Dragon Age: Początek


  Postacie

  Działy gier » Dragon Age: Początek » Przedpremierowe
  Autor: Valygar
  Utworzono: 08.11.2008
  Aktualizacja: 11.09.2009

  Tłumaczone z Dragon Age: Origins oraz Dragon Age Wiki.

  Alistair

  Alistair jest młodym Strażnikiem zrekrutowanym przez Duncana mniej niż sześć miesięcy przed początkiem Klątwy. Jego matka umarła podczas porodu, a gdy dorósł w zamku Redcilffe, został odesłany do Zakonu na religijne nauki. Rozpoczął wojskowy trening, niezbędny do zostania templariuszem wojska Zakonu, które czuwa nad Kręgiem Maginów i poluje na groźnych odmieńców.
  Okazało się jednak, że nie nadaje się do poświęcenia swojego życia religii... Alistair był ignorantem, a jego drwiące poczucie humoru często skutkowało kłótniami z mądrymi nauczycielami. Kiedy znalazł go Duncan, Alistair nie złożył jeszcze przysięgi i był strasznie nieszczęśliwy. Czując, że ma on dobre i lojalne serce, Duncan użył Prawa Poboru i zmusił Zakon, aby przekazała Alistaira Szarym Strażnikom... i Alistair już nigdy nie obejrzał się za siebie.

  Duncan

  (Autor: Nicky)

  Jak wielu innych, Duncan zrezygnował z nazwiska rodowego w momencie przystąpienia do szeregów Strażników: taki symboliczny gest zerwania więzów. Jednakże, może powiedzieć, że to było dla niego udogodnieniem. Jego matka pochodziła z Anderfelds, a ojciec z Rivain. Dzieciństwo spędził w Wolnych Marchiach i Orlais. Jego ludzie byli wszędzie, ale ojczyzna - nigdzie. Dostał niemal niemożliwe do wykonania zadanie poprowadzenia Strażników do Ferelden: królestwa, które odrzuciło rozkaz ponad dwieście lat wcześniej. Duncan, stawiając czoła lokalnej podejrzliwości i wrogości, poszukuje rekrutów pod swoje komendy. W czasie twoich przygód jest przywódcą Szarych Strażników oraz twoim mentorem w ich szeregach.

  Flemeth

  Matka Morrigan, Flemeth, ma czasami trudne relacje ze swoją córką, którą wychowała w pogardzie do mężczyzn oraz pożądaniu mocy ponad wszystko. To kobieta o silnej osobowości, która pragnie posiadać moce, którymi włada Morrigan. Imię „Flemeth” należało do legendarnej i strasznej osoby, która przemierzała dzikie krainy wieki temu. Legenda mówi, że córki Flemeth potrafią zabić mężczyznę strachem.

  Gorim

  Gorim będzie jedną z postaci, którą spotkamy podczas odgrywania początku krasnoludzkiego szlachcica. Jest opisywany raczej jako sługa, niż przyjaciel – najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, że gracz pochodzi z królewskiego rodu.

  Hrabia Eamon Guerrein

  Hrabia Eamon jest Panem Redcliffe. Rozmiar wioski otaczającej jego zamek sprawia, że jego włości są tak potężne, jak żadne inne władane przez pana lub teyrna. Hrabia Guerrein jest bratem Pana Teagana oraz ulubionym wujkiem króla. Większość swego dzieciństwa spędził w mieście, którym aktualnie rządzi. Kiedy jego ojciec, Hrabia Rendorn Guerrein, dołączył do rebelii, razem z bratem zostali wysłani do swoich krewnych na północy, gdzie w wieku 15 lat dowiedział się o śmierci swego rodzica w bitwie o Zachodnie Wzgórza. Zakłada się, że gdy Meghren został obalony, Król Maric Theirin wezwał Eamona z powrotem i nadał mu tytuł Hrabiego Redcliffe. Jeśli obronimy jego siedzibę przed Żarłotrupami, jego siły wspomogą nas podczas walki z Klątwą.

  Król Cailan

  Syn legendarnego Króla Marica Theirina, Cailan, był pierwszym władcą Ferelden urodzonym w kraju wolnym od panowania obcych od trzech pokoleń. Teraz, z geniuszem taktycznym Loghaina i legendarnymi Szarymi Strażnikami po swojej stronie, Cailan prowadzi armię Fereldenu do ostatniej, chwalebnej walki, aby zniszczyć ciemny pomiot.
  Jego żoną jest Anora, córka Loghaina.

  Król Maric Theirin

  Syn Moiry, Królowej Rebelii, który ostatecznie wyzwolił Ferelden spod panowania Imperium Orlesian. On i jego żona, Rowan Guerrein, mają jednego dziedzica, Cailana Theirina, żądzącego aktualnie królestwem.

  Królowa Anora

  Żona Króla Cailana Theirina i córka Teyrna Loghaina Mac Tir. Jest aktualną królową Ferelden.

  Leliana

  To Orlesiańska łuczniczka, która będzie mogła towarzyszyć naszej postaci jako łotrzyk. Będzie można z nią romansować – wścieknie się, jeśli zbliżysz się wtedy za bardzo do Morrigan.

  Morrigan

  To członkini „Wiedźm Dziczy”, klanu czarodziejek, które terroryzowały Dzicze Korcari. Przypuszcza się, że będzie można z nią romansować. Jej matka także była wiedźmą, która przybrała imię Flemeth, należące do legendarnej i strasznej osoby przemierzającej dzicze wieki temu, ale Morrigan lekceważy te historie. Nie jest przyjaźnie nastawiona do mężczyzn, ale jednocześnie jest niezwykle nimi zainteresowana. Wraz z wybuchem wojny, kobieta ostatecznie opuszcza swój dom i dołącza do drużyny gracza, jednak motywy nią kierujące nie są znane. To ludzka czarodziejka, która posiada zdolności zmiennokształtne.

  Pan Teagan

  Pan Teagan kieruje aktualnie Redcliffe. Jest młodszym bratem Hrabiego Eamona Guerrein i, podobnie jak on, został wysłany na północ, gdy jego rodzina wplątała się w rebelię. W momencie śmierci jego ojca na Zachodnich Wzgórzach, miał ledwo 8 lat. Teagan prosi cię o pomoc w uratowaniu miasta przed Żarłotrupami i ocalenie życia jego brata – na co gracz może się zgodzić lub odmówić.

  Postać Gracza

  Gracz zaczyna przygodę wybierając płeć, rasę (człowiek, elf, krasnolud) i klasę (wojownik, złodziej, mag). Krasnoludy są ograniczone do gry wojownikiem lub złodziejem. Następnie wybiera się jeden z dostępnych początków. Na koniec pozostaje tylko imię, wygląd oraz udźwiękowienie.
  Po rozegraniu Początku, gracz jest zaproszony do wstąpienia do Strażników przez Duncana oraz ma za zadanie pomóc Królowi Cailanowi Theirinowi przeciwko zbliżającym się pomiotom ciemności w Ostagar – tak właśnie zaczyna się główny wątek gry. Wybory podejmowane są całkowicie przez gracza, ale w przeciwieństwie do większości cRPG, mają swoje konsekwencje wcześniej lub później.

  Ser Cauthrien

  Rycerz i porucznik Teyrna Loghaina. BioWare zapowiedziało, że będzie to postać ważna dla fabuły, ale odmówiło udzielenia większej ilości informacji.

  Ser Jory

  To jeden z rekrutów Strażników przybyłych z Redcliffe, gdzie służył Hrabiemu Eamonowi jako rycerz.

  Ser Perth

  To rycerz w służbie Hrabiego Eamona Guerreina, który walczy przeciwko Żarłotrupom podczas ich ataku na Redcliffe. Najprawdopodobniej stanie się twoim towarzyszem, jeśli mu pomożesz w obronie miasta.

  Shale

  Shale miał być kompanem naszego bohatera, ale ten motyw został wycięty z gry. Na ten moment możemy mu pomóc stać się „prawdziwą osobą” lub bezmyślną maszynką do zabijania. To jeden z ostatnich golemów wojennych krasnoludów – wiedza, jak je zbudować przepadła po ataku Pomiotu Ciemności.

  Sten

  Sten to wojownik z rasy quanari. To spokojny, zdyscyplinowany mężczyzna o dużym poczuciu honoru, co oznacza, że jego stosunek do innych zależy od tego, czy ich respektuje, a zdobycie jego szacunku nie należy do prostych zadań. Prawdopodobnie będzie kompanem naszego bohatera. Ciekawostką jest fakt, że Sten to nie jego prawdziwe imię, a tylko jego pierwsza sylaba – wymowa całości byłaby zbyt trudna dla kogokolwiek nie znającego języka quanari.

  Tamlen

  Elf będzie naszym kompanem podczas gry Dalijskim Elfem. Jak do tej pory widziano go w kilku filmikach jako towarzysza podczas eksploracji podziemi, walki ze Spaczonymi Pająkami oraz poszukiwań elfickich artefaktów.

  Teyrn Loghain

  Urodzony w czasach, gdy jego kraj był pod panowaniem obcego tyrana, Loghain i jego bliski przyjaciel Książę Maric wypędzili siły okupantów z Imperium Orlesian. On jest bardziej symbolem niż człowiekiem, symbolem ideałów ciężkiej pracy i niepodległości. Teraz, po śmierci swojego przyjaciela, pozostał, aby bronić swojej ziemi z niedoświadczonym królem Cailanem, który poślubił córkę teyrna, Anorę. Członkowie rodziny Loghaina byli farmerami, do czasu, gdy zostali zmuszeni do ucieczki z powodu zbyt wysokich podatków nałożonych przez Władcę Orlesian – w wyniku tego ich farma została przejęta, a jego ojciec trafił do aresztu. Rodzina opiera się temu i od tego czasu żyje w biegu w dziczach Fereldenu.Loghain wierzy, że Szarzy Strażnicy to przeżytek. Są pogłoski, że będzie antagonistą w Dragon Age: Origins.

  Wynne

  (Autor: Nicky)

  Wynne jest uzdrowicielką dusz z Kręgu Maginów, a jej magia skupia się na przywoływaniu na krótki czas duchów ochrony i przywrócenia zza Zasłony. Służyła Kręgowi prawie całe swoje życie i jest wielce szanowana za swój zmysł poczucia moralności i obowiązku. Całym sercem wierzy w Krąg i jest aktywną rzeczniczką w Koledżu Czarowników, gdzie, dzięki dyscyplinie i edukacji, magowie mogą się uczyć kontrolować swoje talenty i używać ich w służbie ludzkości.
  Strach przed magią rodzi się z niezrozumienia, ale Wynne ostrzega magów, by nie zapominali, że on rzeczywiście istnieje: zwraz ze wszystkim, co dobre, magia sprowadza również zagrożenie przyciągnięcia demonów i ryzyko opętania. Zbyt wiele razy w historii opętane plugastwa siały spustoszenie, tym samym każdy mag ma dług do spłacenia. „Zapracujcie na swoje miejsce,” – mówiła - „a nigdy nie będziecie znieważeni”.
  Ludzie równi rangą tak bardzo ją doceniali, że zaproponowano jej zostanie nowym Pierwszym Czarownikiem wieży Ferelden. Odmówiła, mówiąc, że nie ma ochoty na pracę na tak wysokim stanowisku w Kręgu. Kiedy tylko do wieży dotarła wiadomość od Króla Cailana z wezwaniem do walki przeciwko Klątwie, Wynne bez wahania zgłosiła się na ochotnika do podróży do Ostagar.

  Zevran

  To złodziej, którego będziemy mogli dołączyć do drużyny. Pogłoski mówią, że będzie można z nim romansować.
  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 4 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  BOps
   

  Wędrowiec
  Temat: gdzie moge spotkac Leliane?...
  Dodany: 06.02.2010 o 23:06  

  gdzie moge spotkac Leliane? szukam na necie i nie moge znalezc zadnej konkretnej informacji...

  Braian
   

  Wędrowiec
  Temat: Leliana
  Dodany: 18.02.2010 o 13:47  

  Leliane znajdziesz w Lothering w karczmie ;)

  Grizzly
   

  Wędrowiec
  Temat: A gdzie moge spotkac wynne?
  Dodany: 29.04.2010 o 16:46  

  A gdzie moge spotkac wynne?

  Valdor
   

  Wędrowiec
  Temat: Wynne jest w wieży magów (q...
  Dodany: 17.05.2010 o 0:28  

  Wynne jest w wieży magów (quest "The Broken Circle")  Ten artykuł skomentowano 4 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw