Baldur's Gate 2 » Solucja


  Targowo

  Działy gier » Baldur's Gate 2 » Poradniki » Solucja
  Autor: Mystral
  Utworzono: 22.08.2004
  Aktualizacja: 01.08.2008

  WBramach miasta spotykamy Flydiana, który prosi nas o pomoc. Przybywa w imieniu wielkiego kupca Lorda Lopgana Copritha burmistrza Targowa. Miasto atakują zwierzęta i nikt nie wie, czemu tak się dzieje.

  Mapa lokacji

  Na miejscu, po rozmowie z Coprithem [1] dowiadujemy się, że prawdopodobnie przyczyną są druidzi zamieszkujący pobliski gaj. W rozwiązaniu zagadki pomoże nam Cernd, druid wysłany przez Radę Druidów i zatrzymany w lochu Lorda Copritha. Kolejnym problemem trapiącym miasto są dżiny Dao, które zmonopolizowały handel w mieście, chcąc w ten sposób zmusić ludzi to złapania Rakshasy Ichtafeer. Zadanie usunięcia dżinów dostaniemy po powrocie z gaju, ale możemy otrzymać je od samych dżinów [2].

  Mapa lokacji

  Kiedy wkraczamy do gaju okazuje się, że panują nad nim Druidzi Cienia, a my musimy ich zgładzić, jeśli chcemy przywrócić normalny stan rzeczy. Żeby tego dokonać musimy pokonać Faldron, może zrobić to Cernd lub druid z naszej drużyny, jeśli tylko takiego mamy. Druidkę znajdziemy w pobliskiej jaskini [3]. Kiedy ją pokonamy wszystko wróci do normy. To jednak nie koniec naszych zmagań w gaju, musimy się jeszcze udać po głowę Rakshasy, który ukrył się w domu uzdrowicielki [2]. Kiedy zdobędziemy trofeum możemy bez przeszkód powrócić do miasta. Najpierw udajemy się do dżinów. Kiedy zwrócimy im głowę Ichtafer otrzymamy w zamian sejmitar, a ponadto dżiny wyniosą się z miasta. Musimy teraz porozmawiać z Przełożoną gildii Buysa [1], która nagrodzi nas za wypędzenie dżinów. Kiedy powiemy o naszym kolejnym dokonaniu Lordowi Loganowi, ogłosi on, że jesteśmy bohaterami targowa i nagrodzi kolejnym stosem złota.

  PD: 18000/ członka drużyny za oczyszczenie gaju druidów
  25250/ członka drużyny za wykonanie zadnia z gajem i dżinami
  Przedmioty magiczne: Maczuga +2: Zgniatacz, Sejmitar +2, Włócznia jednorożca +2,Tarcza Harmonii +2,Amulet ochrony przed trucizną, Jęzor ognia +1
  20250 sztuk złota
  Reputacja: +1

  W międzyczasie zaczepia nas Jeina - matka chłopca imieniem Tiris, który siedzi przerażony w domu. Jeina prosi nas, żebyśmy postarali się mu pomóc. Udajemy się więc domu chłopaka [3], gdzie opowiada nam on o strasznym potworze, który porwał jego ukochaną Raissę, a któremu on uciekł, wspomina też o Reijku, naszym starym znajomym z Dzielnicy Mostów. Udajemy się w miejsce wskazane przez Tirisa i spotykamy tam Darsidiana Moore'a [4] polującego na bestię opisaną przez Tirisa, zwaną Tancerzem Skóry. Odkrył on legowisko potwora [5]. Na miejscu odkrywamy Darsidiana, który powalił Reijka i chce abyśmy go zabili, kiedy jednak z nim porozmawiamy zmienia się w Tancerza Skóry wspólnie z Reijkiem atakuje. Kiedy pokonamy potwory Rissa poprosi o rzucenie na nią "Przywrócenia", gdyż tylko ta zaklęcie może uratować jej życie. Możemy je kupić w świątyni Waukeen [6]. Kiedy uzdrowimy Raissę, udajemy się do domu Tiris i po rozmowie nasza reputacja wzrasta o 1.

  PD: 30000 za uratowanie Raissy
  Reputacja: +1

  To jeszcze nie koniec naszych zmagań w mieście. Po przemowie Lorda Coprita zaczepi nas Lady Lurraxol [7] i Lord Alibakkar [8], oboje poproszą nas o spotkanie i oboje będą chcieli, żeby zdobyć dla nich opończę Waukeen, która udowodni, że to oni są założycielami miasta. Przed wejściem do grobowca [9] Lord Coptith poprosi nas, żebyśmy jemu zanieśli opończę i tym samym powstrzymali rozlew krwi, do którego niechybnie dojdzie. Jeśli to zrobimy sprawa zakończyć się bez problemów. Jednak jeśli oddamy którejś rodzinie, obydwie zaatakują naszą drużynę.

  PD: 8000
  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 35 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · (2) ·

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 84
  Temat: gdzie ten sejmitar??? nie m...
  Dodany: 22.11.2008 o 20:30  

  gdzie ten sejmitar??? nie moge go znalesc!

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 84
  Temat: jaki ja jestem gluupiii!!!!...
  Dodany: 22.11.2008 o 20:49  

  jaki ja jestem gluupiii!!!! sam znalazlem

  Shadowguard
   

  Wędrowiec
  Temat: Złe Postacie
  Dodany: 30.12.2008 o 21:07  

  Gdy masz zły charakter przychodzi do ciebie po rozmowie z Loganem koleś o imieniu Khellon wysłuchasz go a da ci truciznę. Wlewasz do sadzawki w Gaju Druidów i zabijasz druidów niepotrzebny druid w drużynie więcej expa ale po rozmowie z Loganem spadek reputacji -1. Jest to bardzo zły uczynek i wszystkie dobre i neutralne postaci walczą z tobą(bunt).

  marcepanik
   

  Wędrowiec
  Temat: Wyzwanie w gaju druidów
  Dodany: 09.05.2009 o 23:32  

  Często przy wczytywaniu lokacji, gry itd pojawia się tekst (jeden z wielu) o tym, iż druid na co najmniej 14 poziomie może rzucić wyzwanie o władztwo nad gajem. Ma to jakieś praktyczne zastosowanie? Jaheira ma już u mnie 14 level druida ale w gaju (zadanie z Faldorn daaawno wypełnione) jedyną opcją dialogu jest "nie ma tu nikogo kto rzuciłby wyzwanie". Czy można rzucić wyzwanie tylko główną postacią druidem?

  Rolmops
   

  Wędrowiec
  Temat: Gaj
  Dodany: 01.10.2009 o 19:16  

  W grze masz różne gildie, dla każdej postaci. I dotyczą one tylko postaci głównych. Ale co fajne, ja grając wieloklasowcem złodziej/wojownik miałem gildię złodzieja i wojownika. To sa takie długofalowe zadania, wpadasz, do miejscówki, odbierasz zadanie, decydujesz o zdaniach ludzi tobie podleglych i zbierasz kase. Najciekawsze ma chyba bard

  Jondalar
   

  Wędrowiec
  Temat: Wykonalem właśnie to zadani...
  Dodany: 02.04.2010 o 21:50  

  Wykonalem właśnie to zadanie z trucizną. Powiem tak: ciekawe, ale mało opłacalne. Myślałem, że ta trucizna wszystkich pozabija, ale gdzie tam! Druidzi się na mnie rzucili, Cernd się zbuntował, a potem jeszcze pojawił się ten cały Mistrz z obstawą. Dużo walki. Logan nie chciał ze mną gadać (minus do reputacji), ale od Khellona dostałem Tarczę Harmonii i 1000 sztuk złota. Co ciekawe, drugą Tarczę dała mi Buysa. Niestety, są też wady tego rozwiązania. Nie będziemy mieli posągów w mieście i nie wykonamy zadania z kryptą i opończą.

  monika2
   

  Wędrowiec
  Temat: jakbym wiedziala wczesniej ...
  Dodany: 03.05.2010 o 13:04  

  jakbym wiedziala wczesniej ze po zatruciu zrodla nie bede mogla sie dostac do krypty to bym sie nie zgdzila, ale juz trudno, przepadlo... w tej krypcie chyba nic ciekawego nie bylo :P

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 14
  Temat: A ja mam jeszcze większy pr...
  Dodany: 23.05.2010 o 15:35  

  A ja mam jeszcze większy problem zgubiłem gong i nie mogę go za cholery znaleźć a tego questa w solucji nigdzie nie ma. Rzuciłem zaklęcie ,,ograniczone życzenie" i tam wybrałem, że chce odbyć niesamowita przygodę w ekwipunku pojawiła się wiadomość od kapitana Denisa do Vittorio że by ten oddal mu gong! Spotkałem menela :) na wschód od karczmy Delosara w dzielnicy mostów, zgodziłem się mu pomóc. Po krótkiej rozmowie w karczmie odsyłają mnie po gong do kanałów w dzielnicy świątynnej do pasera Rogera ten za to że zgładziłem dla niego trolla powiedział mi o gongu.:( Sprzedał go trolli-cy szamance o imieniu Grae która znajduje się w gaju druidów. Ręce opadają w końcu znajduje się w tym gaju druidów i tu mam problem szamanka atakuje nas a zapytana o gong nie chce powiedzieć gdzie jest (wredna s***) no i tu się zaczynają schody cala noc przesiedziałem nie mogę go znaleźć natkną się ktoś na niego w grze ?? Pomocy.

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 14
  Temat: Dobra mam. Nie możemy za sz...
  Dodany: 23.05.2010 o 16:46  

  Dobra mam. Nie możemy za szybko zabić szamanki bo u mnie umierała moment :). Powie nam ze sprzedała gong ogrowi magowi który znajduje się w wieży obok chatki wiedzmy już nawet w dzienniku napisane miałem ze nie mogę się doczekać komu on go sprzedał idę tam i co okazuje się okazuje używa gongu do odgarniania krowiego g****!! Ten z kolei chce za niego różdżkę zimna i wysyła nas do wiedzmy. Jak dostarczysz mu różdżkę dostajesz 12250 pd. Zabicie Drush-a się nie opłaca tylko 650 pd. Z gongiem wracamy do karczmy Delosara dostajemy po 16500pd na członka drożyny i 1500 złota i sztylet bumerang +2. Zabijając ich dostaniemy 26500PD na drożynę żadnych wartościowych przedmiotów oprócz tego sztyletu wiec polecam jednak trochę pobiegać i wykonać to zadanie. :)

  balduran111
   

  Wędrowiec
  Temat: po czym pojawia się targowo...
  Dodany: 04.01.2011 o 17:34  

  po czym pojawia się targowo bo dawno grałem i nie pamiętam

  krystian
   

  Wędrowiec
  Temat: w bramach miasta spotkasz m...
  Dodany: 05.01.2011 o 14:40  

  w bramach miasta spotkasz mężczyznę, który wskaże cie położenie targowa.

  hmmm
   

  Wędrowiec
  Temat: jak dojsc do gaju /?!:D
  Dodany: 09.10.2011 o 21:58  

  jak dojsc do gaju /?!:D

  Oris
   

  Wędrowiec
  Temat: hmmm, już któryś raz jestem...
  Dodany: 10.03.2012 o 20:26  

  hmmm, już któryś raz jestem w bramach miasta a dzieciaka jak nie było tak nie ma:/ do cholery, przecież w targowie było tyle do zrobienia!!

  slomiany
   

  Wędrowiec
  Temat: Hej, mam problem gdyż po uw...
  Dodany: 13.04.2012 o 11:10  

  Hej, mam problem gdyż po uwolnieniu miasta od Dzinów Jeina do mnie nie podeszła i teraz nie wiem gdzie ją znajde. Prosze o pomoc

    
   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 10
  Temat: Jenia pojawia się tylko po ...
  Dodany: 20.04.2012 o 1:39  

  Jenia pojawia się tylko po tym jak rozwiążemy zadanie z grabarzem w Dzielnicy Mostów.  Ten artykuł skomentowano 35 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · (2) ·

  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw