Fable  Fable


  Artykuły

  Najnowsze wieści

  Fable III nie będzie grą RPG
  18.02.2010 o 23:57 / Dodał: Ingmar
  Krótka piłka, bo i wypowiedź krótka. Fable III nie będzie grą RPG. Powiedział to sam sir Peter Molyneux, szef projektu. Jak się wyraził - "obecnie lepiej pasuje miano tytułu z kategorii akcja / przygoda". Heh, a pomyśleć, że parę lat temu czytaliśmy o "przebudowaniu i wyniesieniu na wyższy poziom skostniałego gatunku".
  Fable 3 będzie korzystać z Projektu Natal
  22.10.2009 o 21:31 / Dodał: Ingmar
  Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. I to nie od byle kogo - wypowiedział się sam Sir Peter Molyneux. Najnowsza gra studia Lionhead - Fable 3 - będzie korzystała z dobrodziejstw, jakie niesie Projekt Natal. Dla przypomnienia - ów projekt pozwala na sterowanie grami bez użycia kontrolerów, jedynie za pomocą własnego ciała, oraz na złożoną interakcję z grami w ogóle - sterowanie głosowe, skanowanie istniejących obiektów, by wprowadzić je do świata wirtualnego i tak dalej.
  Epizodyczny Fable 2
  01.10.2009 o 19:10 / Dodał: Ingmar
  Sir Peter Molyneux rzecze: "Nadchodzi nowa era dystrybucji gier". Cóż się stało? Fable 2 trafi do usługi Xbox Live Arcade - Games on Demand w postaci epizodycznej! Super? Nie, raczej nie. Ale całkiem sympatycznie. Gra została podzielona na pięć epizodów, z czego każdy będzie miał osobną datę premiery. Obecnie ukazał się pierwszy, darmowy. Plik waży 2 Gb i jest bodajże największym "demem" w historii usługi. Kolejne, niestety, już darmowe nie będą. Pozostaje mi zaprosić do ściągania - może Fable 2 nie jest najlepszym kawałkiem kodu w historii, ale zdecydowanie warto poświęcić mu kilka chwil. Albo i cały bezpłatny epizod. Na koniec - demotywator - sieciowa usługa Microsoftu nadal nie jest dostępna w Polsce...
  Przyszłe części Fable wykorzystujące Natal ?
  27.09.2009 o 20:06 / Dodał: Seldon
  Na zakończonych właśnie Tokyo Gaming Show nie mogło rzecz jasna zabraknąć przedstawicieli Microsoftu. Jednym z nich był wiceprezes Microsoft Game Studios - Phil Spencer, który, rozpływając się wręcz nad Lionehead Studios, wspomniał, że "nie zdziwiłoby go, gdyby w kolejnych częściach Fable zastosowano technologię Natal".
  Wideo-wywiad poświęcony Fable III!
  21.08.2009 o 15:06 / Dodał: Yeslick
  Niemiecki portal VideoGamesZone opublikował dzisiaj dziesięciominutowy wideo-wywiad przeprowadzony z Peterem Molyneuxem podczas GamesCon. Rozmowa porusza takie tematy jak: dlaczego Fable III nie jest po prostu kolejnym Fable, jak zmienisz, Drogi Wędrowcze, oblicze Albionu jako król, wpływ Twojej rodziny na rządzone przez Ciebie królestwo i wiele, wiele innych. Wywiad obejrzeć można w Twierdzowej Wideotece.