Gothic


  Obozy i organizacje

  Działy gier » Gothic » Opisy
  Autor: Ingmar
  Utworzono: 29.03.2006
  Aktualizacja: 01.08.2008

  Stary obóz

  Stary Obóz to duży kamienny zamek otoczony drewnianym obmurowaniem, tzw. zewnętrznym pierścieniem. To miejsce w typowym średniowiecznym klimacie. Dzięki kopalni i handlu rudą mieszkańcy zapewnili sobie dostatnie życie. W chwili inkantacji Bariery nastąpił tu bunt więźniów pod przywództwem Gomeza. Teraz to on o jego ludzie sprawują władzę. Można tu również spotkać Magów Ognia, ostatnich ludzi wiernych królestwu, oraz współtwórców bariery. Stary Obóz prowadzi ciągłą walkę z Nowym, zaś przedstawicieli sekty ma za szaleńców. Mimo to prowadzi z nimi handel jak i ze światem zewnętrznym.

  Nowy Obóz

  Grupa więźniów, która kompletnie odcięła się od świata zewnętrznego. Nie obchodzi ich król, ani wojna z orkami, chcą po prostu się wydostać z Kolonii. Magowie Wody, będący najwyższą kastą, postanowili wysadzić wielki kopiec rudy, aby zniszczyć barierę. Jednak tak wielka ilość rudy nakłania do licznych kradzieży, stąd pomysł powołania najemników. Ich szefem został Lee, generał armii królewskiej. Tak powstał Nowy Obóz. Nie muszą handlować ze światem zewnętrznym, przez co cała rudą, jaką wydobędą trafia na kopiec. Stawiając wielką tamę na jeziorze, utworzyli pola ryżowe, z których pochodzi żywność i tani alkohol. Nowy Obóz to wielka jaskinia wydrążona wewnątrz niemniejszej góry. Domy wykute w skale zamieszkują szkodnicy, najemnicy oraz magowie wody.

  Obóz Bractwa

  Po przybyciu do Koloni część więźniów zaczęła mieć wizje. Ukazała im się boska istota, potężniejsza i bardziej sprawiedliwa od samego Innosa. Był to Śniący, który wskazał im drogę na bagna. Tam znaleźli opuszczone orkowe ruiny, pamiętające jeszcze pierwszą wojnę. Odkryli również sposób na przygotowywanie skrętów z rosnącego tam bagiennego ziela. Brak jakichkolwiek zobowiązań, za wyjątkiem modlitwy, przyciągnął wielu nowych wyznawców i tak powstał trzeci obóz. Jego założyciele objęli stanowisko Guru, pośredników między Śniącym, a ludem. Bractwo prowadzi handel zielem na terenie całej koloni, stara się nawracać kopaczy w Starym Obozie, wreszcie wysyła elitarnych wojowników do Kopalni, aby zbierali wnętrzności pełzaczy, potrzebne do rytuału "Wielkiego Przyzwania".

  Sługa, niezrzeszony

  Ranga: Niewolnik
  Obóz: Stary, Bractwo Śniącego
  Przywódca: brak
  Pancerz: brak
  Broń: brak
  Opis: Niewolnicy to grupa kobiet robiących wszystko to, czego nikt nie robiłby za darmo. Chodzą pół-nago, szorują podłogi, zamiatają, tańczą. Są służkami najbardziej wpływowych osób w Koloni: Gomeza i Y'Beriona. Mają zakaz odzywania się do innych ludzi.

  Ranga: Kopacz
  Obóz: Stary
  Przywódca: Brak
  Pancerz: Spodnie kopacza
  Broń: Kilofy, czasami krótkie miecze
  Opis: Typowi pracownicy kopalni. Całymi dniami kopią magiczną rudę w Starej Kopalni. Nie mają żadnego wpływu na podejmowane w obozie decyzjach. Są pomiatani i wykorzystywani przez Magnatów, ale nie mają innego wyboru. Pracują za trochę rudy, wyżywienie i ochronę ze strony Straży.

  Ranga: Kret
  Obóz: Nowy
  Przywódca: Brak
  Pancerz: Spodnie Kreta
  Broń: Kilof, Sierp, czasami Krótkie ostrze
  Opis: To odpowiednicy Kopaczy ze Starego Obozu. Dostają za pracę nie tylko trochę rudy, ale również ryżówkę i ryż. Część z nich trafia na pola ryżowe, gdzie pod czujnym okiem Ryżowego Księcia całymi dniami zbierają ryż. Wtedy nazywają się Zbieraczami Ryżu.

  Członek Obozu

  Ranga: Szkodnik
  Obóz: Nowy
  Przywódca: Lares
  Pancerz: Szkodnika (lekki, średni, ciężki)
  Broń: Pałki, Miecze, Topory, Długie i Krótkie Łuki
  Opis: Zgraja złodziei, nierobów i rzezimieszków. Część z nich zajmuje się polowaniem. Sharky i Wilk sprzedają broń, Mordrag jest łącznikiem między Magami Wody, a Ognia. Reszta napada konwoje z dostawami żywności i broni do Starej Kopalni.

  Ranga: Cień
  Obóz: Stary
  Przywódca: Diego
  Pancerz: Cienia (zwykły lub ciężki)
  Broń: Krótkie miecze, Długie lub Krótkie Łuki
  Opis: Grupa złodziejaszków wykonująca zadania Straży lub Magnatów. Szkolą się w walce i złodziejstwie. Pomagają w kontrolowaniu przepływu rudy do świata zewnętrznego. Ogólnie tacy "chłopcy na posyłki".

  Ranga: Nowicjusz
  Obóz: Bractwo Śniącego
  Przywódca: Baal Namib
  Pancerz: Szata Nowicjusza (zwykła lub pancerz)
  Broń: Pałki
  Opis: Wykonują wszystkie pomniejsze zadania. Testują mikstury przygotowywane przez Cor Kaloma, zbierają i przygotowują Bagienne Ziele do palenia, modlą się do Śniącego i oczywiście palą bardzo dużo skrętów, które dostają od Fortuna.

  Obrońca Obozu

  Ranga: Strażnik
  Obóz: Stary
  Przywódca: Thorus
  Pancerz: Zbroja Strażnika (lekka, średnia, ciężka)
  Broń: Długie miecze jednoręczne i dwuręczne oraz kusze
  Opis: To główne ramie zbrojne w Obozie. Wykonują wszystkie zadania przydzielane im przez Magnatów. Strzegą obozu, kopalni i handlu rudą. Walczą z najemnikami, orkami oraz pozostałymi zagrożeniami.

  Ranga: Mag Ognia
  Obóz: Stary
  Przywódca: Corristo
  Pancerz: Szata Maga Ognia, Szata Arcymaga Ognia
  Broń: Magia
  Opis: Badają magiczne właściwości rudy. Każdy z nich jest wybrańcem Innosa i właśnie od niego otrzymują swoje czary. Jako osoby niezwykle wpływowe mają szanse niekiedy zmienić decyzje Gomeza (nie zawsze z dobrym skutkiem). Dbają o handel z Królestwem Rhobara III, któremu pozostali wierni.

  Ranga: Najemnik
  Obóz: Nowy
  Przywódca: Lee
  Pancerz: Zbroja Najemnika (lekka, średnia, ciężka)
  Broń: Długie Miecze, Dwuręczne Topory, Buławy i Długie Łuki
  Opis: Najemnik strzeże Magów Wody i Rudy. To jego główne i najważniejsze zadanie. A ponieważ wiąże się to z nieustającą walkę ze Strażą, Najemnicy stali się głównym ramieniem zbrojnym Obozu. Chronią Wolną Kopalnie i wszystkich mieszkańców Obozu.

  Ranga: Strażnik Świątynny
  Obóz: Bractwo Śniącego
  Przywódca: Cor Angar
  Pancerz: Zbroja Strażnika Świątynnego (lekka, średnia, ciężka)
  Broń: Dwuręczne Miecze
  Opis: Straż z Obozu Sekty chroni wiarę w Śniącego. Ci potężni wojownicy łączą umiejętności bojowe z magią. Mistrzowsko przeszkoleni, wykonają każdy rozkaz Guru, którym wiernie służą. Polują na pełzacze, orków i dbają o spokój w Bractwie.

  Dowódca Obozu

  Ranga: Magnat
  Obóz: Stary
  Przywódca: Gomez
  Pancerz: Zbroja Magnata
  Broń: Miecze, jedno i oburęczne
  Opis: Magnaci to kilku ludzi, którzy poparli Gomeza podczas jego buntu. Teraz to oni sterują całym handlem rudą. Są tak bogaci, że nie musza robić absolutnie nic. Przez całe życie tylko jedzą, piją i zabawiają się z niewolnicami, jednak to bardzo potężni i niebezpieczni wojownicy, których nie sposób obalić.

  Ranga: Mag Wody
  Obóz: Nowy
  Przywódca: Saturas
  Pancerz: Szata Maga Wody, Szata Arcymaga Wody
  Broń: Magia
  Opis: Magowie Wody chcą jak najszybciej uwolnić się z Bariery. Kiedy ta wymknęła się spod kontroli, oddzielili się od reszty magów i postanowili działać na własną rękę. Wraz z Najemnikami założyli Nowy Obóz. Zbierają magiczną rudę, której kopiec zamierzają wysadzić, aby zniszczyć Barierę. Są wybrańcami Adanosa i od niego czerpią swoją moc.

  Ranga: Guru
  Obóz: Bractwo Śniącego
  Przywódca: Y'Berion
  Pancerz: Szata Guru
  Broń: Magia
  Opis: Guru to niezwykle potężni duchowi przywódcy Bractwa. Śniący objawił im się w wizjach, dlatego postanowili założyć Obóz Bractwa, aby oddawać cześć nowemu bóstwu. Głęboko wierzą, iż Śniący wybawi ich z Bariery, toteż przygotowują się do rytuału "Wielkiego Przyzwania", podczas którego zamierzają wezwać swoje bóstwo. Dzięki handlu Bagiennym Zielem zapewnili sobie życie w dostatku i szczęściu.

  Ranga: Nekromanta
  Obóz: brak, Wieża Xardasa
  Przywódca: Xardas
  Pancerz: Szata Nekromanty
  Broń: Magia
  Opis: Ciężko nazwać Xardasa gildią. To najprawdopodobniej najpotężniejsza osoba w Koloni. Para się magią, przywołuje Demony, aby wykonywały dla niego różne prace. To również mędrzec, 13 mag, bezpośredni twórca Bariery. Pozostawił resztę magów na pastwę losu, sam zaś postanowił wieść życie samotnika. Całe lata spędził na studiowaniu Magii Ciemności, historii rasy orków i natury Bariery.

  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 33 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · (2) ·

  Koniniec
   

  Wędrowiec
  Temat: KSG
  Dodany: 19.05.2009 o 13:08  

  Mi się podoba Bartholo,Kruk i Gomes a tak wogóle to wiecie gdzie jest Rączka? męcze sie bo nie moge go znalezc

  Ciura
   

  Wędrowiec
  Temat: "_"
  Dodany: 24.05.2009 o 14:38  

  jeśli chodzi o znak "_" to popatrz (ja nie pamiętam) to któryś z tych: , . / \ ' ; [ ]

  lee98
   

  Wędrowiec
  Temat: polecam
  Dodany: 11.07.2009 o 22:47  

  moim zdaniem najlepsza gildia jest najemnik bo fajnie sie pomaga magom wody.po zatym lubie lee.za to magnaci i straznicy to straszni cwaniacy.nie lubie tego.za to fajnie bylo by sie dolaczyc do sekty szkoda za do guru nie da sie dolaczyc. ale tez lubie straznikow swiatynnych.mi sie podobaja najemnicy bo to twardzi spoko goscie jest tam gorn w nowym obozie spotkamy tez laresa.a to fajni goscie.ja tez nie lubie straznikow a najbardziej ich przywodce czyli thorusa bo gothicu3 pracuje dla orkow zdrajca co?a ja przede wszystkim kocham walczyc wiec zajefajnie byc najemnikiem.NARA!!!

  mordrag144
   

  Wędrowiec
  Temat: fajna ta gra
  Dodany: 14.10.2009 o 10:04  

  może mi ktoś pomóć jak osiągnąć poziom 5? a wgl to dostałam sie do zamku i doniosłam ten list do Corristo ;P AHA I KTOŚ WIE JAK UŻYWAĆ BRONI??

  GoThIcOwA
   

  Wędrowiec
  Temat: jak wpisac kod
  Dodany: 14.10.2009 o 15:17  

  ejj jak sie wpisuje kody?! to ważne ;) poza tym jak dołączyć do obozu?! ten test zaufania trwa strasznie długo, a w sekcie i nowym obozie trzeba ieć poziom 5 a doszłam do 4 i co zrobić żeby był piąty?! HELP!!! :P

  Baal_Isidro_xD
   

  Wędrowiec
  Temat: kocham Baala Isidro !
  Dodany: 19.10.2009 o 8:14  

  hej ! ja tylko chcę powiedzieć że Baal Isidro jest the best !!! I się fajnie pijacko śmieje ;) pozdroooo

  I3anita
   

  Wędrowiec
  Temat: Przy końcu
  Dodany: 06.12.2009 o 11:06  

  Jak moge przy samym końcu gry ztać sie najemnikiem . bo wybrałem sciezke maga wody i teraz musze 6 krąg zdobyć zeby zabić śniącego ?

  power
   

  Wędrowiec
  Temat: super giera
  Dodany: 02.02.2010 o 19:03  

  co trzeba zrobic zeby zostac szkodnikiem

  liber
   

  Wędrowiec
  Temat: jak zostac straznikiem gomeza
  Dodany: 14.03.2010 o 16:34  

  jak zostac straznikiem gomeza

  liber
   

  Wędrowiec
  Temat: odpiszcie szybko i podajcie...
  Dodany: 14.03.2010 o 16:36  

  odpiszcie szybko i podajcie instrukcje nara

  sczawik
   

  Wędrowiec
  Temat: aby wpisać kody to wciśnij ...
  Dodany: 10.08.2010 o 15:33  

  aby wpisać kody to wciśnij b wpisz marvin i ponownie wciśnij b F2 i otwiera ci się konsola mogę powiedzieć że na niezniszczalność kod jest cheat god pozdro

  Gonzales
   

  Wędrowiec
  Temat: Odpowiadam na wasze żałosne...
  Dodany: 03.10.2010 o 17:11  

  Odpowiadam na wasze żałosne pytania.
  Szkodnik: Aby nim zostać musicie dać Laresowi 400 bryłek rudy i dać mu listę od Jana. on ją zmieni i każe nam dać Diego. Jeśli to zrobimy i będziemy mieć 5 level to nas przyjmie.
  Strażnik: Możemy nim zostać po zabiciu królowej pełzaczy.

  andri325
   

  Wędrowiec
  Temat: Ten znaczek \"_\" robisz t...
  Dodany: 18.09.2011 o 14:56  

  Ten znaczek "_" robisz tak ze dajesz shift i do tego znak ?.... A co do gothic'a to wole mroczne tajemnice bo mogę być dowódcą obozu!! ;)  Ten artykuł skomentowano 33 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · (2) ·

  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw