Wieści » Baldur's Gate



  Podcast Insimilionu - Sequele, których pożądamy
  13.04.2015 o 20:14 / Dodał: Nev
  Logo Insimilion
  W dzisiejszym podcastcie Wilku, Ragnar oraz Demo dyskutują na temat tego, które sequele chcieliby ujrzeć. Pojawiają się między innymi wśród wymienionych tytułów: Dawn of War, Planescape Torment, Demon's Souls czy Baldur's Gate. O reszcie posłuchajcie tutaj
  Dalsze informacje o nowym Baldur's Gate
  15.03.2012 o 21:23 / Dodał: wojjoo
  Logo Insimilion
  Informacje te cedzi na swoim twitterze Trent Oster, jeden z twórców. Znajdziecie je w rozszerzeniu newsa.
  Baldur's Gate: Enhanced Edition
  15.03.2012 o 20:51 / Dodał: wojjoo
  Logo Insimilion
  Informacja dla wszystkich, którzy z powodu znacznego zainteresowania graczy nie są w stanie dostać się na stronę baldursgate.com - studio Overhaul Games planuje wydać w wakacje odświeżonego klasyka - Baldur's Gate: Enhanced Edition.

  Co jest najlepszym RPG wszechczasów?
  04.01.2011 o 18:24 / Dodał: Serail
  Logo Insimilion
  Na przestrzeni lat światło dzienne zdążyło ujrzeć multum produkcji cRPG, jedne były mniej, drugie bardziej grywalne. Jednak, czy nie zastanawialiście się nad tym, jakiemu tytułowi należy się miano najlepszego RPG wszechczasów? Panowie z portalu GameInformer postanowili znaleźć odpowiedź na to pytanie. Jakie są efekty ichniej refleksji? Otóż, to Baldur's Gate 2 zyskał sobie uznanie szacownego jury i stał się symbolem gatunku. Zgadzacie się z tą opinią? A może macie jakieś własne typy?
  Opis Baldur's Gate 2
  02.07.2010 o 11:59 / Dodał: Orish
  Logo Insimilion
  Do naszej już bardzo obfitej w różne materiały komnaty Baldur's Gate 2 został dorzucony jeszcze jeden tekst - informacje i opis Cieni Amn autorstwa wojjoo'a. Czym jest BG2, pewnie nikomu nie trzeba mówić, ale gdyby ktoś taki się znalazł, to zapraszam do tego właśnie artykułu.
  Jak ulepszyć Baldur's Gate 2
  23.01.2010 o 18:54 / Dodał: Erador
  Logo Insimilion
  Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś, co było przyczyną wielkiego sukcesu Baldur's Gate 2? Dlaczego można przejść je wiele razy i nadal czuć niedosyt? I, co najważniejsze, czy jest to zasługa tylko i wyłącznie twórców gry? Oczywiście, że nie! To dzięki moderom możemy cieszyć się nowymi elementami gry. Rozbudowane przygody, ciekawe, nietypowe postacie, naprawione błędy - to właśnie jest efektem ich pracy.
  Jeżeli chciał(a)byś dołączyć do zacnego grona moderów lub uważasz, że mógł(a)byś ulepszyć niektóre aspekty gry, koniecznie przeczytaj teksty Nastiana. Dzięki nim dowiesz się, jak dodać przyłączalnego NPC-a oraz własnego wroga rasowego. Te wiadomości pomogą Ci, gdy będziesz chciał/a zabrać się za robienie swojego moda.

  Nie czekaj i stwórz nową postać już dziś!
  Rusza liga Baldur's Gate 2 - na początek próbny turniej
  12.06.2009 o 14:32 / Dodał: Orish
  Logo Insimilion
  Po dwóch latach przerwy polski klan Baldur's Gate, Children of Bhaal, organizuje kolejną edycję ligi Baldur's Gate 2. W ramach przygotowań do głównych rozgrywek planowany jest próbny turniej, do wzięcia udziału w którym zaprasza główny organizator i sędzia, Remiq:
  Kody do Baldur's Gate 2
  14.04.2009 o 19:22 / Dodał: Valygar
  Logo Insimilion
  Kody są praktycznie niezastąpione w większości gier - niektórzy stosują je dla zabawy, inni żeby naprawić błąd, a niektórzy, aby niechlubnie ją sobie ułatwić. I właśnie dla tych, któzy grają w Baldur's Gate 2 i należą do jednej z trzech wcześniej wymienionych grup, do biblioteki Insimilionu trafił dokładny opis stosowania kodów mojego autorstwa.
  Koniec roku z Baldur's Gate 2
  31.12.2008 o 23:09 / Dodał: Valygar
  Logo Insimilion
  Itak oto zmierza ku końcowi nie tylko ten dzień, nie tylko ten miesiąc, ale cały rok. Zanim to jednak nastąpi, pragnę was zaprosić jeszcze raz do zgłębienia materiałów zawartych w naszej Twierdzy. Każdy kto śledził aktualizacje, wie, jak z nimi było: raz były, raz nie - teraz nadchodzi ostatnia w tym roku - dotyczy co prawda dość starej gry, jaką jest Baldur's Gate 2, ale za to nie jest to jeden czy dwa teksty, jak przy innych okazjach. Tym razem są to:
  • uzupełnienie Zbrojowni o Miecze Półtoraręczne, Katany, Topory, Tarcze oraz Inne przedmioty,
  • dokładny opis romansów dostępnych w grze,
  • Mechanika tejże gry - ten opis może być szczególnie przydatny dla nowych graczy,
  • poprawione Więzy - dodano kilka nowych postaci oraz wyeliminowano błędy merytoryczne,
  • kompletny Bestiariusz opisujący przeciwników, których można spotkać w Amn i Tethyrze. W tym miejscu należą się podziękowania Balzacowi, który przemierzył te krainy wzdłuż i wszerz, aby zapewnić jak najwierniejsze miejsca ich występowania.
  Tak więc nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić was do lektury. Życzę wam szczęśliwego Nowego Roku oraz częstego odwiedzania Insimilionu.
  Wielka akcja zbrojeniowa w dziale Baldur's Gate 2
  21.09.2008 o 13:43 / Dodał: Orish
  Logo Insimilion
  Nasza komnata Baldur's Gate 2 wzbogaciła się aż o 18 tekstów z opisami najróżniejszych przedmiotów występujących w tej grze. Autorem trzech z nich jest Valygar, pozostałe są dziełem wojjoo'a. Zapraszam pod ten adres.
  Solucja Baldur's Gate 2 ukończona!
  21.09.2008 o 0:11 / Dodał: Orish
  Logo Insimilion
  Twierdza Insimilion może poszczycić się kolejną kompletną solucją. Właśnie został dodany tekst traktujący o piątym poziomie Twierdzy Strażnika autorstwa wojjoo'a, który zwieńcza opis przejścia Baldur's Gate 2. Ciekawostką jest to, że jego tworzenie zostało zapoczątkowane jeszcze w 2003 roku, a więc... pięć lat temu.
  Baldur's Gate II - garść poradników
  21.06.2008 o 13:05 / Dodał: Orish
  Logo Insimilion
  Dzięki caGe'owi w naszym dziale Baldur's Gate II pojawiło się aż pięć poradników dotyczących gry poszczególnymi klasami postaci. Serdecznie zapraszam do lektury.
  Twierdza Strażnika - poziom 4
  27.02.2008 o 16:35 / Dodał: Valygar
  Logo Insimilion
  Dział Baldur's Gate II powiększył się o kolejny tekst. Tym razem jest to fragment solucji, przedstawiający czwarty poziom Twierdzy Strażnika. Jego autorem jest Aldarion, którego bardzo mi miło powitać w gronie Szlachetnych Wędrowców.
  Baldur's Gate 2 - poradnik gry magiem
  01.02.2008 o 22:33 / Dodał: Orish
  Logo Insimilion
  Do grona Szlachetnych Wędrowców, zrzeszającego zasłużone dla Insimilionu osoby, dołączył dziś caGe. Napisał on poradnik gry magiem do wszystkim nam znanej gry Baldur's Gate 2. Serdecznie zapraszam do lektury, a autorowi życzę rychłego wstąpienia w szeregi Wielkiej Rady.
  Zbrojownia Baldur's Gate 2
  29.11.2007 o 21:02 / Dodał: Valygar
  Logo Insimilion
  Zbrojownia Baldur's Gate 2 powiększyła się o kolejne opisy broni, które możemy znaleźć w okolicach Amnu. Balzac opisał sztylety i wekiery. Ja natomiast opisałem miecze oburęczne oraz kusze. Serdecznie zapraszam do lektury!
  Aktualizacja bibliotek Twierdzy
  25.11.2007 o 20:56 / Dodał: Valygar
  Logo Insimilion
  Solucja Baldur's Gate II powiększyła się o kilka nowych tekstów. Są to wschodnie i zachodnie tunele Podmroku autorstwa Orisha, a także porady Oressa dotyczące przygotowania drużyny do walki z Bodhi. Zapraszam do lektury!
  Aktualizacja zbrojowni Baldur's Gate II
  17.11.2007 o 14:13 / Dodał: Valygar
  Logo Insimilion
  Zbrojownia Baldur's Gate II powiększyła się o kolejny tekst. Tym razem są to cepy bojowe autorstwa Balzaca. Serdecznie zapraszam do lektury!
  Baldur's Gate II - Włócznie
  11.11.2007 o 15:11 / Dodał: Valygar
  Logo Insimilion
  Zbrojownia Baldur's Gate II powiększyła się o kolejny tekst. Tym razem są to włócznie mojego autorstwa. Zapraszam do lektury!
  Solucja Baldur's Gate II
  07.11.2007 o 20:12 / Dodał: Valygar
  Logo Insimilion
  Solucja do gry Baldur's Gate II już dawno nie była aktualizowana. Jednak dzisiaj mam zaszczyt ogłoszenia, że jest ona prawie skończona. Jest to zasługa Orisha, któy podjął się opisania Podmroku oraz miasta drowów, Ust Natha. Z kolei dzięki Oressowi solucja powiększyła się o teksty na temat wyjścia z Podmroku, Przełęczy Małego Zęba, Północnego lasu, Lasów Tethyru oraz elfickiego miasta, Suldenesselaru i Drzewa Życia. Z ogromną przyjemnością zachęcam do zaznajomienia się z tymi księgami!
  Kamienie szlachetne w Baldur's Gate II
  06.11.2007 o 15:51 / Dodał: Valygar
  Logo Insimilion
  Dział Baldur's Gate II powiększył się o kolejny tekst. Balzac pokusił się o opisanie kamieni szlachetnych, które możemy znaleźć w czasie rozgrywki. W tekście oprócz zwykłych opisów znalazły się także wartości w sztukach złota każdego klejnotu oraz komentarze co ciekawszych. Zaprawszam do lektury!


  Na stronie wyświetlane jest 10 wieści na raz.
  (1) · 2 · 3 · .. · 8 · Starsze »