  

  Pomocy, mam problem. W 2 misji (jestem kapłanem Talosa) drzwi do Borinalla są zamknięte! Gadałem z travinem,zastraszyłem go... Nie mam kogoś, kto otworzyłby drzwi, a gdy używam, czaru "otwarcie", zabijają mnie ci czarodzieje... pomocy!

  Jeheira
   

  Wędrowiec
  Temat: Mam ten sam problem...
  Dodany: 10.03.2010 o 8:56  

  Mam ten sam problem...

  kurone
   

  Wędrowiec
  Temat: musicie isc do dfzielnicy r...
  Dodany: 30.03.2010 o 18:50  

  musicie isc do dfzielnicy rzadowej i w budynku rady szesciu pogadac z jendym gosciem (nie pamietam jego imeienia), ktory za "drobna" oplata sprzeda wam zezwolenie na urzywanie magii :P

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 2
  Temat: Wiem, wiem... Tylko ja zbie...
  Dodany: 02.04.2010 o 23:15  

  Wiem, wiem... Tylko ja zbieram kasę na uwolnienie imoen... pozatym, czy jest jakiś sposób na otwarcie tego bez dużego trudu?!

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 3
  Temat: Jasne że jest.Ja po prostu ...
  Dodany: 30.05.2010 o 11:06  

  Jasne że jest.Ja po prostu użyłem Yosimo,którego nauczyłem 100 otwierania zamków albo 105 nie pamiętam,ale tak czy inacej otworzył drzwi

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 1
  Temat: a jeżeli wcześniej ukradłem...
  Dodany: 01.06.2010 o 11:34  

  a jeżeli wcześniej ukradłem posążek ze świątyni i jak teraz idę po misję z pierścieniem to mnie kapłani atakują?? jest jakaś szansa to obejść?????????

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 2
  Temat: U Talosa, jako nagrodę za z...
  Dodany: 15.06.2010 o 19:53  

  U Talosa, jako nagrodę za zadanie z rzeźbiarzem, można wybrać:
  - Zbroję Wiary, KP1, +1 do rzutów - najlepsza zbroja dla kapłana w grze
  - Pierścień Świętości, +1 czar dla kapłana lub druida z poziomów 1-4
  - Kij-włócznia +2 - badziew.

  Myślę że najlepszym wyborem jest zbroja wiary, póki co nieopisana w insmilionowej zbrojowni.

  Jarka
   

  Wędrowiec
  Temat: To nie tylko u Talosa. U ka...
  Dodany: 31.07.2012 o 1:55  

  To nie tylko u Talosa. U każdego boga pod warunkiem, że jesteś kapłanem i masz u nich swoją twierdzę, lub jeśli masz mod umożliwiający posiadanie wszystkich twierdz.  Ten artykuł skomentowano 8 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw