TES V: Skyrim


  15 porad i sztuczek

  Działy gier » TES V: Skyrim » Ogólnie o grze
  Autor: Erador
  Utworzono: 26.08.2015
  Aktualizacja: 27.08.2015

  Tłumaczenie tekstu Holly ze strony keevi.com.

  Skyrim jest jedną z produkcji stworzonych z myślą o graniu w nie bez końca... więc dlaczego by nie zbadać wszystkiego, co ma do zaoferowania?
   

  1. Daj pieniądze żebrakowi, by uzyskać chwilową premię do Retoryki


  Jeżeli dasz pieniądze żebrakowi (niepijanemu), zdobędziesz tymczasowy bonus do Retoryki, który może się przydać, gdy zechcesz sprzedać jakiś wartościowy przedmiot. Podziel się resztą z miejscowym menelem!
   

  2. Możesz zarabiać na małżeństwie!


  Czy wiesz, że zdobywając Amulet Mary, zyskujesz także możliwość poślubienia NPC-a, niezależenie od jego rasy i płci? Gdy wprowadzi się do ciebie - lub na odwrót - otworzy sklep, a kiedy zacznie zarabiać pieniądze, odda ci twój udział. Poza tym, jeżeli ukochany umrze, odnajdzie cię posłaniec i przyniesie ze sobą spadek (zależny od tego, z kim weźmiesz ślub).
   

  3. Pochodnie ułatwiają otwieranie zamków?


  Mając pochodnię w aktywnym ekwipunku podczas otwierania zamków, zwiększasz swoje szanse na sukces. Warto o tym pamiętać, szczególnie przy niskim poziomie tej umiejętności. Co więcej, towarzysze mogą automatycznie wyjmować pochodnie, kiedy robi się ciemno.
   

  4. Już nigdy nie będziesz przeciążony


  Jeżeli masz towarzysza, może on nosić ze sobą ekwipunek bez limitu wagowego, więc znika problem zbyt wielkiego ciężaru! Uważaj tylko, by twój kompan nie zginął...
   

  5. Sprzedawaj przedmioty pojedynczo, by zwiększyć poziom Retoryki


  Jeśli posiadasz wiele drogich przedmiotów ułożonych w stosy, upewnij się, że spieniężasz tylko jeden naraz. W ten sposób dostaniesz doświadczenie w Retoryce za każdy z nich, czego nie uzyskasz przy sprzedaży hurtem.
   

  6. Krzycz na magów!


  Nie zapominaj, że używając okrzyków na czarodziejach, przerywasz ich zaklęcia! Okrzyki przydają się także do zrzucania ludzi z urwisk oraz ułatwiają kradzież przedmiotów.
   

  7. Zabijanie bez konsekwencji


  Możesz zabić kogokolwiek bez negatywnych następstw, jeśli doprowadzisz go do szału i sprowokujesz do zaatakowania twojej postaci. Teraz już wiesz!
   

  8. Chciałbyś mieć psa obronnego?


  Możesz zdobyć go w Markarth! Pies będzie podążał za tobą, nawet jeżeli posiadasz już towarzysza.
   

  9. Ułatwiona kradzież


  Biedny sklepikarz... za to ty masz szczęście! Gdy założysz sprzedawcy wiadro na głowę, będziesz mógł ukraść cały jego asortyment bez żadnych konsekwencji, a co więcej - poprawisz także swój poziom Skradania.
   

  10. Zrób użytek z trucizn!


  Użyj mikstury podatności na trucizny przy pierwszym ataku, a zwiększysz wszystkie następne obrażenia od nich pochodzące! Trucizny są niezwykle skuteczne: efekty przewlekłego osłabienia zdrowia nakładają się wraz z każdym uderzeniem! Trucizna paraliżu jest przepotężna, a ta powodująca spowolnienie znacznie ułatwia grę łucznikiem; trucizny podatności na magię są świetnym wyborem dla czarodziejów. Dodaj je do ulubionych, by móc szybciej z nich korzystać.
   

  11. Jak najszybciej zdobądź Kamień Kochanków!


  Im szybciej odnajdziesz Kamień Kochanków, tym lepiej. Przyspiesza on naukę wszystkich umiejętności o 15%, zapewnia także bonusy za wyspanie oraz te pochodzące z kapliczek.
   

  12. Użyj mikstury szału, by sprowokować do ataku NPC-a, którego nie da się zabić


  Użycie tego eliksiru na postaci zmusi ją do zaatakowania cię, a ponieważ nie można jej pokonać, walka będzie trwała wiecznie, ty zaś będziesz mógł do woli zdobywać doświadczenie.
   

  13. Czekanie natychmiast regeneruje zdrowie, kondycję i manę


  Po wciśnięciu "T", a następnie "Enter", odczekasz godzinę, dzięki czemu w mgnieniu oka odnowi się twoje zdrowie, wytrzymałość i mana. Co więcej, jeśli przeczekasz w ten sposób 42 godziny, sprzedawcy uzupełnią zapasy złota…
   

  14. Szybkie podróżowanie na koniu


  Jeżeli jesteś przeciążony, nadal możesz wykorzystać wierzchowca do szybkiej podróży. Ponadto koniom łatwiej przychodzi wspinanie się po skałach i górach, a gdy przytrzymasz klawisz "alt", przejdą w galop.
   

  15. Nie pozwól, by kończyła ci się kondycja!


  Jeżeli skończy się zupełnie, przez kilka sekund nie będzie się regenerowała, chyba, że użyjesz mikstury wytrzymałości. W takim wypadku lepiej zachować jej chociaż odrobinę, by odnowiła się szybciej.  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 0 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.
  Ten artykuł skomentowano 0 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw