Risen 2


Bestiariusz przedpremierowy

Działy gier » Risen 2 » Dział przedpremierowy
Autor: Schadow
Utworzono: 12.07.2011
Aktualizacja: 12.07.2011

Piaskowy Demon


Opis: Piaskowe Demony to niezwykle przebiegłe potwory przypominające ryby głębinowe. Mają cztery odnóża, głowę z kompletem ostrych zębów i niewielki odwłok, a także charakterystyczną "latarkę", którą zwabiają potencjalne ofiary. Twórcy podają, że w grze spotkamy dwie odmiany tych bestii.

Komentarz: Świeży i niezwykle ciekawy pomysł , szczególnie te światełka, o których będzie także mowa przy innych potworach, ponieważ dość dużą część bestii wyposażyli w latareczki.

Ścierwojad


Opis: Stwór, jak sama nazwa wskazuje, żywi się padliną. Nie znaczy to jednak, że jest niegroźny, w razie niebezpieczeństwa swoim ostrym dziobem wyrządzi dotkliwe rany. Porusza się na dwóch łapach, przypomina nieco koguta, ale na dźwięk jego piania lepiej brać nogi za pas.

Komentarz: Tak, masz rację, to powiew Gothica. W poprzedniej części zabrakło nam tego charakterystycznego potworka, ale teraz Piranie sięgnęły po stary pomysł i z nową teksturą zobaczymy ścierwojada w pirackim uniwersum.

PełzaczOpis: Te stwory głównie można spotkać w podziemiach bądź w ich okolicach. Poruszają się szybko na silnych odnóżach i atakują przeciwników paszczą, która oprócz ostrych zębów wsparta jest kolcami. Posiadają także chitynowy pancerz, niezwykle trudny do przebicia.

Komentarz: Ten potwór towarzyszy Piraniom od zawsze i dlatego w tej części nie mogło go zabraknąć. Pasuje on do świata Risena i nie jest wprowadzany na siłę, więc jak najbardziej twórcy gry robią dobry krok. Tylko czy będzie chitynowa zbroja...

Błotniak


Opis: Potwór ten upodobał sobie bagna i tereny niedaleko wody. Porusza się na dwóch odnóżac, ma także dwa ramiona, z których jedno to potężne kleszcze. Jego paszcza wyposażona jest w wielkie zęby, a ciało pokryte ma mocnym pancerzem.

Komentarz: Kolejny oryginalny pomysł, może zastąpi on nawet węża błotnego, który był w pierwszej części. Na pewno nie jest to stwór, którego zabijemy na początku rozgrywki, możliwe, iż zostanie jednym z potworów specjalnych.

Goryl


Opis: Goryle chodzą na czterech kończynach i atakują swoimi mocarnymi ramionami. Żyją w lasach, najczęściej przebywają na drzewach.

Komentarz: W Risen 2 znajdziemy dużo zwierząt, a to właśnie jedno z nich. Tym, którzy grali w jedynkę, będą przypominać na pewno popiołaki, niestety, tych nie zobaczymy w tej odsłonie.

Pawian


Opis: Te dzikie małpy poruszają się na czterech kończynach, mają ostre zęby i pazury, którymi atakują z ukrycia nieświadome ofiary. Niektóre z nich posiadają także wspomnianą wcześniej "latarkę".

Komentarz: Kolejna małpa do kolekcji i to w sumie tyle w tej kwestii. Raczej z drzew zlatywać na nas nie będą, więc nic ciekawego.

Piaskowy Krab


Opis: Ten potwór to po prostu przerośnięty krab. Zamieszkuje plaże, porusza się na czterech kończynach, a do ataku używa potężnych szczypców. Pokryty jest niezwykle wytrzymałym pancerzem, którego przebicie z pewnością nie można zaliczyć do łatwych zadań.

Komentarz: Potwór dość interesujący, zwłaszcza sposób, w jaki można go pokonać. Już nie bezmyślnie atakując go, ale przewracając i trafiając w miejsce bez pancerza.

Zwierzęta


W Risen 2 będzie jeszcze mnóstwo zwierząt, zaczynając od niedźwiedzi, a na wielkich pająkach kończąc. To także nie jest koniec, gdyż twórcy postanowili nam dać możliwość zabijania stworzonek tworzących tło, takich jak mewy czy jeże. Z pewnością wprowadzenie większej ilości zwierząt jest dobrym pomysłem, chociażby ze względu na realizm, gdyż teraz potwory nie będą zwyczajnymi przeciwnikami.

Potwory specjalne


Wiele razy fani pytali, czy będą potwory specjalne jak ogry czy popiołaki, w tym miejscu Piranie odpowiadają zdecydowanie tak. Walka z nimi będzie o wiele bardziej skomplikowana i trudniejsza, ale także przedmioty, które uzyskamy po zwycięstwie, będą o wiele lepsze od tych zdobytych z innych bestii.

Inne potwory

Oczywiście w grze będzie więcej potworów, ale niestety nie znamy ich na razie. Komentarze

Ten artykuł skomentowano 1 raz.
Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


Klayman
 

Wędrowiec
Temat: Co do błotniaka - nasuwa mi...
Dodany: 20.07.2011 o 23:52  

Co do błotniaka - nasuwa mi dziwne skojarzenia z Fallout'em, więc chyba jednak nie taki super oryginalny pomysł ;)Ten artykuł skomentowano 1 raz.
Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


Pseudonim
E-mail
Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw