Baldur's Gate 2 » Solucja


  Zadanie Cernda

  Działy gier » Baldur's Gate 2 » Poradniki » Solucja
  Autor: Cannabis
  Utworzono: 03.07.2006
  Aktualizacja: 01.08.2008

  Zadanie z Cerndem zacznie się, gdy wykonamy zadanie związane z gajem druidów. Gdy zawitamy do Athakli i spełnimy jeden warunek - Cernd musi mieć minimalnie 13 poziom, pojawi się jego stary znajomy - Igarol. Po rozmowie z byłym przyjacielem Cernd będzie trochę sfrustrowany, ponieważ dowiaduje się, że jego żona urodziła mu syna, kiedy on ją opuścił by udoskonalać swoje druidzie umiejętności. Igarol powiedział, że powinniśmy wyruszyć do domu Cernda, który znajduje się na Promenadzie Waukeen (jest zaznaczony na mapie). W środku jednak nie spotykamy żony Cernda, lecz jego nowego mieszkańca - Catisa. Sam nic nam nie powie, ale odeśle nas do nowego źródła informacji - Fenesji. Jej dom jest tuż obok (zaznaczony na mapie). Służąca nie będzie chciała z nami rozmawiać w obecności Cernda, tak więc wysyłamy naszego przyjaciela przed dom i dowiadujemy się coś nie coś o sprawie. Z rozmowy wynika, że po odejściu Cernda, Galia (jego żona) zaprzyjaźniła się ze szlachetnie urodzonym magiem - Derilem. Deril traktował ją bardzo źle, aż wpędził ją do grobu parę miesięcy temu. Naszym nowym tropem jest Deril, więc tam ruszamy. Jego dom znajduje się w znajomej nam już Dzielnicy Rządowej (jest zaznaczony na mapie). Po wejściu do posiadłości Derila przywita nas jego golem strażnik - Glut. Co do rozmowy z nim, to nie musimy się przykładać co do treści, bo golem i tak nic nam nie powie, a potem jego pan wysadzi go w powietrze. Po pojawieniu się Derila (i spaleniu Gluta) przeteleportuje się do nas jego przyjaciel lisz - Lagole Gon. Teraz nadchodzi zwieńczenie questu, można go zakończyć na 5 sposobów:

  • Cernd rozmawia z magiem, a my nie wykazujemy zbytniej chęci pomocy. Cernd walczy z Derilem i oczywiście zginie, jego syn zostaje dalej u szlachcica, a zadanie zakończy się niepowodzeniem. Odradzam ten sposób, gdyż jest najmniej opłacalny.
  • Wyzywamy Derila na śmierć, po czym go zabijamy. Lisz nie będzie nam przeszkadzać wręcz odwrotnie, zniknie na chwilę i pojawi się z dzieckiem Cernda. Cernd opuszcza drużynę i wyrusza z synem do Gaju Druidów, gdzie będziemy go mogli przyłączyć na nowo. Jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie na równi z 5.
  • Zakończyć wszystko w pokojowy sposób, poprzez poparcie Cernda w oskarżeniu wobec maga. Deril odda dziecko, a potem przeteleportuje się razem z liszem w nieznane nam miejsce. Cernd chwilowo nas opuści jak w 2 opcji.
  • Bez żadnej gadaniny kończymy całą sprawę, poprzez zabicie Derila i Lagole Gona. Cernd zabiera dziecko i wyrusza do Gaju Druidów.
  • Wtrącamy się w rozmowę naszego przyjaciela z magiem i próbujemy oskarżyć Derila o zamordowanie Galii, co zakończy się śmiercią jednej ze stron. W trakcie, gdy będziemy zabijać zarozumialca, lisz będzie patrzył jak jego przyjaciel kończy swój nędzny żywot. Lisz wraca z dzieckiem, a Cernd odstawia je do Gaju druidów.
  PD: Sposób pierwszy: 0 EXP
  Sposób drugi: za pokonanie Derila dostajemy 26000 EXP, Cernd dostaje 50000 EXP za uratowanie syna, a drużyna 20000 EXP.
  Sposób trzeci: Cernd otrzyma 50000 EXP, a nasza drużyna 20000 EXP
  Sposób czwarty: zabicie Derila 26000 EXP, zabicie Lagole Gona 26000 EXP, Cernd dostanie 50000 EXP, drużyna zyska 20000 EXP
  Sposób piąty: za pokonanie Derila dostajemy 26000 EXP, Cernd dostaje 50000 EXP za uratowanie syna, a drużyna 20000 EXP.
  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 4 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Rinu'Vasha
   

  Wędrowiec
  Temat:
  Dodany: 01.09.2007 o 11:19  

  Cernd wcale nie musi być na 13 poziomie, jak ja z nim grałem to wystarczył 12 lvl.

  LK
   

  Wędrowiec
  Temat: U mnie Cernd jest na 11 lvl...
  Dodany: 24.09.2009 o 13:51  

  U mnie Cernd jest na 11 lvl i też dostałam to zadanie.

  Erbeleg
   

  Wędrowiec
  Temat: Najbardziej opłacalny jest ...
  Dodany: 24.02.2010 o 1:16  

  Najbardziej opłacalny jest sposób 3, z tym że lisza trzeba załatwić siłą szybko zaraz po Derilu, bo inaczej ucieknie!

  ja
   

  Wędrowiec
  Temat: \"Jest to najbardziej opłac...
  Dodany: 17.08.2012 o 23:09  

  "Jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie na równi z 5" - przeciez z koncowego zestawienia wynika ze 4 jest najlepszy. Trzeźwości!  Ten artykuł skomentowano 4 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw