Warning: Undefined array key "autologin" in /usr/home/peronczyk/domains/insimilion.pl/insimilion/twierdza/index.php on line 25 Icewind Dale 2 • Charaktery • INSIMILION

    Icewind Dale 2


    Charaktery

    Działy gier » Icewind Dale 2 » Opisy
    Autor: Ahelor
    Utworzono: 08.09.2006
    Aktualizacja: 11.09.2009

    Tworząc postacie do drużyny autorzy dali nam możliwość wyboru dla nich charakteru. Charaktery są bardzo zróżnicowane (ale o tym później). Możemy stworzyć drużynę zarówno złych jak i dobrych bohaterów. Dla jednych będzie się liczyła kasa, a drudzy będą wykonywać te zadania za darmo. Oczywiście możemy także stanąć po środku tego całego zamieszania.

    Charakter określa ogólne nastawienie bohatera do społeczeństwa i sił wszechświata. Trzeba unikać na przykład tworzenia 4 postaci w drużynie z charakterem dobrym lub praworządnym, a dwóch kolejnych z charakterem zły lub praworządny zły, gdyż nadmiar dobrych uczynków może doprowadzić do opuszczenia drużyny przez dwóch złych bohaterów.Niektóre postacie mają z góry określony charakter (np. Paladyn) i nie możemy go zmienić.

    Teraz krótkie "streszczenie" dostępnych charakterów (wyróżniamy dziewięć różnych):

    Charaktery

    (Autor: Orick Raven)

    Praworządny Dobry - Krzyżowiec

    Praworządna dobra postać działa tak, jak można tego oczekiwać od dobrej osoby. Łączy w sobie poświęcone w walce ze złem i dyscyplinę niezbędną do wytrwałej walki. Mówi prawdę, dotrzymuje słowa, pomaga potrzebującym i sprzeciwia się niesprawiedliwości. Praworządna dobra postać nie znosi widoku zła, które nie zostało ukarane. Charakter praworządny dobry jest bardzo pozytywny, łączy w sobie honor i współczucie.
    Ten charakter jest spotykany głównie u paladynów dobrych bóstw.
    Odgrywanie postaci: Postacie Praworządne dobre pomagają innym w ciemno, nie patrząc na bezpieczeństwo. Ślepo wierzą w dobro i często kierują się wielkimi hasłami, jak "Honor, Bóg, Tradycja, Rodzina, Miłość". Jeżeli Twoja postać jest Praworządna dobra, pomagaj innym niezależnie od tego, co da Ci w zamian, a jeżeli nagroda nie jest Ci potrzebna, oddaj ją temu, kto chciał Cię wynagrodzić, albo biednej rodzinie. Nie zdradzaj przyjaciół i kompanów i zawsze śpiesz im z pomocą. Nigdy nie pomagaj osobom, które wydają Ci się podejrzane, a jeżeli jesteś pewny, że są zamieszani w ciemne interesy - Powiadamiaj straż.

    Neutralny Dobry - Dobroczyńca

    Neutralna dobra postać stara się zawsze czynić dobro i poświęca się pomaganiu innym. Współpracuje z królem i urzędnikami, ale nie czuje się z nimi związana. Na przykład kapłan, który pomaga innym w potrzebie, jest neutralny dobry. Neutralny dobry to dość wygodny charakter, ponieważ postać nie jest ani zwolennikami, ani przeciwnikiem hierarchii.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u kapłanów.
    Odgrywanie postaci: Neutralna dobra postać to postać dobra z zasady. Pomaga innym, choć nie stroni od nagród, które mogą jej pomóc. Postacie Neutralne dobre pomagają innym intuicyjnie, ale nigdy przeciw własnym zasadom. Zazwyczaj mają zaufanie do większości napotkanych osób, ale nie stronią od zemsty, jeżeli zostaną oszukani. Staraj się nie zdradzać kompanów i bądź lojalny i szczery. Postacie Neutralne dobre wierzą w siłę przyjaźni i są mniej fanatyczni, od postaci praworządnych dobrych.

    Chaotyczny Dobry - Buntownik

    Chaotyczna dobra postać działa tak, jak nakazuje jej to sumienie. Nie zwraca zbytniej uwagi na to, czego oczekują od niej inni. Podąża własną drogą, ale jest uprzejma i dobroczynna. Wierzy w dobro i sprawiedliwość, ale nie ma poszanowania dla praw i przepisów. Nie znosi, gdy ktoś próbuje mówić innym, co mają robić. Postępuje według swojego sumienia, które, choć jest dobre, nie musi zgadzać się z większością społeczeństwa. Na przykład łowca, który nęka poborców podatkowych barona, jest chaotyczny dobry. Chaotyczny dobry jest ulubionym charakterem wielu osób, ponieważ łączy dobre serce z pragnieniem wolności.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u wojowników i bardów.
    Odgrywanie postaci: Postacie Chaotyczne dobre to anioły z przypadku. Pomagają innym tylko dlatego, bo wiedzą, że to może im przynieść korzyść. Jednak pomagają wtedy, jeżeli czują, że to im się opłaci, albo, gdy nie przeczy to z ich intencjami. Postacie chaotyczne dobre nie przepadają za władzą i często popadają w konflikty z władzą, jednak zazwyczaj wychodzą z nich bez szwanku i z podniesioną głową, oczyszczeni z zarzutów. Postacie Chaotyczne dobre wierzą, że "Jutro będzie lepiej" i walczą o to, żeby świat był lepszy.

    Praworządny Neutralny - Sędzia

    Praworządna neutralna postać postępuje tak jak nakazuje prawo, tradycja albo kodeks honorowy. Porządek i hierarchia to dla takiej postacie najważniejsze sprawy. Może ona wierzyć w kodeks honorowy albo w ład i porządek, jaki niesie ze sobą silna władza. Na przykład mnich, który kieruje się dyscypliną i nie przejmuje się osobami w potrzebie ani nie ulega pokusom zła, jest praworządny neutralny. To wartościowy charakter, ponieważ oznacza, że postać jest godna zaufania, honorowa i daleka od fanatyzmu.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u mnichów i czarodziei.
    Odgrywanie postaci: Postacie Praworządne neutralne wierzą w Sprawiedliwość. Dla nich nieważne jest, czy ich celem będzie potężny demon, czy Wielki Inkwizytor - Jeżeli tylko cel zasłużył na karę, wykonają zadanie bez mrugnięcia okiem. Praworządne Neutralne postacie to lojalni żołnierze, którzy nie kwestionują rozkazów i nigdy nie zdradzą tego, w kogo wierzą. Jeżeli masz od kogoś spodziewać się ciosu w plecy, z pewnością nie oczekuj tego od postaci praworządnej Neutralnej. Bohaterowie o tym charakterze uznają wszelkie zasady za świętość i nigdy ich nie złamią.

    Neutralny - Niezdecydowany

    Neutralna postać czyni to, co uważa za właściwe. Nie czuje się związana z ideami dobra czy zła, prawa czy chaosu. Większość neutralnych postaci wykazuje się brakiem zdecydowania lub zainteresowania, rzadziej jest to prawdziwe dążenie do zachowania neutralności. Taka postać uważa, że dobro jest lepsze od zła - przecież lepiej mieć dobrych sąsiadów i władców niż złych, ale nie czuje się zmuszona do walki o dobro ani w prawdziwej, ani abstrakcyjnej postaci. Na przykład czarodziej, który poświęcił się swojej sztuce i nudzą go moralne debaty, jest neutralny. Niektóre postacie poświęcają się jednak neutralności z pobudek filozoficznych. Postrzegają dobro, zło, porządek i chaos jako uprzedzenia i niebezpieczne skrajności. Dowodzą, że środkowa, neutralna droga jest najlepsza i najbardziej zrównoważona. Charakter Neutralny jest bardzo wygodny, gdyż pozwala działać neutralnie, bez uprzedzeń i współczucia.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u Tropicieli i druidów.
    Odgrywanie postaci: Charakter ten jest najtrudniej odegrać. Postacie neutralne są ciche i małomówne, raczej podążają z nurtem. Mają własne zdanie tylko wtedy, gdy dotyczy to ich osoby, albo jeżeli drużyna popada w skrajność. Takie postacie zazwyczaj są uzależnione od reszty drużyny, po prostu wykonując swoją robotę. Jednak gry w grę wchodzi zaburzenie zasad Równowagi albo Zasad prywatnych postaci, bohater zapewne będzie starał się przekonać grupę do zmiany planów, lub po prostu odejdzie z drużyny.
    Postacie Neutralne często nie wierzą w Dobro i Zło, nazywając je innymi słowami: Potęga i Słabość, Ład i Chaos czy Czerń i Biel.

    Chaotyczny Neutralny - Wolny duch

    Chaotyczna neutralna postać robi, co jej się podoba. To przede wszystkim indywidualista. Ponad wszystko ceni swoją wolność, ale nie będzie walczyć, by chronić wolności innych. Unika władzy, odrzuca uprzedzenia i rzuca wyzwanie tradycji. Chaotyczna Neutralna postać nie działa celowo na szkodę organizacji czy rządów, nie szerzy anarchii. Aby to robić, musiałaby być zmotywowana dobrem (i pragnieniem uwolnienia innych), albo złem (i pragnieniem, by cierpieli ci, którzy są od niej odmieni). Postać chaotyczna neutralna może być przewidywalna, ale jej działania nie są przypadkowe. Nie jest też tak, że równie chętnie skoczy z mostu, jak po nim przejdzie. Na przykład bard, który wędruje po świecie, żyjąc z własnego talentu, jest chaotyczny neutralny. Charakter chaotyczny neutralny jest przez niektórych uważany za najlepszy, ponieważ oznacza prawdziwe uwolnienie się od ograniczeń społeczeństwa i zapału dobroczyńców.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u łotrzyków, bardów, barbarzyńców i zaklinaczy.
    Odgrywanie postaci: Postać Chaotyczna neutralna nie wierzy w zasady. Dla niej zasady, prawo i kodeksy są tylko po to, aby ograniczać człowieka. Postacie Neutralne są osobnikami najmniej godnymi zaufania, spośród wszystkich charakterów. Nigdy nie wiadomo, czy owa postać nie obudzi się w nocy i nie włoży Ci sztyletu w gardło, ponieważ ktoś mu za to zapłacił. Postacie Chaotyczne Neutralne są chciwe i łatwo je przekupić. Bohaterowie o tym charakterze są samotnikami, pracują na własną rękę, bo wierzą, że świat chce im zaszkodzić i że jedyną osobą, której można w pełni zaufać, jest ona sama.

    Praworządny Zły - Tyran

    Bierze to, co chce, w zgodzie z ograniczeniami swojego kodeksu i nie dba o tych, których krzywdzi. Jest wierny tradycji i przestrzega prawa, ale nie dba o wolność, godność ani cudze życie. Gra zgodnie z zasadami, ale bez litości i współczucia. Dobrze się czuje w hierarchii i chciałby rządzić, ale gotów jest także służyć. Potępia innych nie za ich czyny, ale za ich rasę, religię, ojczyznę albo status społeczny. Niechętnie łamie prawo lub obietnice. Ta niechęć wynika częściowo z jego natury, a częściowo z tego, że korzysta z ochrony prawa przed tymi, którzy są jego moralnymi przeciwnikami. Niektórzy praworządni złoczyńcy mają "honorowe" zwyczaje, na przykład nie zabijają nikogo z zimną krwią (niech lepiej podwładni się tym zajmą), albo nie krzywdzą dzieci, (jeśli da się tego uniknąć). Takie osoby wyobrażają sobie, że dzięki temu stoją ponad złoczyńcami bez zasad. Baron, który walczy o władzę i wyzyskiwanie swoich podwładnych, jest praworządny zły. Niektóre praworządne złe postacie i istoty poświęcają się złu z zapałem równym temu, z jakim krzyżowiec poświęca się dobru. Zawsze są gotowe krzywdzić innych i szerzyć zło. Mogą też czynić zło, czując się związane ze złym bogiem albo władcą. Praworządny zły bywa nazywany "diabolicznym" charakterem, ponieważ czarty są wcieleniem tego charakteru. Praworządny zły to niebezpieczny charakter, ponieważ zło metodyczne, zamierzone i często skuteczne.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u Upadłych Paladynów i Złych kapłanów, oraz u Skrytobójców.
    Odgrywanie postaci: Zło w całej swej postaci. Nie liczy się honor, miłość czy rodzina - Ważne są pieniądze i własne zadowolenie. Postacie te zabijają dla czystej przyjemności. Brzydzą się wszelkim dobrem i pomaganiem, a nagrodę za swe wysiłki często dobiera z martwego ciała zleceniodawcy, gwałcąc jego żonę. Postacie Praworządne Złe postacie są śmiertelnie skuteczne i precyzyjne, dążą do celu, nie zważając na przeszkody zgodnie z zasadą "Po trupach do celu". Postacie te ufają tylko innym, im podobnym oraz znacznie potężniejszym istotom.

    Neutralny Zły - Złoczyńca

    Neutralna zła postać robi, co chce, jeśli może jej to ujść na sucho. Żyje tylko dla siebie. Nie żal jej osób, które zabiła, nieważne, czy zginęły, one dla zysku czy zabawy. Taka postać nie kocha prawa i nie ma złudzeń, że przestrzeganie zwyczajów czy kodeksów honorowych uczyni ją lepszą. Jednak z drugiej strony, nie jest ona tak bezlitosna i żadna konfliktu jak chaotycznie zła postać. Przestępca, który rabuje i morduje, żeby zdobyć to, czego chce, jest neutralny zły. Niektóre Neutralne złe postacie czczą zło jako ideał. Zazwyczaj są to wyznawcy złych bogów albo członkowie tajnych stowarzyszeń. Neutralny zły jest niebezpiecznym charakterem, ponieważ przedstawia czyste zło, bez honoru i niezmiennie.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u Złych Wojowników oraz złych łotrzyków.
    Odgrywanie postaci: Jest to chyba najbardziej egoistyczny charakter. Wszystko, czego pragnie taka postać, to zadowolenie samego siebie, oraz dobra zabawa. Bohaterowie o tym charakterze zazwyczaj pracują dla tego, kto zapłaci najwięcej. Tą postać ciężko odegrać, ponieważ istnieje niewielka różnica między postacią praworządną złą, a neutralną złą. Neutralne złe postaci są bardziej zapatrzone w siebie i zazwyczaj nie przywiązują zbyt dużej wagi do osób czy przedmiotów, raczej rzadko też ciekawi go zdanie innych. Zamyka się we własnym świecie, w którym jest tylko on. Postacie te są jednocześnie najbardziej fałszywe spośród wszystkich charakterów. Są tajemnicze i uparcie dążą do celu - Niezależnie, czy rozumieją przez to zarżnięcie przeciwnika, czy własnego zleceniodawcy - Liczy się tylko sukces.

    Chaotyczny Zły - Niszczyciel

    Chaotyczna zła postać kieruje się tylko swoją chciwością i żądzą zniszczenia. Jest porywcza i nieprzewidywalna. Jeśli kieruje się tylko własnymi żądzami, jest bezlitosna i brutalna. Jeśli poświęciła się szerzeniu zła i chaosu, jest jeszcze gorsza. Na szczęście działania takiej postaci są często przypadkowe, a wszelkie grupy, do których dołącza lub które zakłada, są kiepsko zorganizowane. Zazwyczaj chaotyczne złe osoby można zmusić do współpracy tylko siłą, a ich przywódca utrzymuje się przy życiu, dopóki nie zostanie obalony lub zamordowany. Obłąkany czarownik, który kieruje się żądzą zemsty lub pragnieniem niszczenia, jest chaotyczny zły. Chaotyczny zły bywa czasem nazywany "demonicznym" charakterem, ponieważ demony są ucieleśnieniem tego charakteru. Chaotyczny zły jest niebezpiecznym charakterem, ponieważ nie tylko reprezentuje niszczenie piękna i życia, ale także porządku, na którym opiera się dobro i życie.
    Ten charakter jest najczęściej spotykany u złych przedstawicieli wszystkich profesji.
    Odgrywanie postaci: Postacie Chaotyczne złe lubują się we krwi i zniszczeniu. Nie obchodzi ich złoto, chwała, przyjaźń - Kochają mord i śmierć. Postacie o tym charakterze są bardzo wybuchowe i łatwo wpadają w szał. Nie przywiązują wagi do niczego i do nikogo, jednocześnie pozostając w kontakcie z resztą świata. Postać Chaotyczna Zła woli atakować niż się bronić i praca przy np. obronie bogatego kupca będzie go mniej interesować, niż zadanie zabicia go, przez pobliską grupę bandytów, niezależnie od tego, kto zapłaci za wykonanie zadania więcej. Postacie te są nielojalne i często kłamią, aby pozostać czystym. Gardzą wszelkim dobrem i pomocą. Jednocześnie ich działania są bardzo przejrzyste i łatwo można je przewidzieć - Sprowadzają się do prostej zasady: Zabij niepotrzebnego oraz usuń z drogi to, co ci przeszkadza.





    Komentarze

    Ten artykuł skomentowano 7 razy.
    Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


    Rudzia
     

    Wędrowiec
    Temat:
    Dodany: 30.01.2007 o 14:30  

    Ja mam takie małe pytaneczko,jakiego charakteru był Nym - P.Z. czy N.Z?

    Dobra Ciocia
     

    Wędrowiec
    Temat:
    Dodany: 14.06.2007 o 17:18  

    A ja się nie zgadzam. Postacie praworządne złe nie zabijają dla przyjemności - rządzi nimi obojętność - i przez to uważają się za lepszych od zwykłych bandziorów, poza tym działają zgodnie z prawem, w ramach określonego systemu. Natomiast postacie chaotycznie dobre nie pomagają innym tylko wtedy, gdy im się to opłaci, lecz wtedy, kiedy chcą. Np. taką postacią jest ktoś dowodzący powstaniem uciskanych chłopów. A przynajmniej ja tak to odbieram.

    Spider
     

    Wędrowiec
    Temat:
    Dodany: 14.06.2007 o 20:50  

    No własnie. Prżecież Drizzt jest chaotyczny dobry. A czy on zrobił coś kiedyś dla pieniędzy? Albo taki Minsc? A co do pytania Rudzi to Nym był neutralny zły, no przynajmniej w drugiej części IwD.

    Makkovar
     

    Wędrowiec
    Temat:
    Dodany: 25.08.2007 o 14:57  

    Praworządny zły działa z rozmysłem i według dokładnego planu, nie ryzykuje niepotrzebnie dla radości z zabicia lub zgwałcenia kogoś, dlatego ten fragment przeczy reszcie tekstu. Dla takiej postaci liczy się sama nagroda, którą dostanie i bez krzywdzenia zleceniodawcy, a jeśli będzie ona zbyt niska to najpierw spróbuje dociec tego, iż należy mu się większa.

    Adalbertus
     

    Wędrowiec
    Temat:
    Dodany: 25.08.2007 o 15:06  

    Ja charakter praworządny zły zawsze przypisuję "Władcom Ciemności",takim klasycznym,którzy chcą zapanować nad światem,a nie go zniszczyć.

    Gabriel
     

    Wędrowiec
    Temat:
    Dodany: 15.10.2007 o 16:04  

    Ja charakter neutralny przypisuję najczęściej łotrzykom lub kapłanom. Byle tylko nie panowali nad całym Fearunem (czy jakoś tak):)

    Hersjan
     

    Wędrowiec
    Temat: Ciekawe
    Dodany: 27.02.2009 o 16:02  

    Bardzo mnie interesuje, czy kiedyś łaskawie edytują P.Z-a;
    ogólnie rzecz biorąc to moim zdaniem Praworządnym Złym jest ktoś kto posiada Honor, ale poprosstu jest zły.



    Ten artykuł skomentowano 7 razy.
    Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


    Pseudonim
    E-mail
    Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
    Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw