Gothic 2 » Solucja


  Wodny Krąg

  Działy gier » Gothic 2 » Poradniki » Solucja
  Autor: Ingmar
  Utworzono: 02.11.2006
  Aktualizacja: 02.08.2008

  Wodny Krąg, a właściwie Wodny Pierścień to zbrojne ramię Magów Wody. Jednak w przeciwieństwie do Paladynów to organizacja tajna. Zwykły człowiek nawet nie wie o jej istnieniu. Jednak Bezimienny nie jest taką sobie zwyczajną postacią i o zrzeszeniu dowiaduje się stosunkowo szybko.

  Członkostwo w organizacji zapewnia prawną ochronę od Magów, dzięki czemu skazańcy, którzy wstąpili w szeregi Kręgu nie są ścigani, ani więzieni. Doskonałym tego przykładem może być Cavalorn, pierwszy członek, jakiego spotykamy na swojej drodze. Niegdyś był skazańcem w Kolonii Karnej, Cieniem ze Starego Obozu, teraz zaś żyje jako zupełnie inny człowiek. Może udzielić ci on kilku informacji na temat Kręgu, jednak nie powie niczego konkretnego dopóki nie pomożemy mu wyrównać rachunków. Napadli go okoliczni bandyci zabierając cały ekwipunek i ważną przesyłkę dla Vatrasa - Maga Wody z Khorinis. Przyłącz się do niego i razem ruszcie stawić czoło bandytom, jako przygotowanie do walki otrzymasz Nóż na Wilki i 2 Miksturki Lecznicze. Kieruj się za Cavalornem w stronę górskiej jaskini i wybijcie razem wszystkich jej mieszkańców. Teraz przeszukaj ciała złoczyńców oraz okoliczne skrzynie. Twój kompan da ci teraz kolejne zadanie do wykonania i furtkę do członkostwa w Kręgu - list dla Vatrasa, którego samemu nie ma czasu dostarczyć.

  Wodny Krąg niesie słowa Adanosa, walczy o utrzymanie równowagi między siłami dobra i zła pod postacią Innosa i Beliara. Zwycięstwo jednego z nich oznaczałoby rządy chaosu lub utratę wolnego wyboru.

  Vatras, którego spotkasz w świątyni Adanosa, ma ci bardzo dużo do zaoferowania, wyjaśni na czym polega członkostwo w Kręgu i co musisz zrobić, aby się do niego dostać. Po dostarczeniu przesyłki otrzymasz trzy kolejne zadania. Pierwsze będzie polegało na spotkaniu się z Martinem i ustaleniu, kto sprzedaje broń bandytom. Drugie to dołączenie do jednej z wpływowych gildii, dostanie się do Górnego Miasta i dostarczenie wiadomości o zagrożeniu i Smokach, Paladynowi Lordowi Hagenowi i wreszcie trzecie, to wywęszenie kto stoi za porwaniami ludzi z Wyspy i Miasta Portowego. Dla ułatwienia otrzymasz Amulet z Ognikiem, który pomoże ci odnajdywać najrozmaitsze przedmioty oraz ornament, który ma trafić w ręce Laresa.

  Każdy z członków Wodnego Kręgu zostaje odpowiednio przygotowany do walki o równowagę. Poza charakterystyczną bronią - Bojową Piką i pancerzem, otrzymuje również specjalny pierścień z Akwamarynem, znak, że dana osoba jest w Kręgu. Stąd też wywodzi się potoczna nazwa: Wodny Pierścień.

  Lares może cię wesprzeć na różne sposoby. Zaoferuje ci pomoc w dołączeniu do jednej z ważniejszych organizacji, przybliży ci też sprawę Kręgu i priorytetowe zadanie, jakie spoczywa na twoich barkach - wyjaśnienie tajemniczych zniknięć. Może także doprowadzić cię do ruin, które obecnie badają Magowie Wody lub na farmę Onara, niestety musi patrolować nabrzeże i bez zastępstwa się stamtąd nie ruszy. Twoim zadaniem będzie odnalezienie zmiennika, a w tym celu otrzymasz kolejny przydatny podarunek - Pierścień z Akwamarynem.

  Odwiedź teraz kwatermistrza Martina i opowiedz mu o swoim zadaniu powiązanym z handlarzem bronią. Od tej pory ów strażnik będzie twoim przełożonym i to właśnie jemu masz zdawać relacje z postępów.

  Najwyższy czas zabrać się za wykonywanie zadań.

  Handlarz Bronią

  To wymaga trochę doświadczenia lub sprytu. Wyposaż się w kilka magicznych zwojów (najlepiej jakieś przywołania), przyzwoitą broń i pancerz. Na początek udaj się do karczmy Orlana - Martwej Harpii, to właśnie w jej okolicach spoczywają wszystkie dowody. Miń ją i udaj się na most. Czeka tam już na ciebie szajka bandytów: trzech siepaczy i dwóch łuczników, samemu sobie możesz nie poradzić, dlatego polecam wywabić ich, a kiedy rzucą się za tobą w pogoń, biec jak najszybciej w stronę karczmy. Bywalcy stanowią wspaniałe mięso armatnie, zaś karczmarz jest niezgorszym wojownikiem. Po rozgromieniu tej bandy, przeszukaj jej członków i zachowaj dla siebie ich rapiery - to pierwszy dowód.

  Teraz idź na farmę Bengara (to ta na płaskowyżu). Przejdź przez pastwiska i skieruj się do pobliskiej dolinki po schodkach. Na dole czeka kolejna grupa opryszków. Jeśli nie jesteś dość silny, to znów wykorzystaj wspomnianą taktykę. Po pozbyciu się bandytów przeszukaj ich ciała, jeden z łuczników powinien mieć Zdobiony Pierścień Zamorskiej Gildii Araxos - właśnie wszedłeś w posiadanie drugiego dowodu.

  Ostateczny dowód jest najtrudniejszy do zdobycia, gdyż droga do niego jest wyjątkowo niebezpieczna. Musisz dojść do farmy Sekoba, a za nią wejść w las, teraz odbić na lewo i dalej już prosto, przed siebie. W lesie grasują orkowie i nieumarli, zatem zachowaj szczególną ostrożność i nie zapuszczaj się w głębsze ostępy (to jest to wspomniane niebezpieczeństwo). Wkrótce powinieneś ujrzeć dużą jaskinię strzeżoną przez bandytów. Istnieje też druga, łatwiejsza droga: wróć się do Martwej Harpii i skieruj swe kroki w głąb puszczy (na rozwidleniu - ścieżka w lewo). Miń obozowisko łowców (spotkasz w nim kusznika Dragomira) i dojdź aż do skarpy. Teraz kilka skoków po skalnych półkach i jesteś już przy bandyckiej pieczarze. Czeka cię trudna walka, gdyż wydawałoby się, że nie możesz liczyć na niczyją pomoc... właśnie po to pisałem o zwojach wzywających rozmaite bestie. Przed walką wykorzystaj jeden z nich (najlepszy będzie Szkielet-goblin). Rozpraw się z ową bandycką szajką (liczy pięcioro oprychów, z czego każdy jest uzbrojony w łuk). Uważnie przeszukaj cały obóz, przy dużej stercie broni powinien znajdować się list zatytułowany "Dostawa" - trzeci i ostatni dowód. Najwyższy czas powrócić do Martina i przekazać mu informacje.

  Wszystko wskazuje na jedną osobę - zamorskiego kupca pracującego dla Araxos (pierścień), którego imię zaczyna się na "F" (rapiery) i brzmi Fernando (list dostawczy). Na dodatek, po upadku bariery stracił on jedyne źródło dochodów, czyli zaczął pracować na czarno. Opowiedz o tym wszystkim Kwatermistrzowi, a on skieruje cię prosto do Vatrasa. Zadanie wykonane.

  Fala porwań

  Najpierw kup jakąś porządną mapę, potem ruszaj w świat.
  Zacznij od udania się do miejscowego rybaka, wyjawi ci on, że jego kolega miał szemrane interesy z piratami, konkretniej ze Skipem, który rozbił obóz obok Khorinis. Czas go odnaleźć. Wskakuj czym prędzej do wody i płyń przed siebie (równolegle do przystani), wkrótce ujrzysz zatokę, w której zaszył się pirat . Ów jegomość jest wyjątkowo sympatyczną osobą, jeśli go poprosisz zaznaczy ci na mapie, gdzie ukrywa się Dexter i opowie wszystko co wie o porwaniach. Bandyci potrzebowali niewolników do pracy, zatem zapłacili piratom za przewiezienie ich statkiem. Dowódcą bandytów z tego rejonu jest właśnie Dexter i tylko on wie, gdzie są zaginieni ludzie.

  A zatem w drogę. Podczas podróży do kryjówki banitów odwiedź farmę Akila i popytaj o zaginionych. Zaczep również Grega (stoi przy karczmie Martwa Harpia) i wyjaw mu położenie kryjówki oprychów.
  Czas na rozróbę, bandyci ufortyfikowali się jednak cholernie mocno. Aby nie wzbudzać podejrzeń, podejdź do strażnika i wyjaw mu imię przywódcy (Dexter), teraz możesz udać się na audiencję. Koleżka z Górniczej Doliny siedzi sobie w największym domu w obozie, nic nie podejrzewając. Porozmawiaj z nim - oczywiście da ci ostatnią szansę na ucieczkę, ale nie "kieruj się na z góry upatrzone pozycje w celu odwrotu taktycznego", tylko przyszykuj broń i stań do walki. Nie jest wymagającym przeciwnikiem, ale powinieneś uważać na jego ciosy, wyprowadza je wyjątkowo szybko. Kiedy już będzie leżał martwy, wybiegnij z domu i wspomóż Grega, gdyż walczy samotnie przeciw całej szajce. Wspólnymi siłami powinno się wam udać. Następnie przeszukaj ciało Dextera i zabierz list wysłany przez Kruka. Masz już wszystkie potrzebne ci dowody, czas wracać do Vatrasa.

  Mag Wody będzie niezmiernie ucieszony z pomyślnego wykonania powierzonych ci zadań i przyjmie cię w skład Wodnego Kręgu.

  Uroczystość inicjacji odbędzie się w karczmie Martwa Harpia. Tam poznasz wszystkich członków Kręgu, otrzymasz swój własny pierścień, wytrzymałą zbroję i pikę. Teraz musi cię zaakceptować nie kto inny jak Saturas. Jednak zanim Vatras wyda ci list polecający, musisz dołączyć do jednej z wpływowych gildii.

  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 34 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · (2) ·

  Ciekawski xd
   

  Wędrowiec
  Temat: Dodatek
  Dodany: 16.02.2009 o 19:06  

  Jeszcze jedno ;p jak rozmawiam z Baltramem (tym z targu i wodnego kregu) to jest o cos obrazony, a gdy rozmawiam z Laresem to niemam tam nic o zmience z kamiennym kregiem z Vatrasem tak samo. A juz zanioslem list do Saturasa.

  plsa
   

  Wędrowiec
  Temat: hhhhh
  Dodany: 02.04.2009 o 16:48  

  ee ja juz mialem maga ognia a najleprzy jest czar armia ciemnosci wiem cos o tym bo pokonywalem smokuw i naprawde warto byc magiem a do rzeczy czemu musze byc w wodnym krengu??? ja nie lubie tam byc za cienzko sie przechodzi misje ;l ;l ;0 hle hle zart juz dwa razy przeszłem gre bez koduw ale mialem ponad 47 lvl i bylem magiem ognia/wody fajny jest koniec jak ten smok ginie ale Xardas sie pojawia i jego moc bierze xD fajne

  Bodzio
   

  Wędrowiec
  Temat: a o co chodzi ?;/zrobilem z...
  Dodany: 26.09.2009 o 0:35  

  a o co chodzi ?;/
  zrobilem zadania kregu i zostalem przyjety juz do niego
  ale gdy ide po Andre po nagrode za fernanda to nie mam co mu powiedziec ... (a nawet mam zadanie ze Andre szuka handlarza bronia i da nagrode) noi jeszcze zadanie od Pabla o bandytach ... tez niemoge z nim o tym pogadac ;/

  Bodzio
   

  Wędrowiec
  Temat: no teraz to poprostu walek ...
  Dodany: 26.09.2009 o 10:29  

  no teraz to poprostu walek ;/
  ta wysepka obok portu ... to na plazy jest wejscie do groty i glebiej w grocie jest przejscie do pomieszczenia w ktorym sa 4kufry .. tylko ze przed wejsciem jest pulapka z kolcami ... udalo mi sie tam wejsc .. znaczy sie przytulilem od kolcow ale nie umarlem .. a teraz nie moge wyjsc ... bo te kolce mnie zabijaja .... jest jakas opcja zeby stamtad wyjsc ??? plz :(:(

    
   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 238
  Temat: Runa teleportacji tylko. Pr...
  Dodany: 26.09.2009 o 17:12  

  Runa teleportacji tylko. Przed pułapkę jest lampa z przełącznikiem, która ją wyłącza. Trzeba było się rozejrzeć ;)

  bodzio
   

  Wędrowiec
  Temat: nie mam runy zadnej ...ale ...
  Dodany: 26.09.2009 o 23:33  

  nie mam runy zadnej ...
  ale za okolo 30-stym razem udalo mi sie wyjsc stamtad .. (po przytuleniu przez kolce zawsze bylem w powietrzu, taki jakby lag gry ... i po chwili spadalem z okolo pol metra co mnie zabijalo ... ale wkoncu sie udalo i po spadnieciu przezylem) a co do wczesniejszego posta to jakto jest ?? czemu one sie nierobia jako zadania zakonczone ? ;/ tak samo mam z lucia (byla dziwka w czerwonej latarni) jej faceta uwolnilem jest juz w miescie pokazalem mu list od niej ze ona go opuszcza .. noi w zadaniach pisze tylko ze on ma nadzieje ze ona wruci do niego... a zadanie przeciesz dostalem od Nadi (ta z czerwonej latarni) i nawet nie mam zadnej opcji zeby z nia pogadac na ten temat ;/

  ???
   

  Wędrowiec
  Temat: Krąg I
  Dodany: 12.12.2009 o 12:24  

  Powiedzcie mi jak sobie załatwić magów wody? Odnależć zaginionych ludzi??? plis powiedzcie:)

  DawidXXDD
   

  Wędrowiec
  Temat: !??
  Dodany: 29.12.2009 o 21:51  

  Ja mam taki problem otóż kiedy idę wydać
  Fernada Martinowi to nie ma żadnej obcji:
  co do tego Handlarz bronią...

  Pedał
   

  Wędrowiec
  Temat: Jestem hujem
  Dodany: 24.01.2010 o 15:49  

  Jebać was

  Sokol
   

  Wędrowiec
  Temat: misja
  Dodany: 13.02.2010 o 20:46  

  A powie mi ktoś, co zrobić jeżeli oddałem ten list Gregowi i On nie chce teraz ze mną rozmawiać?

  Ultima
   

  Wędrowiec
  Temat: Ej a Gdzie jest Wodny Krąg?
  Dodany: 18.01.2011 o 19:50  

  Ej a Gdzie jest Wodny Krąg?

  Ultima
   

  Wędrowiec
  Temat: OK. Znalazłem Wodny Krąg ty...
  Dodany: 19.01.2011 o 15:30  

  OK. Znalazłem Wodny Krąg tylko mam problem z Vatrasem i Okiem Innosa. Oni wszyscy nie chcą sie spotkac

  Luvia
   

  Wędrowiec
  Temat: Mam problem nie mogę odszuk...
  Dodany: 02.05.2011 o 17:44  

  Mam problem nie mogę odszukać tego gościa który mi zaznacza na mapie siedzibę dextera
  PROSZ POMOCY

  Luvia
   

  Wędrowiec
  Temat: Byłam już w tej komnacie z ...
  Dodany: 02.05.2011 o 17:46  

  Byłam już w tej komnacie z czterema skrzyniami  Ten artykuł skomentowano 34 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · (2) ·

  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw