Divine Divinity  Divine Divinity


  Artykuły

  Najnowsze wieści

  Zmarł Kirill Pokrovsky
  07.06.2015 o 23:10 / Dodał: Seldon
  1 czerwca odszedł Kirill Pokrovsky, współpracownik Larian Studios, twórca niezapomnianych ścieżek dźwiękowych do serii Divinity. Przyczyna śmierci nie została podana. Miał 53 lata. 

  Pokrovsky urodził się w Moskwie, gdzie studiował teorię muzyki i kompozycję. W 1990 przeniósł się do Belgii. Jego utwory stały się nieodłączną częścią serii Larian, w tym ostatniej odsłony: Divinity: Original Sin.
  Wojownik w Rivellonie
  08.05.2011 o 12:57 / Dodał: wojjoo
  Zgodnie z obietnicą, czas na kolejny artykuł poświęcony Divine Divinity. Jeżeli postanowiłeś przeżyć przygodę w grze jako wojownik i wahasz się nad doborem umiejętności, albo po prostu interesują cię zdolności tej klasy, powinieneś zajrzeć do opisującego je tekstu, może okazać się przydatny. 
  Nowy dział w Twierdzy
  04.05.2011 o 22:38 / Dodał: wojjoo
  Z przyjemnością ogłaszamy, że zasoby Insimilionu powiększyły się o nowe materiały dotyczące gry Divine Divinity, co pozwoliło na stworzenie działu poświęconego temu tytułowi. Do sporej ilości już istniejących tekstów dołączyła recenzja, która być może przekona jeszcze nieprzekonanych do sięgnięcia po tę pozycję, ponadto bestiariusz wzbogacony został o trzy kolejne artykuły. Następne już w drodze, na razie zainteresowanych serdecznie zapraszamy do lektury!
  Porcja tekstów o Divine Divinity
  25.10.2010 o 15:08 / Dodał: Erador
  O produkcji Larian Studios z 2002 roku dawno w Twierdzy nie pisaliśmy, czas więc nadrobić zaległości. Divine Divinity jest świetnym przykładem na to, że twierdzenie "im nowsze, tym lepsze" daleko mija się z prawdą, gdyż obydwa jego sequele, zgodnie z opinią graczy, nie mogą mu dorównać. Zadania przywrócenia pamięci o tej wspaniałej grze podjął się wojjoo, opisując kilka jej elementów, ku uciesze fanów. Na pierwszy ogień poszły żywność i napoje, czyli spis wszystkich wiktuałów, których uświadczymy w Rivellonie. Od dzisiaj możemy też poznać od podszewki orków, dzięki kolejnej części bestiariusza. Z opisu postaci i ekwipunku możemy się wiele dowiedzieć nie tylko na temat tworzenia bohatera, ale także o położeniu co ciekawszych przedmiotów, dzięki którym nasz heros będzie jeszcze potężniejszy. Ostatnim z dzisiejszej dawki artykułów jest dokładny opis umiejętności łotra - bardzo pomocny, szczególnie dla początkujących graczy.  Serdecznie zapraszamy do lektury!
  Potwory Rivellonu
  23.07.2010 o 12:24 / Dodał: wojjoo
  Wybraniec wędrujący po Rivellonie, podróżując niebezpiecznymi w tych czasach drogami, czy też plądrując zapomniane ruiny i jaskinie w poszukiwaniu skarbów, co i rusz natyka się na stada przeróżnych przeciwników. Jakie są ich słabe punkty? Co robić, by przeżyć spotkania z nimi? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w Bestiariuszu Divine Divinity, który wzbogacił się dziś o pierwsze teksty mojego autorstwa.