Gothic  Gothic


  Artykuły

  Najnowsze wieści

  Gothic - Zemsta Króla to 10 godzin dodatkowej gry
  21.04.2015 o 9:50 / Dodał: Ingmar
  Gothic trafił do sprzedaży 15 marca 2001 roku. Od tego momentu minęło ponad czternaście lat, a gra nadal cieszy się popularnością. Zwłaszcza polska scena modderska aktywnie wspiera starą produkcję Piranha Bytes. Dziś zajmiemy się spolszczeniem do Zemsty Króla.
  Jeszcze o grach wiecznie żywych
  31.12.2011 o 7:00 / Dodał: wojjoo
  Tak jest, czyli coś, o czym pewnie wielu z Was naczytało się już do syta. Temat ten drąży nouwak, udowadniając, że wciąż można do niego coś dorzucić. Tym razem (po opisaniu Jedi Outcast i zbiorczym ujęciu kilku tytułów) wziął na warsztat grę Gothic. Jeżeli jesteście ciekawi, dlaczego pierwsze dziecko Piranha Bytes wciąż przyciąga przed monitory rzeszę wiernych fanów, a sytuacja ta pewnie długo się nie zmieni, zajrzyjcie do tego artykułu.
  Gothic grą dekady?
  05.07.2011 o 11:57 / Dodał: Serail
  Portal GryOnline od jakiegoś czasu proponuje swoim czytelnikom oddawanie głosów na Grę Dekady. Tytuły stworzone w 2001 roku nie mogą równać się, z oczywistych względów, w kwestiach technicznych z grami, które światło dzienne ujrzały w tym roku, jednak najwięcej głosów zdobyła właśnie produkcja dziesięcioletnia. Jaka? Ano poczciwy Gothic. Przygody bezimiennego bohatera podbiły serca tysięcy fanów i miłość ta, choć stara, nie rdzewieje. Oprócz tego swój głos oddać można m.in. na Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura, Diablo II: Lord of Destruction czy Baldur’s Gate II: Throne of Baal. Te gry również poszczycić się mogą niezłym wynikiem. Ale czy to wystarczy, aby pokonać Gothica? Czas pokaże
  Czas Zapłaty - modyfikacja do Gothica 1
  08.08.2010 o 17:40 / Dodał: Serail
  Przeglądając zasoby internetu łatwo można zauważyć bardzo niepokojącą rzecz, mianowicie marginalizuje się modyfikacje. Dlatego w imieniu Twierdzy Insimilion chciałbym zmienić taki stan rzeczy, poświęcając w wieściach trochę więcej miejsca na projekty wiernych fanów, poświęcających swój cenny czas na tworzenie czegoś, by przedłużyć żywot swej ukochanej gry. Mam nadzieję, że taka inicjatywa spodoba się zarówno wam, jak i modderom. A co przygotowaliśmy dzisiaj? Cóż, Czas Zapłaty do Gothica 1, czyli najbardziej oczekiwaną modyfikację, tworzoną przez zespół The Modders. Nie będę starał się rozpisywać o CZ, gdyż autorzy i tak zrobią to lepiej. Mi zatem nie pozostaje nic innego, jak tylko podać linki do oficjalnej strony internetowej oraz forum dyskusyjnego. Uwierzcie mi, naprawdę warto przyjrzeć się bliżej projektowi.
  Patch 0.9.1 do... pierwszego Gothica
  09.09.2009 o 19:57 / Dodał: Rey
  Czego jak czego, ale patchy do gry takiej jak pierwszy Gothic to trudno się spodziewać, bowiem nie jest to normą. O kolejnym, oznaczonym tym razem numerkiem 0.9.1, można poczytać (na szczęście po angielsku) na tym forum, a pobrać go choćby z naszego downloadu. Będziemy wdzięczni za każde informacje na temat (nie)kompatybilności z polską wersją gry, choć nie wydaje mi się, by były jakieś problemy.