Gothic 3  Gothic 3


  Artykuły

  Najnowsze wieści

  Zmierzch Bogów, poprawiona edycja już jest
  23.03.2011 o 17:18 / Dodał: Serail
  Cierpliwość fanów serii Gothic była wystawiana na próbę już wielokrotnie. Po raz pierwszy stało się to, kiedy na polską premierę dodatku Noc Kruka musieliśmy czekać przez kilka lat, następnie w 2006 roku przy okazji zaprezentowania światu niesamowicie zabugowanego Gothica 3, później za sprawą niesławnej premiery Zmierzchu Bogów. Ten ostatni zyskał miano króla błędów i niedociągnięć. W tej grze było ich jeszcze więcej niż w wersji podstawowej, co zdaniem niektórych było wręcz niemożliwe. Od czasu premiery wiele wody w Wiśle zdążyło upłynąć, a my dopiero teraz doczekaliśmy się łatki, która poprawia wspomniane wcześniej błędy. Patch pobrać można ze Steamu za około 10 złotych, zaś pełna lista poprawek znajduje się tutaj. Podziękujmy grupie Mad Vulture za to, że podjęli się próby naprawienia tego, czego zdaniem wielu fanów, naprawić się nie da. Kto z was zabiera się za instalowanie ZB?
  Gothic 3: Quest Pack 4 PL dostępny
  30.08.2010 o 17:35 / Dodał: Valygar
  Z internetu można już pobrać Quest Pack 4 PL - jest to nieoficjalne rozszerzenie, dzięki któremu Gothic 3 wzbogaci się o nowe misje, interfejs zostanie zmieniony na ten z pierwszych części, świat będzie tętnił bardziej życiem. Kilka szczegółów technicznych: modyfikacja jest kompatybilna tylko z podstawową wersją gry z uaktualnieniem 1.73 lub 1.74 oraz, zła wiadomość dla posiadaczy oficjalnego dodatku, nie jest kompatybilna ze Zmierzchem Bogów. Jeżeli tylko masz aktualnie na dysku 237 MB miejsca i chcesz urozmaicić swojego Gothica - pobierz Quest Pack 4!
  Jak grać magiem w Gothic 3
  05.07.2010 o 23:56 / Dodał: Orish
  Nasza komnata poświęcona Gothic 3 powiększyła się dziś o poradnik gry magiem autorstwa Gamlinga. Dowiecie się z niego co nieco o taktyce walki i rozwijaniu postaci skupiającej się na tajemnych sztukach. Zapraszam do lektury.
  Patch 1.73 do Gothica 3?
  21.08.2009 o 18:38 / Dodał: Yeslick
  Gothic 3 (a w szczególności dodatek - Zmierzch Bo(u)gów) jak wiadomo był pierwotnie bardzo zabugowany. Ten stan rzeczy stopniowo się zmieniał wraz z wychodzeniem nowym patchów. I choć od pewnego momentu mówiło się, że kolejnych poprawek nie będzie, stało się jednak inaczej. Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu zostanie wydany patch 1.73. Wśród zmian, które wprowadzi patch, są między innymi poprawki w renderowaniu efektów HDR i bloom czy też usunięcie buga związanego z cache'owaniem dźwięku.

  Fragment z forum World of Gothic:

  Oryginalnym powodem [wydania nowego CP] było zaoferowanie modderom czegoś więcej i dodanie trochę narzędzi, które pomogłyby im w pracy. Jako że jednak w międzyczasie zapowiedziano zestaw modderski dla G3 i G3:ZM, zdecydowaliśmy się nie włączać [w CP] więcej żadnych narzędzi.

  Niektórzy z nas mieli dobry pomysł, by zmienić parę rzeczy, których nie można było zrobić w poprzednich wersjach CP 1.7x.


  Gothic 3 - Recenzja
  20.06.2009 o 21:04 / Dodał: Valygar
  Nasz twierdzowy dział gry Gothic 3 powiększył się właśnie o kolejny artykuł. Tym razem jest to recenzja dzieła Piranha Bites autorstwa Zu. Serdecznie zapraszam do lektury.