Mass Effect 2 » Rasy


  Vorcha

  Działy gier » Mass Effect 2 » Przedpremierowe » Rasy
  Autor: Ingmar
  Utworzono: 14.10.2009
  Aktualizacja: 29.01.2010

  Vorcha

  Usposobienie: agresywne, lubiące współzawodnictwo
  Średnia długość życia: 20 lat
  Ojczysta planeta: mała, nieprzyjazna, przeludniona
  Biologia: zdolność adaptacji skóry, płuc, mięśni oraz kości do nowego środowiska
  Technologia: prymitywna; dysponują jedynie pozostałościami po innych cywilizacjach
  Komunikacja: głównie niewerbalna; ograniczona mowa
  Społeczeństwo: żyją w grupach, zazwyczaj na trenach niezamieszkanych przez inne rasy
  Inne: częste są przypadki łapania i wcielania ich siłą do oddziałów najemnych
  Przewidywany opór: ekstremalnie wysoki, szczególnie podczas spotkań z rojem

  Historia

  Ojczysta planeta vorcha jest małym i przeludnionym światem. Większa część pokładów surowców naturalnych została wyczerpana przez jej mieszkańców - szybko rozmnażające się, prymitywne istoty. Nawet gdy liczebność populacji wzrasta, vorcha nie przerywają brutalnej walki o kontrolę nad podstawowymi zasobami. Konsekwencją tego jest ciągła "ewolucja" rasy - każda następna generacja rodzi się silniejsza i bardziej zdziczała od poprzedniej. Z uwagi na brak surowców ich społeczeństwo nie ma jednak szans na prawdziwy rozwój.

  Jedyne vorcha, którym udało się opuścić ten złowrogi świat, musiały ukrywać się na pokładach pechowych statków kosmicznych. Wysokie zdolności adaptacyjne i elastyczność pozwalają im na szybki rozwój w ciemnych i brudnych miejscach, w jakich ostatecznie kończą.

  Społeczeństwo

  Vorcha są ekstremalnie agresywne. Walka jest ich podstawową formą komunikacji, bez różnicy czy toczona samotne, czy w rojach.

  Preferują życie "pośród swoich" nad odosobnienie czy mieszanie się z obcymi. Mają silny instynkt "gniazda", przez co zwykle zasiedlają miejsca ciasne i zagracone. Klanowość społeczeństwa oraz fakt ukrywania się w opuszczonych, ściekowych obszarach stacji kosmicznych wyrobiło im opinię szkodników - groźnych szkodników, które odgryzą Ci twarz, jeśli zbytnio się zbliżysz.

  Kiedy liczebność populacji vorcha osiągnie "punkt krytyczny", młodsze osobniki odchodzą, by założyć nowy klan na innym obszarze. Zazwyczaj poszczególne grupy unikają bezpośredniego konfliktu, jeśli jednak ilość dostępnego miejsca gwałtownie spadnie - nie zawahają się brutalnie rywalizować o zasoby i ochronę.

  Biologia

  Średnia długość życia vorcha wynosi jedynie 20 lat - to najgorszy wynik pośród wszystkich znanych, myślących ras.

  Posiadają unikatowe "zestawy" niezdefiniowanych komórek, podobnych do tych, którymi dysponują ziemskie robaki. Kiedy dany osobnik znajdzie się w stanie zagrożenia lub zostanie zraniony, owe komórki przemieszczają się do narażonego obszaru i błyskawicznie (~ 1 tydzień) dojrzewają, zmieniając się w formę specjalistyczną, mogącą przeciwdziałać problemowi.

  Płuca vorcha umieszczonej w nieprzyjaznej życiu atmosferze przystosują się do lepszego wykorzystania obecnych tam gazów. Osobnik, który został zraniony lub wystawiony na działanie ognia wykształci grubszą skórę, a poddany działaniu silnej grawitacji dostosuje wytrzymałość serca i mięśni kończyn.

  Podczas krótkiego życia typowa vorcha zdąży przystosować się tylko do jednego rodzaju środowiskowych zagrożeń. Niezdefiniowane komórki mogą zostać zastąpione nowymi, ale proces ten jest bardzo powolny. Jednakże, gdy już powstaną, pozwalają na błyskawiczne leczenie ran czy nawet regenerację utraconych kończyn w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

  Co ciekawe, ta unikalna zdolność biologiczna rasy zatrzymała typowo rozumianą ewolucję. Ich DNA (albo jego odpowiednik) nie zmieniło się na przełomie milionów lat. Nie muszą rozwijać się jako gatunek, gdy mogą dostosowywać się na poziomie jednostkowym.

  Dostrzegając wielkie możliwości, płynące ze zdolności indywidualnej adaptacji, Krogańskie grupy najemników często łapią watahy vorcha i przemieniają w żołnierzy poprzez zwyczajne bicie. Osobniki "wytrenowane" w ten sposób są silniejsze, szybsze, bystrzejsze i sprytniejsze od swoich "typowych" krewniaków. Zdobycie nawet kilku vorcha daje danemu gangowi potężną przewagę; każda następna istota zapewnia większą nieprzewidywalność i elastyczność grupy podczas walki.
  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 1 raz.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Pyrka
   

  Wędrowiec
  Temat: W DLC Lewiatan ujawnione zo...
  Dodany: 18.11.2013 o 19:27  

  W DLC Lewiatan ujawnione zostało, że vorche z Heshtok (znaczy ich rodzimej planety), są na tyle zaawansowane technologicznie by mieć własną liczną, ale lekką (znaczy brak pancerników), flotę kosmiczną. No i są na tyle łebscy, żeby zainteresowały się nimi Żniwiarze, które mają ze zbiorami naprawdę wielkie problemy, słowem nawet jeszcze nie zaczęli, bo vorche przeczą doktrynie zbierania gatunków Żniwiarzy (którzy ograniczyli się głównie do uniemożliwienia vorchom większego wkładu w galaktyczną wojnę).  Ten artykuł skomentowano 1 raz.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw