Baldur's Gate 2 » Solucja


  Zadanie Anomena Delryna

  Działy gier » Baldur's Gate 2 » Poradniki » Solucja
  Autor: Mystral
  Utworzono: 03.07.2004
  Aktualizacja: 01.08.2008

  Jeśli posiadasz w drużynie Anomena Delryna, w pewnym momencie zbliża się do nas posłaniec ioznajmia mu, że jego siostra została zamordowana, prosi też o powrót do domu - posiadłości Delrynów w Dzielnicy Rządowej. Tam ojciec Anomena przedstawia nam swoją wersję wydarzeń - kupiec, który doprowadził go do bankructwa - Saerk, zabił jego córkę. Chce on przekonać Anomena do wywarcia zemsty i zabójstwa syna Saerka. Teraz stajemy przed wyborem, mamy dwie możliwości - poprzeć zdanie ojca Anomena i przekonać go do zabójstwa lub do dociekania sprawiedliwości zgodnie z prawem.

  Jeśli zdecydujemy się wywrzeć zemstę, idziemy do domu Saerka w dzielnicy mostów i wyrzynamy wszystkich mieszkańców... co skończy się oblaniem przez Anomena sprawdzianu na paladyna Najszlachetniejszego Zakonu Promiennego Serca.

  Jeśli postanowimy wybrać drogę sprawiedliwości , ojciec Anomena wyrzuca go z domu, my zaś udajemy się do sędziny Bylanny w Siedizbie Rady Sześciu i dowiadujemy się , że nie ma wystarczających dowodów żeby podejrzewać kogokolwiek, musimy wtedy ponownie przekonać Anomena, że Saerk może być niewinny.

  PD: 10500 za przekonanie Anomena do podążenia drogą sprawiedliwości;
  7500- po rozmowie z sędziną Bylanną i ostateczne przekonanie Anomena do poniechania zemsty
  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 29 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · (2) ·

  Kalamir
   

  Wędrowiec
  Temat: Anomen nie jest kiepski. MU...
  Dodany: 16.04.2012 o 19:48  

  Anomen nie jest kiepski. MUSZ przyznać, że troszkę poprawiłem go edytorem postaci. Najpierw cofnąłem go do poziomu 1 i w wojowniku zdobyłem 5 poziomów (on więcej nie potrzebuje) inwestując biegłości w cepy. Później przeszedłem na kapłana i raz dwa do 9 poziomu. Po takim małym cheat'cie był świetna postacią! (no i maksymalne hp na poziom)

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 13
  Temat: Anomen nie jest kiepski, a ...
  Dodany: 21.07.2012 o 17:53  

  Anomen nie jest kiepski, a jak już ma SIR'a to w ogóle wymiata... ale może mówię tak, bo mam do niego słabość w trakcie romansu :P

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 3
  Temat: Hej! A dalsza część questu?
  Dodany: 12.12.2013 o 10:54  

  Hej! A dalsza część questu?

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 3
  Temat: mam pytanie, Anomen prosił ...
  Dodany: 28.01.2014 o 15:06  

  mam pytanie, Anomen prosił mnie bym poszedł z nim do jego domu w dzielnicy rządowej ale mu odmówiłem.Natomiast teraz nie mogę go znaleść,spotkałem go w tym miejscu gdzie się rozstaliśmy ale jedyne co powiedział to że jestem złym przyjacielem i odszedł. Przed jego domem w zakonie czy Miedzianym Diademie go nie ma.Ma ktoś jakiś pomysł?

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 5
  Temat: Sprawdź w środku domu Delry...
  Dodany: 29.01.2014 o 2:00  

  Sprawdź w środku domu Delrynów, ewentualnie jeszcze w budynku rady koło sędziny albo gdzieś w domu Saerka.

  Co do dalszej części questu to jeszcze nie spotkałem się z zabójstwem ojca, za to mianowanie na Sir wygląda tak, że po pewnym czasie zaczepia nas rycerz Promiennego Serca i powiadomi Anomena że jest już gotów na osąd i ma się zjawić w siedzibie zakonu w dzielnicy świątyń. Gdy tam dotrzemy ujrzymy krótką scenkę rozmowy z rycerzem, któremu Anomen służył. Potem osąd przy Prałacie, (o ile się nie mylę to od tego jak postąpiliśmy w zadaniu z siostrą zależy czy go przyjmą czy nie) jeśli zostanie przyjęty, sam Anomen dostaje 50k doświadczenia a drużyna 8.5 o ile pamiętam.

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 3
  Temat: Do domu Delrynów nie mam ws...
  Dodany: 29.01.2014 o 14:01  

  Do domu Delrynów nie mam wstępu bo drzwi są zaryglowane a strażnik odpowiada tylko "odejdz stad nie jesteś tu mile widziany". W budynku rady i w domu Saerka również go nie ma.Jestem w kropce,tymczasowo mam Jaheire w drużynie ale jej wachlarz czarów nie powala.

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 5
  Temat: Twoja postać to facet? Z te...
  Dodany: 29.01.2014 o 16:51  

  Twoja postać to facet? Z tego co wiem to potrafi uciekać jak ma się z nim romans (będąc kobietą oczywiście). Jeszcze raz przeszukaj dom Saerka Farrahda, to największy budynek na środku Dzielnicy Mostów, jeśli tam go nie będzie to już chyba przepadł na zawsze. Możesz jeszcze jak najszybciej posunąć główny wątek do przodu tj. przejść do następnego aktu, może wtedy się gdzieś pojawi. Sam do końca nie wiem, bo dopiero teraz pogodziłem się z Anomenem i go trzymam w drużynie. Wcześniej go zlewałem, bo z tego co pamiętam to wystarczy coś schrzanić w jego questach i jest wielka obraza majestatu, potrafi odejść a nawet zaatakować naszych, istny fochmistrz.
  Jeżeli nie ukradł ci jakiegoś wartościowego przedmiotu a zależy ci bardziej na kapłanie niż na robieniu jego questów to też go zlej i weź Viconie, na początku słabsza w zwarciu ale można dopakować ją itemami, a czary ma równie fajne. No chyba że ta nie pasuje ci do charakteru drużyny, to tutaj już musisz zadowolić się wsparciem Aerie, bardziej z niej mag co prawda ale daje radę.

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 3
  Temat: Moja postać to facet,jednak...
  Dodany: 29.01.2014 o 17:14  

  Moja postać to facet,jednak przeszukałem wszystko i nigdzie go nie ma.Spróbuje na nowo w następnym akcie tak jak poleciłeś. Już nie pamietam czym go uraziłem jak odmówiłem powrotu do jego posiadłości ale nazwał mnie zakłamanym przyjacielem i uciekł. Wszystko co było mi potrzebne zabrałem z jego ekwipunku. Viconia nie dogaduje się z Keldornem a brak kapłana w drużynie powoduje że podczas odpoczynku rany się praktycznie nie leczą. Moja główna postać to mag i jej wsparciem jest Jan który jest świetnym złodziejem.

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 5
  Temat: Na upartego możesz jeszcze ...
  Dodany: 29.01.2014 o 18:52  

  Na upartego możesz jeszcze go przywołać konsolą, chociaż nie polecam tego ze względu że jest to grywalny NPC i może coś się pomieszać w jego questlogu.

  CLUAConsole:CreateCreature("ANOMEN")

  z tym że widzę że na liście postaci do stworzenia każdy z NPC ma kilka wersji z przyporządkowanym numerem, przy Anomenie jest to od 6 do 10, czyli kolejno ANOMEN6, ANOMEN7 itd. do 10. Domyślam się że chodzi tu właśnie o postęp questu albo jego stosunek do nas. Możesz spróbować ale przed tym zrób na wszelki wypadek porządnego sejva.  Ten artykuł skomentowano 29 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · (2) ·

  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw