Baldur's Gate 2 » Solucja


  Uwolnić Niewolników

  Działy gier » Baldur's Gate 2 » Poradniki » Solucja
  Autor: Mystral
  Utworzono: 20.03.2004
  Aktualizacja: 09.09.2009

  Jednym z pierwszych zadań, które przyjdzie nam wykonać, jest uwolnienie niewolników Miedzianym Diademie. Niewolnictwo to zbrodniczy i karygodny proceder, który rozwija się bezkarnie na terenie Athkatli. Naszym zadaniem będzie uwolnienie biednych istot więzionych w Miedzianym Diademie, a później i poza nim, oraz zgładzenie niewolnictwa w Athkatli.

  Mapa lokacji

  Po wejściu do gospody "Pod Miedzianym Diademem" zagadujemy Lethinana [4]. Kiedy spytamy się go o jakieś sposoby pozbycia się pieniędzy, zaproponuje nam "innego rodzaju rozrywki", a konkretniej wizytę w tajemnych pokojach [6]. Po krótkim zwiedzaniu zaplecza znajdujemy Hendaka [9], który opowiada nam o zbrodniczym procederze handlu niewolnikami. Zobowiązujemy się pomóc mu i podążamy do Władcy Zwierząt [10] w celu odebrania mu (siłą) kluczy do cel Hendaka i pozostałych niewolników. Kiedy go uwolnimy, pójdzie do Lethinana, zakończy jego żywot i ogłosi się nowym właścicielem Miedzianego Diademu.

     PORADA ( Valygar ) :
  To zadanie możemy także rozwiązać inaczej - otóż po rozmowie z Hendakiem udajemy się do Lethinana i mówimy mu o planach niewolnika. W tym momencie dostajesz klucz do celi i polecenie, aby zabić buntownika. Po powrocie masz dwa wyjścia - możesz posłuchać aktualnego szefa Miedzianego Diademu i zabić Hendaka, po czym poinformować o wykonanym zadaniu właściciela gospody, lub też pomóc niewolnikom i ich uwolnić. Dalsza część zadania wygląda tak samo, jak po zabiciu Władcy Zwierząt.

  Punkty Doświadczenia za wykonanie zadania: 48750 (+ PD za zabitych przeciwników)

  Przedmioty magiczne: Tuigański Łuk +1 - krótki łuk (Władca zwierząt), Rękawice Kieszonkowca (w jednym z tajemnych pokoi)

  To jednak nie koniec. Hendak oznajmia, że ma dla nas kolejną misję - zleca nam wytępienie Handlarzy Niewolników. Aby dostać się do ich siedziby, należy przejść przez kanały, do których dostajemy się przez Miedziany Diadem [8].

  W drodze do siedziby Handlarzy Niewolników czeka nas jednak kolejne zadanie - zdobycie magicznego miecza ukrytego w "Magicznym Stawie" czyli małym zbiorniku ścieków [4]. Aby zdobyć miecz musimy w odpowiedniej kolejności wkładać do 4 rur przedmioty zdobyte po drodze, tj. "Dłoń" znajdującą się w studzience kanalizacyjnej [1], "obrączkę kochanka" , którą ściągamy ze szkieletów [2], Kostur Szamana, odebrany szamanowi koboldów [3] oraz "krew przyjaciela Qualla", którą zdobywamy po zabiciu milutkiego przyjaciela Qualla - pełzacza ścierwojada. Teraz wracamy do stawu [4] i umieszczamy przedmioty w rurach w kolejności (licząc od góry) - 3, 1, 2, 4. Teraz pojawia się magiczny miecz, który jest naszą nagrodą za wykonanie zadania. Teraz pozostaje nam tylko udać się do kwatery głównej handlarzy niewolników [5].

  PD za wykonanie zadania : 18000 / członka drużyny (+ PD za zabitych przeciwników)

  Przedmioty magiczne: Lilacor (gadający miecz oburęczny +3)

  Właściwie tutaj czeka nas jedynie walka. Od razu po wkroczeniu do tej lokacji przyjdzie nam walczyć z dość sporą grupą [1]. Po pokonaniu przeciwnika idziemy zabić trolle, które znajdują się w pomieszczeniu obok [2] (w razie problemów można zabić je nie otwierając nawet drzwi - strzelając przez kratę), następnie uwalniamy dziewczynkę w pomieszczeniu trolli (reputacja wzrasta o 1 punkt) i udajemy się do kolejnych pomieszczeń. Teraz czeka nas kolejna walka - z Yuan-Ti [3] oraz z Handlarzami Niewolników [4]. Po pokonaniu wszystkich przeciwników ograbienia ich z całego majątku ruszamy do wyjścia [5], a następnie do Hendaka w Miedzianym Diademie (stoi tam, gdzie wcześniej Lethinan).

  PD za wykonanie zadania: 38000 / członka drużyny (+ PD za zabitych przeciwników).

  Przedmioty magiczne: Zbroja Skórzana Ćwiekowana +2 (Kapitan w pierwszym pomieszczeniu) Długie Łuki Refleksyjne +1 (niektórzy handlarze), Miecz Półtoraręczny +1 , +3 przeciw zmiennokształtnym (otrzymywany od Hendaka za wykonanie zadania).

  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 19 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  KArtez
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 15.01.2006 o 19:46  

  Mam problem, duży problem. Zaczne od poczatku: w miedzianym diademie uwonilem hendaka, zabilem wszystkich handlarzy niewolnikow itp. Hendak zlecil mi oczyszczenie statku z niewolnikanskich handlarzy. Wszystkich ich wybilem (przeszedlem przez scieki, mam gadajacy miecz), wracam do miedzianego diademu, a tam hendaka nie ma. wyparowal. i co teraz? komus sie to juz zdarzylo?

  Sendaya
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 16.07.2007 o 12:14  

  To dosyc znany blad. Czsami Hendak sie pojawia a czasami nie ma go do konca gry.

  Axelessandra
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 21.07.2007 o 12:37  

  KArtez masz jakiegos save'a sprzed zadania? Lepiej go wczytaj i sproboj jeszcze raz bo przepadnie ci doswiadczenie. A poza tym bez Hendaka da sie grac wystarczy ze jest Bernard.

  dodo
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 30.03.2008 o 12:02  

  Mam taki sam problem. Wszystko zrobiłem dobrze, wracam i jego nie ma. Wczytałem wcześniejszy save ale nic to nie dało. Wie ktoś jak sprawić żeby Hendak sie pojawił?

  Mr. Wielki B
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 17.07.2008 o 15:18  

  Kiedy trolle są prawie martwe to zaczynają spać i nie mogę ich zranić a potem wstają i tak w kółko co zrobić?

  wojjo
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 17.07.2008 o 15:54  

  gdy 'śpią' musisz potraktować je ogniem albo kwasem, wtedy zginą. strzały kwasowe i ogniste, zaklęcia, bronie.

  Mr. Wielki B
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 17.07.2008 o 23:20  

  Dzięki te trolle nie dawały mi spokoju

  Vayson
   

  Wędrowiec
  Temat: lol ;c posprzątałem cały st...
  Dodany: 11.08.2008 o 18:38  

  lol ;c posprzątałem cały statek jednym żywiołakiem ognia :D

  Shadowguard
   

  Wędrowiec
  Temat: Opcja dla złych
  Dodany: 30.12.2008 o 21:16  

  Można zdradzić Hendaka i powiedzieć Lechtinanowi później go zabić. Nagroda ta sama poza władcą bestii.

  genrator
   

  Wędrowiec
  Temat: Jeżeli Hendaka nie ma z Ber...
  Dodany: 23.03.2010 o 11:38  

  Jeżeli Hendaka nie ma z Bernardem można spróbować go znaleźć na zapleczu, mi udało się go znaleźć na korytarzu prowadzącym do pokoi.

  Ilia
   

  Wędrowiec
  Temat: Witam. Miałam ten sam probl...
  Dodany: 17.04.2010 o 22:53  

  Witam. Miałam ten sam problem z Hendakiem - zniknął. Przeszukałam angielskie fora i znalazłam skuteczne rozwiązanie, może komuś się przyda. Oto instrukcja:
  1. Wchodzimy do folderu z plikami gry.
  2. Znajdujemy plik Baldur.ini i pod [Program Options] wpisujemy Debug Mode=1
  3. Uruchamiamy i wczytujemy zapisaną grę. Naciskamy Ctrl i spację.
  4. W miejscu, które się pojawiło, wpisujemy CLUAConsole:CreateCreature("HENDAK")
  5. Hendak pojawia się w miejcu, w którym był wyśrodkowany ekran

  drek
   

  Wędrowiec
  Temat: w jaki sposób umieszczamy p...
  Dodany: 06.05.2010 o 15:18  

  w jaki sposób umieszczamy przedmioty (klucze ) w rurach ?!

    
   

  Obywatel Insimilionu | Komentarzy: 95
  Temat: klikając w rury ;)
  Dodany: 06.05.2010 o 15:40  

  klikając w rury ;)

  korsarz
   

  Wędrowiec
  Temat: Ten statek ograbiłem nieco ...
  Dodany: 13.05.2010 o 11:06  

  Ten statek ograbiłem nieco od d**y strony... Czyli wszedłem frontowymi drzwiami (potrzebny Jan Jansen), najpierw rozwaliłem paru strażników. Najcięższy moment był z magami - zginęła połowa drużyny i musiałem lecieć do świątyni po wskrzeszanie. Jan Jansen pomógł także otworzyć drzwi bocznych sal, uwalniając dzieci, a także otworzył później salę z trollami. Przed samymi trollami miałem walkę z samym hersztem i jego strażnikiem.

  oko
   

  Wędrowiec
  Temat: klikam w te rury i nic sie ...
  Dodany: 27.06.2010 o 12:29  

  klikam w te rury i nic sie nie dzieje jak mam poustawiac te przedmioty???

  Hedin
   

  Wędrowiec
  Temat: Dobra, to może ja się dopis...
  Dodany: 19.03.2011 o 20:28  

  Dobra, to może ja się dopisze bo nikt nie ma zamiaru chyba odpowiedzieć.
  Naciskam na rury, i tylko dostaje informacje że przedmioty są w złej kolejności. Krótko mówiąc nie mam jak włożyć tego do rur, moge na nie tylko naciskać kursorem wyglądającym jak strzałki.

  Pittt
   

  Wędrowiec
  Temat: Jak macie juz wszystkie te ...
  Dodany: 30.04.2011 o 20:29  

  Jak macie juz wszystkie te przedmioty ktore sa potrzebne, to pogadajcie z Quallo - on Wam powie troche nie-wprost w jakiej kolejnosci musicie je umiescic w rurach. Potem idziecie do rur, po pierwszym kliknieciu na rure pojawia sie wiersz, ktory ma nas naprowadzic na to, jakiemu przedmiotowi odpowiada dana rura. Potem wystarczy je wlozyc w kolejnosci jaka podpowiedzial nam Quallo i tyle :) tyle sie rozpisalem ale to naprawde nie jest trudne!

  Ithi
   

  Wędrowiec
  Temat: a mnie Hendak nie zniknął, ...
  Dodany: 19.12.2011 o 13:03  

  a mnie Hendak nie zniknął, tylko polazł na górę - na sam szczyt tych bocznych schodów między pokojami a korytarzem prowadzącym do więzienia. miałam niezłego farta że na niego tam natrafiłam, bo też bym miała zagwozdkę :)

  quaridis
   

  Wędrowiec
  Temat: no dobra, wszystko fajnie a...
  Dodany: 20.09.2012 o 14:33  

  no dobra, wszystko fajnie ale jak to do tych rur włożyć????????  Ten artykuł skomentowano 19 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw