Warning: Undefined array key "autologin" in /usr/home/peronczyk/domains/insimilion.pl/insimilion/twierdza/index.php on line 25 Mass Effect 2 • Towarzysze • INSIMILION

  Mass Effect 2


  Towarzysze

  Działy gier » Mass Effect 2 » Przedpremierowe
  Autor: Oceansoul
  Utworzono: 01.01.2010
  Aktualizacja: 29.01.2010

  Miranda Lawson

  • Gatunek: człowiek
  • Płeć: żeńska
  • Wiek: 35

  Historia: Miranda jest informatorką w korporacji Cerberus. Pracuje w zespole z Jacobem Taylorem, któremu udziela wskazówek podczas misji, często za pośrednictwem hologramu. Posiada rozbudowaną sieć kontaktów, rozciągającą się od Cytadeli i Systemów Terminusa do Czeluści Nemean. Jej znajomości, zwłaszcza wśród alianckich żołnierzy, mogą okazać się niezwykle przydatne. W walce łączy umiejętności biotyczne z technicznymi.

  Miranda jest jedną z pierwszych osób, które Shepard spotyka po przebudzeniu się na Stacji Cerberus. To ona udzieli mu pierwszych wskazówek podczas próby odparcia nieznanego agresora. Niedługo później zostanie stałym członkiem załogi Komandora. Jest jedną z kandydatek do romansu z Shepardem płci męskiej.

  Jacob Taylor

  • Gatunek: człowiek
  • Płeć: męska
  • Wiek: 28

  Historia: Jacob jest biotykiem, byłym członkiem Marines, który zrezygnował ze służby po ataku gethów na Eden Prime. Dobrze posługuje się karabinami oraz bronią ciężką. Razem z Mirandą Lawson pracuje dla korporacji Cerberus. Shepard spotyka go podczas próby wydostania się z atakowanej przez nieznanego wroga Stacji Cerberus, a Jacob od razu dołącza do drużyny. Jest kandydatem do romansu z Komandorem płci żeńskiej.

  Obiekt Zero

  • Gatunek: człowiek
  • Płeć: żeńska
  • Wiek: nieznany

  Historia: Każda śmierć to jeden tatuaż, a całe jej ciało pokryte jest tuszem. Obiekt Zero wiele w życiu przeszła - była członkiem gangów, dołączyła do sekty, ścięła włosy. Łączy biotyczne moce z tajemniczą przeszłością, niewiele więcej wiadomo o Obiekcie Zero poza tym, że chętnie ucieka się do brutalności i przemocy. Jej niestabilność emocjonalna uzupełniana jest biotycznymi mocami, dzięki którymi z łatwością potrafi podnieść przeciwnika i rzucić nim niczym śmieciem. Jest niezrównoważona i wyjątkowo niebezpieczna - a właśnie takich ludzi Komandor Shepard potrzebuje do swojej samobójczej misji. Zdolności i umiejętności Obiektu Zero czynią z niej niezwykle potężnego sojusznika dla drużyny Sheparda, o ile uda się utrzymać ją w ryzach. Jest jedną z kandydatek do romansu z Komandorem płci męskiej.

  Zobacz też: film prezentujący Obiekt Zero.

  Grunt

  • Gatunek: kroganin
  • Płeć: męska
  • Wiek: 22

  Historia: Grunt to młody, pełen zapału i energii kroganin, który wierzy w to, że wszystko da się rozwiązać za pomocą walki. Natura kroganina popycha go do przemocy i zabijania, ale nie na oślep. Jako że w życiu kieruje się filozofią "siła idzie przed prawem", Grunt nigdy nie unika konfrontacji i tego samego oczekuje od Komandora Sheparda. Podobnie jak jego współplemieńcy żyje, by zyskać chwałę w bitwie, i nie poznał jeszcze smaku porażki. Grunta cechuje młodzieńcze poczucie niezniszczalności, ale także przebiegłość właściwa starszym od niego. Dołącza do załogi Sheparda ponieważ wierzy, że pomoże mu ona w toczeniu jego własnych bitew. Spotkać go można na planecie Omega, w klubie Afterlife.

  Zobacz też: film prezentujący Grunta.

  Samara

  • Gatunek: asari
  • Płeć: żeńska
  • Wiek: około 600 lat ludzkich

  Historia: Samara jest Egzekutorką, asari, która wyrzekła się możliwości posiadania potomstwa i poświęciła wszystkie dobra doczesne, poza bronią i zbroją, by przemierzać galaktykę i wynagradzać innym doznane krzywdy, jak nakazuje kodeks sprawiedliwości. Ta niezwykle potężna biotyczka jest zdecydowana, by wypełnić swoją misję. Nie ma oporów przed zabijaniem, gdyż usprawiedliwia to kodeks Egzekutorek, ale potępia niczym nieuzasadnioną przemoc. Jej wyniosła i pewna siebie postawa zdaje się coś ukrywać, jakieś zdarzenie z przeszłości, które wywołuje w niej poczucie winy. Jakie koszmary dręczą Samarę i skąd u niej ta niesamowita determinacja?

  Shepard spotyka asari na Illium, gdzie w brutalny sposób przesłuchuje ona najemników schwytanych przez lokalna policję.

  Zobacz też: film prezentujący Samarę.

  Thane Krios

  • Gatunek: drell
  • Płeć: męska
  • Wiek: 39

  Historia: Thane to skrytobójca, rzekomo najlepszy w galaktyce. W swej pracy jest chłodny i wyrachowany, ale nieobce są mu wyrzuty sumienia i poczucie winy po każdej misji. Opanowany stoik, niezwykle uduchowiony, podąża ścieżką wiary, rytuałów i modlitw. Z perspektywy Thane'a jego ciało jest bronią, którą władają pracodawcy, nie zabija jednak bez skrupułów. Podczas jednej z misji przeszedł wewnętrzną przemianę, obecnie nie morduje z chęci zysku, ale sam wybiera swoje cele, kierując się poczuciem moralności i wiarą.

  W przeciwieństwie do większości asasynów, którzy preferują eliminację celów z dystansu za pomocą snajperki, Thane woli niezauważony zbliżyć się do ofiary, wykorzystując mikstury oraz moce biotyczne. Pierwsze spotkanie Sheparda z Thanem odbywa się na Illium, gdzie drell musi dokonać zabójstwa Nassany Dantius, co robi w niezwykle efektowny sposób. Jeśli Komandor przekona go do dołączenia do swej załogi, zyska niezwykle niebezpiecznego i potężnego sojusznika.

  Zobacz też: film prezentujący Thane'a.

  Mordin Solus

  • Gatunek: salarianin
  • Płeć: męska
  • Wiek: 50

  Historia: Profesor Mordin Solus jest naukowcem, który może dołączyć do załogi Sheparda. Niezwykle bystry, ale i brutalny w swych osądach, często kieruje się zasadą "cel uświęca środki". Komandor spotyka gadatliwego salariana, gdy ten próbuje wynaleźć lekarstwo przeciwko "zarazie", symptomem której jest obecność rasy vorcha w okolicy. Mordinowi przyda się pomoc Sheparda w odszukaniu jednego z asystentów, Daniela, który nie powrócił z misji badawczej na terytorium vorcha.

  Na pokładzie Normandii Solus będzie prowadził laboratorium techniczne, w którym rozpocznie prace nad ulepszeniami broni, pancerzy oraz umiejętności. Do badań przydatne okażą się surowce znajdywane podczas podróży po galaktyce.

  Zobacz też: film prezentujący Mordina.

  Tali'Zorah Nar Rayya

  • Gatunek: quarianka
  • Płeć: żeńska
  • Wiek: 24

  Historia: Tali, quariańska maszynistka, powraca. Po ataku Gethów na Cytadelę wróciła do Wędrownej Floty i dołączyła do załogi Neema. Dzięki swoim technicznym i inżynierskim zdolnościom jest ważnym i cenionym członkiem quariańskiej floty. Niezwykła intuicja Tali umożliwia jej hakowanie mechanicznych wrogów, przeciążanie tarcz oraz wykorzystywanie droidów bojowych. Pomysłowość quarianki i dryg do techniki okażą się niezwykle cenne dla Komandora Sheparda, nie tylko w walce przeciwko Gethom, ale także w starciu ze Zbieraczami.

  Shepard spotyka Tali podczas badania sprawy znikających ludzkich kolonii. Quarianka przebywa w kolonii Freedom's Progress w Systemie Terminusa, gdzie próbuje odnaleźć Veetora, swojego pobratymca, który zaginął podczas odbywania pielgrzymki. Nieco później spotykają się po raz drugi, na pokładzie quariańskiej floty, gdzie Tali sądzona jest za zdradę swego ludu. Shepard decyduje się pomóc dawnej towarzyszce, ale mimo jego starań zostaje ona skazana na wygnanie. Dołącza więc do załogi Komandora i zmienia imię na Tali'Zorah vas Normandy.

  Zobacz też: film prezentujący Tali.

  Garrus Vakarian

  • Gatunek: turianin
  • Płeć: męska
  • Wiek: nieznany

  Historia: Garrus, turiański agent, jest kolejnym towarzyszem, którego Komandor miał okazję już poznać. Podczas kompletowania załogi do nowej Normandii Shepard udaje się na poszukiwania taktycznego geniusza i infiltratora znanego jako 'Archanioł', którego chętnie zrekrutowałby do swojej drużyny. Na planecie Omega w istocie spotyka Archanioła, atakowanego przez grupę najemników Eclipse, dowodzoną przez salariana Jarotha. Po odparciu agresorów okazuje się, że owym tajemniczym infiltratorem jest nie kto inny, tylko dobry znajomy Garrus. Turianin może wówczas dołączyć do drużyny Sheparda.

  Legion

  • Gatunek: Geth
  • Płeć: męska
  • Wiek: nieznany

  Historia: Historia: Legion jest gethem, który nauczył się myśleć, będąc odseparowanym od sieci neuronowej łączącej przedstawicieli tego gatunku. Stanowi żywy dowód na postępującą ewolucję gethów, wcześniej występujących jedynie w grupach, obecnie zaś posługujących się mową i zdolnych do samodzielnej egzystencji.

  Legion przejawia obsesyjne zainteresowanie Shepardem. Tropi Komandora, jednak nie po to, by go zabić. Okazuje się, iż gethy podzieliły się na dwa obozy, a Legion należy do frakcji sprzeciwiającej się sojuszowi ze Żniwiarzami. Dołącza do załogi, z czego nie będzie zadowolona Tali.

  Zaeed Massani

  • Gatunek: człowiek
  • Płeć: męska
  • Wiek: 40

  Historia: Zanim Zaeed zyskał sławę najniebezpieczniejszego łowcy głów w Systemach Terminusa, służył w armii Przymierza. Po dwudziestu latach przelewania krwi postanowił skończyć z pracą najemnika.

  Pozbawiony skrupułów i nienękany wyrzutami sumienia Zaeed jest doświadczonym żołnierzem, który torował sobie drogę przez całą galaktykę. Świetnie posługuje się snajperkami i granatnikiem. Teraz, zwerbowany przez korporację Cerberus, oferuje swe usługi Komandorowi, ale wszystko ma swoją cenę...

  [Uwaga! Aby móc przyłączyć Zaeeda do drużyny, konieczne jest posiadanie DLC.]

  Zobacz też: film prezentujący Zaeeda.
  Teksty przetłumaczono z oficjalnej strony gry oraz z Mass Effect Wiki.  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 11 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 2
  Temat: Brawo!!
  Dodany: 07.02.2010 o 15:36  

  Świetnie opisani towarzysze...Szkoda że muszę poczekać jeszcze z zakupieniem gry ponieważ mam jeszcze inne gry na liście:)

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 1
  Temat: Oj oj, błędów tu tyle że si...
  Dodany: 18.02.2010 o 22:54  

  Oj oj, błędów tu tyle że się słabo robi np. "Jacob (...) Dobrze posługuje się karabinami oraz bronią ciężką." Nie może się posługiwać żadną z tych broni, może natomiast ciężkimi pistoletami i shotgunami, Grunta wcale nie spotykamy na Omedze, Quest z sądzeniem Tali o zdradę wykonujemy już PO przyłączeniu Tali i wcale nie musi się kończyć wygnaniem, można też dodać że z nią też możemy mieć romans, a co do Thane nie użyłbym określenia skrytobójca (to nie Baldur's Gate) tylko zabójca

  Caspian
   

  Wędrowiec
  Temat: Ja bym się jeszcze doczepił...
  Dodany: 05.04.2010 o 11:21  

  Ja bym się jeszcze doczepił do wieku Mordina "50" lat? Solarianie żyją krótko, ok 3x lat

    
   

  Obywatelka Insimilionu | Komentarzy: 152
  Temat: Szkoda, że właściwie to nie...
  Dodany: 05.04.2010 o 11:57  

  Szkoda, że właściwie to nie umiecie czytać. Tekst jest PRZEDPREMIEROWY, "przetłumaczono z oficjalnej strony gry oraz z Mass Effect Wiki." A przed premierą gry nie da się jednak zweryfikować tego, że na oficjalnej stronie ME2 ktoś podaje nieprawdziwe informacje. Myślcie, ludzie, to nie boli!

  Fan Garrusa
   

  Wędrowiec
  Temat: Garrus uwielbiam cie jeste...
  Dodany: 01.10.2010 o 20:16  

  Garrus uwielbiam cie jesteś najlepszą postacią , a na drugim miejscu są Legion i Thane.Oczywiście moja opinia.

  uzu
   

  Wędrowiec
  Temat: Nieżle zmienili fabułe skor...
  Dodany: 03.10.2010 o 18:10  

  Nieżle zmienili fabułe skoro tak zmienia się historia postaci

  Fan Garrusa
   

  Wędrowiec
  Temat: Zapomniałem dodać jeszcze T...
  Dodany: 27.12.2010 o 13:15  

  Zapomniałem dodać jeszcze Tali to mojej postaci partnerka życiowa z 1 i 2 MA jest na drugim miejscu najlepsza

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 24
  Temat: Tak swoją drogą, z Garrusem...
  Dodany: 01.01.2011 o 17:35  

  Tak swoją drogą, z Garrusem też można romansować.

  Fifi
   

  Wędrowiec
  Temat: Brak tu Morinth i Kasumi z DLC
  Dodany: 04.01.2011 o 22:43  

  Brak tu Morinth i Kasumi z DLC

    
   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 12
  Temat: Miranda najlepszy towarzysz...
  Dodany: 22.04.2012 o 21:29  

  Miranda najlepszy towarzysz : D

  iron1992
   

  Wędrowiec
  Temat: Salarianie żyją do 40 wiec ...
  Dodany: 09.11.2012 o 21:37  

  Salarianie żyją do 40 wiec tu jest już błąd  Ten artykuł skomentowano 11 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.


  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw