Warning: Undefined array key "autologin" in /usr/home/peronczyk/domains/insimilion.pl/insimilion/twierdza/index.php on line 25 Gothic • Jak instalować modyfikacje? • INSIMILION

  Gothic


  Jak instalować modyfikacje?

  Działy gier » Gothic » Poradniki
  Autor: Serail
  Utworzono: 13.09.2010
  Aktualizacja: 20.05.2015

  Gothic jest gra wyjątkową pod wieloma względami, jednak moim zdaniem na uwagę zasługuje dzięki swoim fanom, którzy pomimo upływu lat, jakie minęły już od premiery, nadal działają na scenie fanowskiej, tworząc coraz to kolejne modyfikacje do owej gry. W tekście tym postaram się wyjaśnić, jak zainstalować oprogramowanie niezbędne do zabawy z modyfikacjami oraz same mody.

  Krok 1: Aby w ogóle móc myśleć o rozpoczęciu przygody z twórczością modderów, należy najpierw zaopatrzyć się w Gothic Playerkit. W zależności, czy chcemy korzystać z modów do pierwszej części gry lub dodatku pt. Noc Kruka, należy pobrać odpowiednią wersję. Ten pierwszy znajduje się tutaj, zaś przeznaczony do add-ona w tym miejscu.

  Krok 2: Po ściągnięciu klikamy na ikonkę aplikacji i rozpoczynamy proces instalacji. Na tym etapie istotne jest wyłącznie to, by źródło docelowe wybrać w folderze, w którym znajduje się gra.

  Krok 3: Po zakończonym procesie instalacji w folderze system powinny pojawić się dwie ikonki. Jedna do Gothic Starter, druga do GothicStarter_mod. Dla przeciętnego Kowalskiego bez różnicy jest fakt, z której wersji będzie korzystał. Ważne jest to, że już prawie możemy grać w modyfikacje.

  Krok 4: Jednak aby tego dokonać, musimy je zainstalować. Tutaj sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku instalacji wspomnianego wyżej Playerkita. Pobieramy wybraną modyfikację oraz rozpoczynamy proces instalacyjny. Ważne jest, aby zainstalować ją do katalogu z grą. Po wszystkim powinno pojawić się okienko, informujące nas o pomyślnym przebiegu procesu.

  Krok 5: Teraz możemy wrócić do folderu System, gdzie oglądaliśmy ikonki do GothicStartera i uruchamiamy go. Naszym oczom ukazują się dwie pozycje, jedna z podstawową wersją gry, zaś poniżej widzimy odnośnik do modyfikacji. Klikamy na niego i rozpoczynamy zabawę.
  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 0 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.
  Ten artykuł skomentowano 0 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw