Baldur's Gate 2


  Demotest The Glory of Istar

  Działy gier » Baldur's Gate 2 » Varia
  Autor: Koyot
  Utworzono: 30.04.2004
  Aktualizacja: 27.10.2009

  The Glory of Istar to nieoficjalny dodatek do gry Baldur's Gate 2: Tron Bhaala, który jest o tyle ciekawy, że dokonuje konwersji tej gry do zasad systemu Dragonlance. Szykuje się więc niezła gratka dla zwolenników tego systemu, tym bardziej, że twórcy zapowiadają, iż mod bedzie bardzo rozbudowany i wniesie wiele nowego do fabuły oryginalnej rozgrywki.

  The Glory of Istar może być naprawdę ciekawą grą, jeśli tylko projekt zostanie przez autorów doprowadzony do końca. Ukończyłem demko tej gry i pragnę podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami.

  Demo oferuje nam 4 lokacje: Brushome, Brushforest, caves i farms, wszystkie stworzone od nowa, a nie przeniesione z innych gier, graficznie prezentują się dość dobrze. Miłą atrakcją jest muzyka w grze, zmieniona w porównaniu z BG2, całkiem inna mapa świata, ciekawe przedmioty w postaci różnego rodzaju ziół, roślin, grzybów i innych drobiazgów. Najważniejsze, że fabuła nie ma nic wspólnego z Wrotami Baldura, jest to całkowicie nowa gra oparta po prostu o silnik BG2, której akcja toczy się wokół miasta Istar. Tworzenie postaci jest proste i przejrzyste, dostępne jest 6 ras do wyboru (człowiek, elf, półelf, gnom, krasnolud i kender - odpowiednik niziołka) a następnie 7 klas (wojownik, łowca, kapłan, złodziej, bard, mag i solamnic knight - odpowiednik paladyna) i jak już wspominałem, nie ma podklas. Po stworzeniu postaci i rozpoczęciu gry czeka nas niespodzianka: możemy dokonać wyboru swojego boga, w zależności od klasy i charakteru pojawi się od kilku do kilkunastu możliwości, można też pozostać neutralnym i nie zawracać sobie tym głowy. Zanim rozpoczniemy rozgrywkę, możliwe jest również wybranie podrasy, która będzie wskazywać na nasze pochodzenie, choć oczywiście nie ma takiego obowiązku. Po rozpoczęciu gry do wyboru pozostają tzw. feats (umiejętności), takie jak: wspinanie, pływanie, rozbrajanie przeciwnika, bonus do TraK0, bonus do wiedzy itp. Wspinanie pozwala dostać się np. na szczyty skał, a pływanie przechodzić przez rzeki, strumienie, co bardzo przydatne będzie w niektórych questach. Ciekawostką jest też zapamiętywanie czarów przez maga - może on robić to w każdym czasie, a nie tylko podczas snu, aż do wyczerpania poziomu swojej energii, dopiero wówczas musi się wyspać, aby móc dalej rzucać czary. Dodatkowo na 4 levelu mag będzie musiał przejść test, po którym stanie się rogue mage, priest of the moon albo zostanie zupełnie pozbawiony magii! Jak widać, innowacji szykuje się naprawdę wiele.

  Jeśli chodzi już o samą rozgrywkę, to questy są naprawdę ciekawe, wymagają trochę myślenia a nie tylko "idź i zabij wroga i wróć po nagrodę." Osią przygody będzie chyba rywalizacja rządzących kapłanów w Istar i opozycyjnej organizacji zwanej Shield of Huma. w zależności od wyboru, z którą z nich sprzymierzy się nasz bohater, jego historia potoczy się nieco inaczej i różnorodne będą też dostępne zadania. Próbkę tego wszystkiego znajdziecie w demku, które naprawdę polecam i życzę wiele dobrej zabawy.

  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 9 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Matrix
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 25.12.2005 o 17:44  

  Bardzo fajna strona wiele ciekawych informacji, szkoda tylko, że nie jest już akualizowana :/. Gratuluje takiego sukcesu w tworzeniu stron internetowych i życzę więcej takich pomysłów. A tak przy okazji: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku! Serdeczne POZDRO!

  Orish Shanlen
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 25.12.2005 o 18:59  

  O którą stronę ci chodzi?

  Cannabis
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 26.12.2005 o 19:17  

  Chyba nie o Insi, bo my mamy aktualizowaną:/??

  Skrzych Moonwalker
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 21.02.2006 o 12:11  

  Jakos wydaje mi sie ta gra cienka

  Panpol
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 30.06.2006 o 11:21  

  Gdzie można ściągnąć demo tego?

  Joneleth
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 06.08.2006 o 23:43  

  TA strona ma być niezła? Może tylko małe części niektórych działów, bo reszta to horrendalne bzdury i błąd na błędzie...

  Co do gry, to myślę, iż będzie to malutka porażka :) Ale miejmy nadzieję...

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 182
  Temat: Też mam takie dziwne trochę...
  Dodany: 17.02.2010 o 17:17  

  Też mam takie dziwne trochę wrażenie, że dodatek się nie uda, nie wiem dlaczego. Tak czy siak, ja wolę grę bez modów, Baldur podoba mi się taki, jaki jest. Niepotrzebne mi ulepszenia. No, słyszałem ostatnio o jakimś modzie co sprawia, że Cienei Amn zaczynamy od razu na Promenadzie. Ten mod by mi się przydał, co jak co, ale akurat Lochy Irka mnie trochę wdupiają.

    
   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 13
  Temat: Patrz na datę ostatnich kom...
  Dodany: 29.05.2010 o 20:07  

  Patrz na datę ostatnich komentarzy ;)

  Siva
   

  Wędrowiec
  Temat: cóż, mnie mody do bg2 nie i...
  Dodany: 03.11.2010 o 18:49  

  cóż, mnie mody do bg2 nie interesują, także jak dla mnie, to to będzie niezbyt udane :/  Ten artykuł skomentowano 9 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw