Baldur's Gate 2 » Solucja


  Twierdza D'Arnise

  Działy gier » Baldur's Gate 2 » Poradniki » Solucja
  Autor: Mystral
  Utworzono: 06.04.2004
  Aktualizacja: 06.08.2008

  Kiedy wchodzimy do "Miedzianego Diademu", zaczepia nas Nalia D'Arnise, poszukująca pomocy szlachcianka. Poprosi nas o pomoc w odbiciu jej rodzinnej twierdzy z rąk wroga (jak się później dowiemy Trolli i Yuan-ti). Możemy ją przyjąć do drużyny lub odesłać do twierdzy i powiedzieć, żeby oczekiwała naszego przybycia. Tak czy inaczej, jeśli zgodzimy się pomóc Nalii oznaczy ona na naszej mapie drogę do Twierdzy D'Arnise.

  Twierdza D'Arnise

  Po wejściu do tej lokacji odnajdujemy obóz Gwardzistów D'Arnise [1], którzy opisują nam ogólny stan rzeczy. Nalia proponuje wejście ukrytym przejściem i odszukanie Daelsona, który powinien udzielić nam dodatkowych informacji.

  Podwórze

  Tu możemy wejść dopiero po dostaniu się do twierdzy, naszym zadaniem będzie zabicie i zabranie mięsa pięciu psów [1] na gulasz dla Kolosów (patrz poz. 1) oraz otworzenie bramy (za pomocą specjalnego koła [3]), kiedy to zrobimy pojawią się gwardziści rodu D'Arnise oraz kilku przeciwników (trolle oraz yuan-ti).

  Poziom 1

  Po wejściu do twierdzy odszukujemy Daelsona [1], który opowiada nam, że twirerdza została opanowana przez około 30 trolli oraz nieznaną mu liczbę Yuan-Ti. Daelson mówi, że Lord D'Arnise jest najprawdopodobniej lochach i został schwytany podczas próby stworzenia cepa bojowego, który i my będziemy próbowali "złożyć". Ponadto informuje nas o tym, że lochów strzegą Umborwe Kolosy (w początkowej fazie gry niebezpieczny przeciwnik), które jednak możemy łatwo obezwładnić przez podanie im gulaszu z psów (psy znajdują się na podwórzu) Po wyjściu z pomieszczenia przez kilka par ukrytych drzwi (większośc pokoi połączona jest systemem ukrytych drzwi). Natrafiamy na kuźnię [2], a następnie głowicę cepa ukrytą w skrzyni za kolejnymi drzwiami [3]. Po drodze możemy napotkać niewielki opór w postaci kilku trolli, które powalamy za pomocą ognia i/lub kwasu. Jest tu również kuchnia [4] (w której przyrządzamy gulasz dla Umbrowych Kolosów) oraz wyjście na podwórze [6].

  Poziom 2

  Na drugim poziomie czeka nas uratowanie Lady Delsji Caan [1] - ciotki Nalii, która jest dość uciążliwą i niewdzięczną osobą, poda nam ona informacje, że ojciec naszej pracodawczyni wciąż znajduje się w Lochach na łasce Trolli. Wejście do lochów znajduje się w pokoju obok [2] za ukrytymi drzwiami. Są tam również przeciwnicy - golemy. Budzą się jednak dopiero po zabraniu przedmiotów ze skrytek [3] (każdy przedmiot budzi 2 golemy). Na glinianego i żelaznego golem skuteczną bronią są Miniaturowe Meteory Melfa z 3 poziomu maga oraz Cep Wieków. W środkowej skrytce znajduje się ognista głownica Cepa Wieków. Kolejną - lodową głowicę posiada Glacias [4] - zdrajca Lorda D'Arnise, którego przyjdzie nam pokonać. Teraz ponownie udajemy się na pierwszy poziom twierdzy i wykuwamy kompletny Cep wieków. Po wykonaniu wszystkich zadań udajemy się do Lochów Twierdzy.

  Lochy

  Na tym poziomie czeka nas właściwie tylko walka. Po wejściu do pierwszego pokoju [1] od razu spotykamy sporą grupę trolli. W kolejnym pomieszczeniu [2] czekają na nas Umbrowe Kolosy. Można je jednak pokonać w niekonwencjonalny sposób - rzucamy na postać czar niewidzialność (lub kryjemy się złodziejem w cieniu), a następnie przechodzimy do jednej z cel [3] i umieszczamy w znajdującej się w niej skrytce psi gulasz. Ten zabieg odciąga Kolosy z pokoju w stronę celi, a my możemy spokojnie zająć się TorGalem [4] - dowódcą trolli. W komnacie TorGala znajdują się zwłoki Ojca Nalii. Po pokonaniu ostatniego przeciwnika i wyjściu z Twierdzy, odbędzie się rozmowa z Nalią (jeśli nie mamy jej w drużynie, udajemy się do obozu Gwardzistów D'Arnise), dziękuje nam ona za pomoc i prosi o przygarnięcie do drużyny (co powinniśmy zrobić, zważywszy , że to nie koniec przygody z tą postacią) Jeśli nasz główny bohater jest wojownikiem, Nalia ofiaruje nam twierdzę pod opiekę, co przyniesie dość spore zyski.

  Komentarze

  Ten artykuł skomentowano 54 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · 2 · (3) ·

  koz
   

  Wędrowiec
  Temat: zrobiłem wszystkie zadania,...
  Dodany: 27.12.2010 o 1:00  

  zrobiłem wszystkie zadania, zamknąłem co prawda najtrudniejszego trola i jego kompana z kolosami, wychodzę z zamku i nic się nie dzieje... cep zebrałem, wszystko inne zebrałem. to co jeszcze? dodam, ze nie odwiedziłem wszystkich cel w piwnicach, ale to chyba nie ma znaczenia...

  Virgin Anus Ripper
   

  Wędrowiec
  Temat: Witam , w dalszej części gr...
  Dodany: 08.01.2011 o 13:24  

  Witam , w dalszej części gry znalazłem dodatkową głowice Cepa Wieków , wiecie może jak ją dołączyć ? Próbowałem u Cromwella i w kuźni w warowni i nic :<
  Pozdro

  BG
   

  Wędrowiec
  Temat: Caspenar umie dolączyć 4-t...
  Dodany: 08.01.2011 o 14:43  

  Caspenar umie dolączyć 4-tą cześć głowni cepa, taki chochlik.

  Allard
   

  Wędrowiec
  Temat: A ja głęboko żałuję, że nie...
  Dodany: 06.08.2011 o 0:35  

  A ja głęboko żałuję, że nie ma dalej opisanych audiencji jakie zdaje się zawsze następują jak się jest zarządcą zdobytego zamku. W najdalszej audiencji do jakiej dotarłem, to ten zalotnik Nalii, którego ona nie chce miał dosyć tej farsy, że jestem władcą zamku i groził oblężeniem, jeżeli nie oddam go dobrowolnie. Niestety nie chciało mi się czekać nie wiadomo ile na kolejnego posłańca informującego,że zamek zaatakowano. Dotarł ktoś kiedyś dalej z tymi audiencjami?

  OuNiS
   

  Wędrowiec
  Temat: Ja mam natomiast alternatyw...
  Dodany: 12.12.2011 o 21:56  

  Ja mam natomiast alternatywny sposób rozprawienia się z Glaciasem. Otóż wcale nie trzeba go zabijać. Jeżeli mamy w drużynie kogoś, kto dysponuje czarem Zauroczenie (np. używając Pierścienia wpływu na ludzi), możemy podczas walki zaraz na początku użyć go i zdjąć z Glaciasa klątwę trolli. Po tej operacji Glacias przestaje być wrogo nastawiony i zaczyna z nami rozmawiać. W ten sposób zdobywamy 22500 punktów EXP i trzecią głowicę do cepa bojowego (kwasową). Co prawda zabijając go zyskujemy kilka cennych przedmiotów (pełną płytówkę, flaszkę oleju szybkości, flaszkę mikstury siły ognistego olbrzyma, dwie flaszki leczenia średnich ran i miecz dwuręczny) ale EXP tylko 9500. Wybór należy do gracza, ale bardzo dobrze jest, że gra daje taką możliwość.

  pudlos1
   

  Wędrowiec
  Temat: Ehh ja mam następujący prob...
  Dodany: 25.01.2012 o 22:58  

  Ehh ja mam następujący problem... Wszystkie drzwi na poziomie 2 sa szczelnie pozamykane. Forsowanie, wytrychy i czary oczywiście nic nie dają. Ktoś tam wspomniał że ta jaszczurka czy tam wąż co pierdział czarami miała nam zrzucić klucz do tych drzwi ale w moim przypadku tak się nie stało... Jakieś propozycje?? tylko nie mówcie że save sprzed misji bo się załamię.

  Ogólnie to odkryłem tą gierkę dopiero teraz i muszę przyznać że miażdży system, tylko minusem są bugi których napotkałem dość sporo, a z tego co widzę to jestem raczej na początku gry :)

    
   

  Obywatel Insimilionu | Komentarzy: 95
  Temat: jaszczurka rzucająca czary ...
  Dodany: 26.01.2012 o 10:20  

  jaszczurka rzucająca czary klucza nie zrzucała, ale powinien być w szafce w tym samym pomieszczeniu.

  Krzywa Miednica
   

  Wędrowiec
  Temat: Mój problem polega na tym, ...
  Dodany: 09.04.2012 o 16:42  

  Mój problem polega na tym, że już po odzyskaniu twierdzy podczas innych misji odłączyłam Nalię od drużyny, ale chciałabym mieć ją z powrotem, gdzie mogę ją znaleźć, szukałam w twierdzy, pod miedzianym diademem, ale nigdzie jej nie ma..?

  kaszpiro
   

  Wędrowiec
  Temat: A u mnie jest taki problem,...
  Dodany: 06.07.2012 o 17:00  

  A u mnie jest taki problem, że nie zabierałem części cepa w sali z golemami tylko udałem się do lochów i zabiłem Torgala. Niestety po rozmowie z Nalią i zakończeniu zadania nie ma ani golemów, ani trzeciej części cepa... to bug czy tak jest ?

   

  Mieszkaniec | Komentarzy: 13
  Temat: @kaszpirotak jest ;)
  Dodany: 21.07.2012 o 17:55  

  @kaszpiro
  tak jest ;)

  Czohracz
   

  Wędrowiec
  Temat: Witam, a ja mam problem z d...
  Dodany: 20.08.2012 o 1:02  

  Witam, a ja mam problem z dostaniem się do tego całego Glaciasa. Otóż, nie ma tam żadnych drzwi do jego pokoju, z których mógłbym skorzystać. Rozstawiłem drużynę dookoła tego jego pomieszczenia oraz tych do niego przylegających, do których zresztą też dostać się nie mogę i nic... Jak tam do niego wleźć?

  Peem
   

  Wędrowiec
  Temat: ja mam to samo co Czohracz,...
  Dodany: 22.11.2013 o 20:06  

  ja mam to samo co Czohracz, drzwi które powinienem otworzyć kluczem z Youan-ti są uszkodzone i nie można ich otworzyć póki nie będą naprawione. Gram w nową wersję bg2:ee

  Sinth
   

  Wędrowiec
  Temat: Peem żeby dostać się do teg...
  Dodany: 18.12.2013 o 3:22  

  Peem żeby dostać się do tego Glaciasa musisz przejść przez ukryte drzwi, są one na ścianie w pokoju w którym jest brązowe łózko z baldachimem ..

  Problem :P
   

  Wędrowiec
  Temat: Witam ! Po wykonaniu zadani...
  Dodany: 01.01.2014 o 17:17  

  Witam ! Po wykonaniu zadania z Natalią (Przejęcie Twierdzy i Porwanie) chciałem wejść się do mojej twierdzy żeby zebrać podatek . Ale właśnie mam problem z dostaniem się do środka . Brama jest zamknięta , a tajne przejście nie działa ! Wie ktoś co należ zrobić ?  Ten artykuł skomentowano 54 razy.
  Na stronie wyświetlanych jest 20 komentarzy na raz.

  « Starsze · 1 · 2 · (3) ·

  Pseudonim
  E-mail
  Treść Dostępne tagi: [cytat][/cytat], [url=http://][/url]
  Przepisz poprawnie podane słowa mnustwo orkuw